Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma ><<  148    149    150    151    152    153    154  >>
Téma: Slunce a klima
03.3.2010 - 17:03 - 
Priemernú teplotu Mesiacu so zobral zo slovenskej Wiki, podobne aj ďalšie údaje. Presné hodnoty ale nie sú príliš podstatné, podstatný je fakt, že atmosféra a hydrosféra má na teploty absolutne zásadný vplyv.
citace:
citace:
Otázka stojí takto: za aký podiel z tohoto teplotného rozdielu je zodpovedný antropogénny a celkový CO2 a aký to má a bude mať vplyv na ďalší vývoj teploty.
To je otazka za biliony penez.
Viem , napriek tomu som ju opäť zopakoval, pretože ju považujem za jadro celého sporu alarmistov a skeptikov.

Existencia skleníkového efektu zemskej atmosféry je nezpochybniteľná, rovnako nezpochybniteľný je i fakt, že významné zmeny zemského klimatu sú predovšetkým reakciami na chovanie Slnka.

Vplyv antropogénneho CO2 je potom jediným prvkom celého zložitého systému vzťahov, s ktorým dokážeme, ako ľudstvo, aspoň teoreticky ako-tak manipulovať.

Pokiaľ sa ukáže, že miera jeho vplyvu a teda i miera možností nášho konania je bezvýznamná, je treba cestu obmedzovania produkcie CO2 zavrhnúť a vydať sa inou cestou, primeranou možnostiam nášho konania a/lebo sa snažiť možné zmeny predvídať a prispôsobiť sa ich dôsledkom.

[Upraveno 03.3.2010 Alchymista]
 
03.3.2010 - 17:13 - 
Ano Alchymisto, je potřeba se na snižování produkce co2 vykašlat, stejně jako nevybíjíme stáda na afrických savanách jen proto že prdí a vytvářejí co2. To je celý úmysl skeptiků.  
03.3.2010 - 17:35 - 
citace:
Ano Alchymisto, je potřeba se na snižování produkce co2 vykašlat, stejně jako nevybíjíme stáda na afrických savanách jen proto že prdí a vytvářejí co2. To je celý úmysl skeptiků.


Hlavne kdyz vime ze schopnost produkovat CO2 z fosilnich paliv je dost omezena. Je jasne ze snadno dostupna fosilni paliva se spali tak jako tak. POkud jejich spotrebu budeme omezovat jiz nyni, tak nam sice vydrzi delsi dobu a budeme CO2 tudiz vypoustet pomaleji, ale tim je stejne nezachranime. Jedine co tim dosahneme je pouzivani drahych energii a zpomaleni hospodarskeho rustu.

Jako priklad nam muze slouzit solarni energetika. Cena PV panelu neustale klesa. Pokud by CR se solarnim silenstvim pockala jen par let, tak by stejnou kapacitu panelu mela vyrazne levneji a usetrene penize mohly jit na vynosnejsi projekty. Takto si namasti kapsy jen spekulanti.
Kezby alespon zakonodarce napadlo jim naparit poradne dane ze zisku nebo zvysene poplatky za pripojeni aby bylo alespon vice penez na rekonstrukci pretizene energeticke site. Nepochybuju o tom ze je to napadne.
 
03.3.2010 - 18:29 - 
http://www.osel.cz/index.php?clanek=4911
Přesvědčivé stopy Malé doby ledové v Mexickém zálivu

Asi až dosud tolik lidí nikdy necítilo vyhraněný osobní vztah k nějakému období historie klimatu, jako k tomuto pošmournému studenému období, které zhruba mezi začátkem 16. a koncem 19. století v několika vlnách chladu stlačilo teploměry na zeměkouli o několik stupňů dolů. Alarmisté a obdivovatelé klimatické katastrofy ji svorně nenávidí a mnohdy zcela odmítají její existenci.

 
03.3.2010 - 18:36 - 
citace:
...Hlavne kdyz vime ze schopnost produkovat CO2 z fosilnich paliv je dost omezena. Je jasne ze snadno dostupna fosilni paliva se spali tak jako tak. ...

to je zaujimava poznamka na margo boja proti CO2.
 
03.3.2010 - 18:43 - 
Krásně se nám debata rozjíždí čím dál víc i v oficiálních médiích a eroze pedestalu karbonářské klimatologie, na kterém se pyšně naparuje jako věda, pokračuje, takže se nezadržitelně hroutí dolů vedle astrologie, metafyziky a dalších podobných disciplin:

http://www.nytimes.com/2010/03/03/science/earth/03climate.html

 

____________________
Áda
 
03.3.2010 - 18:48 - 
citace:

Asi až dosud tolik lidí nikdy necítilo vyhraněný osobní vztah k nějakému období historie klimatu, jako k tomuto pošmournému studenému období, které zhruba mezi začátkem 16. a koncem 19. století v několika vlnách chladu stlačilo teploměry na zeměkouli o několik stupňů dolů. Alarmisté a obdivovatelé klimatické katastrofy ji svorně nenávidí a mnohdy zcela odmítají její existenci.




Na Americkémm kontinentu to bylo období, kdy zaniklo několik vyspělých kultur - většina bez zásahu bělochů, část i s jejich zásahem, ale tak divně jako Inkové, jichž sice 90% vyhynulo pod nadvládou Španělů, ale i přestože za jejich vlády měli víc jídla než před jejich příjezdem a nedostali na rozdíl od nesmyslných legend o zlém bílém muži do bělochů žádnou zhoubnou nemoc - zemřeli na domácí nemoc, kterou běloši neznali, jejíž epidemie vznikla v důsledku klimatických změn.

 

____________________
Áda
 
03.3.2010 - 19:26 - 
Přední klimatoskeptičtí šamani pravděpodobně falšovali data:

"Data, která Mann vyřadil, neměla na výsledky žádný podstatný vliv. Naopak McIntyre a McKitrick vyřadili ze svého zpracování v období 15. a 16. století celkem 70% dat a to výsledky podstatně ovlivnilo."

http://www.chmi.cz/HK/OK/GW/HOKEJKA/Hokejka.htm
 
03.3.2010 - 19:32 - 
Object not found!

toto som sa dozvedel keď som sa na to chcel aspoň pozrieť
 
03.3.2010 - 19:57 - 
citace:

Jedine co tim dosahneme je pouzivani drahych energii a zpomaleni hospodarskeho rustu.



Meteorolog Tim Garrett proponent hypotézy AGW se rozhodl přezkoumat, zda se dá s produkcí CO2 něco dělat. Napsal o tom článek a ohlasy na něj obletěly svět, ač s příznivou odezvou se nikde moc nedočkal. Bulvární novináři na něj reagovali nejživěji:

http://www.novinky.cz/veda-skoly/185500-globalni-oteplovani-uz-nejde-zastavit-tvrdi-vedec.html

Jeho teorie není nijak hloupá. Tvrdí zhruba, že každý živý organismus je tepelný stroj jako každý jiný motor. Vitální úsilí každého organismu, ať dělá, co dělá, tedy změřit zhruba jako množství spotřebované Gibbsovy energie a měřit jej jako určitou stavovou kalorickou veličinu. Takovým organismem by měla být i naše lidská civilizace. Objem vitálního úsilí vydaného civilizací měří ovšem i naši ekonomové v podobě HDP světa. Objem spotřebované energie naší civilizací jako celkem by tedy měl úzce korespondovat s objemem HDP. Tak tedy udělal ověření své termodynamické hypotézy a vyšlo mu, že ekonomové měří HDP dobře. Z dat, ke kterým se dostal, mu totiž vyšlo, že za poslední období 35 let, kdy sehnal úplná data, nesmírně přesně sedí objem ekonomického produktu s objemem spotřebované energie. Přesněji:

Na jeden dolar produkce v cenách roku 1990 za rok se musí rok spotřebovávat 9,7 mW plus mínus 0,3 mW na 5% hladině významnosti (95% pravděpodobnost).

Nejspíš to platilo tak nějak vždy i mimo tuto dobu. Garrett o tom zkusil maličko zateoretizovat i ekonomicky, to se mu ale nic moc pochopitelně nezdařilo, a tak se kladného ohlasu od ekonomů nedočkal. Ovšem co platí jako statistický model, který provedl, zpravidla platí, ač nemáme vysvětlující model, ten vždy někdo dodělá. Celkem tedy nevidím důvod mu nevěřit, ač vysvětlující model ještě není.

Originál jeho práce je zde:
http://www.springerlink.com/content/9476j57g1t07vhn2/

Jeho efekt není ještě ekonomy zdůvodněný, ale docela dobře koresponduje s těmito ekonomickými zákonitostmi, které se zabývají Jevonsovým paradoxem – moderněji spíš Khazzoom-Brookes postulátem aj. Viz např. zde a na stránkách, kam jsou odkazy:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rebound_effect_(conservation)

a pracemi Harry Saunderse a jeho teorií růstu.

Ze všeho uvedeného jasně vyplývá, že všechna ta opatření, která nás mají údajně zachraňovat před klimatem na základě závěrů jakéhosi neolysenkismu, mají zákonitě katastrofický dopad na světové hospodářství a jsou možná ekonomicky ničivější, než byla Druhá světová válka. Je to strašlivá brzda hospodářského růstu. Umělá výroba bídy, nezaměstnanosti a vyvolávání krizí. Vůbec se nedivím tomu, že přes pokročilé nástroje monetární politiky atp., které nedovolily světu spadnou do skutečně hluboké hospodářské krize po neuvěřitelných asi 80 let, právě v době CO2 alarmistického šílenství přišla tahle krize. Ani se nedivím hysterii alarmistů, s jakou se krizi svými kontraproduktivními opatřeními snaží prohloubit. Ti, co tahají za nitky těchto loutek, to velice potřebují. Svět s minimálním růstem je svět s minimální konkurencí a spolehlivým zajištěním privilegií a rent pro monopolistické kapitálové skupiny – jako jsou současní energetici – s dobrými výhledy na posilování korporativistických vztahů v kontrole společnosti, jak tomu přišli na chuť už za energetické krize 70. let. Teď, když se jim konečně uměle daří nasazovat bariéry růstu a budovat systém, jaký se Musolinimu a Hitlerovi nepovedl, tak jim to nějací odpírači svaté nezpochybnitelné CO2 vědy kazí.

 

____________________
Áda
 
03.3.2010 - 19:59 - 
citace:
Object not found!

toto som sa dozvedel keď som sa na to chcel aspoň pozrieť


o nic si neprisiel. toto tu hadzu okoloiduci pravidelne. podrobne rozobratie aj s vysvetlenim sa im v tejto diskusii nechce hladat.

toto tu uz vysvetlene bolo a myslim ze v neprospech manna.

btw. hladat sa to nechce ani mne
 
03.3.2010 - 21:26 - 
http://spaceweather.com/
...tusim sa nam rozpadli (vo februari bohate) skvrny radu 1040.
takze vcera uz len skvrny radu 1050 s hodnotou sunspots number: 39
 
03.3.2010 - 22:07 - 
"o nic si neprisiel. toto tu hadzu okoloiduci pravidelne. podrobne rozobratie aj s vysvetlenim sa im v tejto diskusii nechce hladat."

navyše je to z roku 2006.. z praveku
to od tej doby pán Lapin neprišiel s ničím novím?

" ničivější, než byla Druhá světová válka. Je to strašlivá brzda hospodářského růstu. Umělá výroba bídy, nezaměstnanosti a vyvolávání krizí."

keď sa to tak vezme "druhá svetová" bola fak strašná spoločenská kríza
na druhú stranu, priniesla neuveriteľný technologcký pokrok, nebyť jej tak sa pravdepodobne na nete takto dnes nebavíme (proste by neexistoval)
ak tento "regulačný tranz" predstavuje krízu ničivejšiu než bola "druhá svetová" zákonite musí v istých oblastiach priniesť ešte väčší pokrok
hlavne v "náuke" ako všetky tie regulácie preliezť, obísť a podliezť, a zaplatiť čo najmenej na daniach
 
04.3.2010 - 08:22 - 
Universita v jeho rodném Tennessee se chystá Al Gorovi s velkou pompou dát čestný doktorát. Co na to říkají místní průzkumy veřejného mínění, měl by ho dostat?

 

____________________
Áda
 
04.3.2010 - 09:06 - 
Další biblický mýtus klimaskeptiků padl.

"Grónsko – „Greenland“ - bylo v době Vikingů zelené. Rozhodně nebylo zelené jako fotbalové hřiště, je zřejmé, že vnitrozemský grónský ledovec je starý mnoho desítek tisíc let (minimálně 150 tisíc let). Může to být částečně pravda maximálně pro úzký pobřežní pruh na jihu Grónska. I tak ale není v této oblasti potvrzeno větší osídlení než 5 poměrně malých osad. Klimatické podmínky jižního Grónska jsou ovšem silně závislé na stavu Golfského proudu. Jakýkoli odklon tohoto proudu na sever či na jih znamená poměrně výraznou změnu klimatických podmínek na jižním pobřeží Grónska, neboť Golfský proud přináší od rovníku do severního Atlantiku značné množství tepla. Nicméně z naprosto stejné logiky by byla na místě i otázka, proč se Grónsku velice blízký Island jmenuje Island (Ice-Land) a proč se mu ještě dříve, někdy v 9. nebo 10. století, říkalo Snow-Land (pokud by tedy samotný název nějakého místa měl být důkazem o jeho klimatické historii). Lokální teplotní výkyvy na jižním pobřeží Grónska jsou dobře vysvětlitelné kolísáním trajektorie a intenzity Golfského proudu."

http://www.chmi.cz/HK/OK/GW/HOKEJKA/Hokejka.htm
 
04.3.2010 - 10:31 - 
"Lokální teplotní výkyvy na jižním pobřeží Grónska jsou dobře vysvětlitelné kolísáním trajektorie a intenzity Golfského proudu."

O objektivitě Metelkových názorů v uvedeném odkazu škoda polemizovat. Tato věta je ovšem zajímavá. Pokud se jedná o umlčení nepohodlných názorů, je každý oceánský proud dobrý. Ale pokud se jedná o celoplanetární klima, najednou prý nemají všechny ty dekadické a další oscilace nijak valný význam...

Všechny tyhle názory karbonářů vychází z pochybné energetické bilance, jakou zde Green nedávno uvedl http://www.dmc.fmph.uniba.sk/public_html/pix/climate/climate02.gif

Legrační je již samotný název - energetická bilance Země JAKO CELKU . Já osobně tam celou Zemi nikde nevidím, někdo jiný snad jo ? Prostor mezi povrchem a kosmem je zvykem nazývat atmosféra, ne "země jako celek." A o tom Lapinova bilance je. Pak se ovšem může zdát jakákoliv změna v atmosféře (sorry, v "zemi jako celku") velice důležitá.

Každému, dokonce i Metelkovi, je jasné, že oceánské proudy, potažmo oceány jako celek, hrají superdůležitý part. Ale kde je tento vliv zachycen ve zmíněné energetické bilanci ? Obrovské množství energie přechází do oceánů, a postupně je z nich zase uvolňováno zpět k povrchu a do atmosféry. Tento tok energie ovšem graf zcela ignoruje, ač se údajně týká celé Země. Přitom je to obdoba toku energie do atmosféry a zpět coby G-zpětná radiace. Téměř veškerá energie dopadající do oceánů přechází dočasně do vody. Už to je nějakých přes 70% z celkové energie dopadající na povrch zemský (B+G=492W/m2, takže nějakých 350W/m2). Další díl energie jde s vodou do půdy i do řek (a dál do moří) na pevninách. Celkový tok energie "pod povrch" a zpět tak může v pohodě být vyjádřen údajem větším jak 400-500W/m2, pokud někdo zná přesná měření, sem s nimi - toto je můj velice hrubý odhad. Oproti tomu G je pouze 324W/m2.

Jakákoliv změna oceánského proudění, oscilace a pod. tak může mít několikanásobně silnější vliv na globální klima, než v podstatě trapný přírůstek CO2 o 100ppm.

Musíme si uvědomit, že kdyby (ach jo, už zase použiju fikce, sorry) existovalo perfektní 100%-tní promíchávání oceánů, Lapinův celozemský graf by platil až od okamžiku, kdy by veškerá voda v oceánech, v každém místě a v každé hloubce, měla 15°C. Samozřejmě taková cirkulace reálná není, ale lze dovodit, že každá změna cirkulace může do oceánů nebo naopak z oceánů převádět neuvěřitelné množství energie.

Nechápu, co je na tom pro karbonáře nepochopitelné a proč se tokům energie do oceánů a zpět ve svých bilancích tak úzkostlivě vyhýbají.
 
04.3.2010 - 10:44 - 
To není od Sluníčka dobré znamení, mám obavu, že mi letos víno dozraje o dost později nežli loni, pokud dozraje. O dalších základních potravinách se ani nezmiňuji i když by se mělo na to upozornit. Touto dobou mi již rašily na víně pupeny, letos zatím nic. No rozhodující bude, aby v květnu nezmrzly květy, to pak bude víno jen na práci. Letos jsme chtěli na zkoušku sadit cukrové melouny, jak to vidíte?

citace:
http://spaceweather.com/
...tusim sa nam rozpadli (vo februari bohate) skvrny radu 1040.
takze vcera uz len skvrny radu 1050 s hodnotou sunspots number: 39
 
04.3.2010 - 10:47 - 
citace:

Ze všeho uvedeného jasně vyplývá, že všechna ta opatření, která nás mají údajně zachraňovat před klimatem na základě závěrů jakéhosi neolysenkismu, mají zákonitě katastrofický dopad na světové hospodářství a jsou možná ekonomicky ničivější, než byla Druhá světová válka. Je to strašlivá brzda hospodářského růstu. Umělá výroba bídy, nezaměstnanosti a vyvolávání krizí. Vůbec se nedivím tomu, že přes pokročilé nástroje monetární politiky atp., které nedovolily světu spadnou do skutečně hluboké hospodářské krize po neuvěřitelných asi 80 let, právě v době CO2 alarmistického šílenství přišla tahle krize. Ani se nedivím hysterii alarmistů, s jakou se krizi svými kontraproduktivními opatřeními snaží prohloubit. Ti, co tahají za nitky těchto loutek, to velice potřebují. Svět s minimálním růstem je svět s minimální konkurencí a spolehlivým zajištěním privilegií a rent pro monopolistické kapitálové skupiny – jako jsou současní energetici – s dobrými výhledy na posilování korporativistických vztahů v kontrole společnosti, jak tomu přišli na chuť už za energetické krize 70. let. Teď, když se jim konečně uměle daří nasazovat bariéry růstu a budovat systém, jaký se Musolinimu a Hitlerovi nepovedl, tak jim to nějací odpírači svaté nezpochybnitelné CO2 vědy kazí.



V tom vcelku souhlasim. Souvislost tam zrejme je. Dalsi faktory by mohly byt:

- antiatomove silenstvi

- rust cen ropy diky rozvoji automobilismu a zastaralym technologiim jako je pouzivani topneho oleje.

- mensi dostupnost novych ropnych lozisek

- nedostatecna infrastruktura pro vyuzivani plynu. Napriklad v africe ci na dalnem vychodu se casto tezi ropa, ale plyn se fleruje. Vetsi vyuziti plynu by snizilo spotrebu ropy

- rust cen elektriny diky administrativnim predpisum na podporu alternativnich zdroju
 
04.3.2010 - 10:48 - 
PS. Možná v budoucnu budem chladit Zemi odebíráním tepla z moře, ne všímáním si sodovkového plynu. Oceány budem líp promíchávat sami... http://www.iop.org/activity/groups/subject/env/Essay_Competition/file_26100.pdf  
04.3.2010 - 11:04 - 
Nepředpokládám že by zdejší stoupence tmářství to nějak přesvědčilo, víra je víra...

"Špičkový vědec NASA o globálním oteplení: Máme poslední šanci ho zvrátit
Přesně 20 let poté, co poprvé varoval Ameriku před globálním oteplením, prohlásil jeden ze špičkových vědců NASA, že situace je tak špatná, že světu pomůže jen rychlá a drastická akce."

http://digiweb.ihned.cz/c1-25647670-spickovy-vedec-nasa-o-globalnim-otepleni-mame-posledni-sanci-ho-zvratit
 
04.3.2010 - 11:05 - 
citace:
Každému, dokonce i Metelkovi, je jasné, že oceánské proudy, potažmo oceány jako celek, hrají superdůležitý part. Ale kde je tento vliv zachycen ve zmíněné energetické bilanci ? Obrovské množství energie přechází do oceánů, a postupně je z nich zase uvolňováno zpět k povrchu a do atmosféry. Tento tok energie ovšem graf zcela ignoruje, ač se údajně týká celé Země. Přitom je to obdoba toku energie do atmosféry a zpět coby G-zpětná radiace. Téměř veškerá energie dopadající do oceánů přechází dočasně do vody. Už to je nějakých přes 70% z celkové energie dopadající na povrch zemský (B+G=492W/m2, takže nějakých 350W/m2). Další díl energie jde s vodou do půdy i do řek (a dál do moří) na pevninách. Celkový tok energie "pod povrch" a zpět tak může v pohodě být vyjádřen údajem větším jak 400-500W/m2, pokud někdo zná přesná měření, sem s nimi - toto je můj velice hrubý odhad. Oproti tomu G je pouze 324W/m2.

Jakákoliv změna oceánského proudění, oscilace a pod. tak může mít několikanásobně silnější vliv na globální klima, než v podstatě trapný přírůstek CO2 o 100ppm.



Obrázok nič neignoruje Papilio. To len Vy ignorujete a odmietate pochopiť, čo v tom obrázku je. Odmietate to pochopiť z toho dôvodu, že je to v rozpore s Vašim osobným videním sveta. Okrem toho nedávate pozor, ten Lapinov obrázok je dosť bradatý a je založený na práci Kiehl, Trenberth et al. 1996. V diskusii som uviedol novší obrázok založený na práci Trenberth, Fasullo, Kiehl et al. 2008.
http://picasaweb.google.com/greenwolfsk/Grafy#slideshow/5442906292136660578
Vy Ste si však nedal najmenšiu námahu sa do tej práce pozrieť a iba tu papagájujete tie isté veci dookola bez akýchkoľvek dôkazov. Podsúvate tu klamstvá, ako na bežiacom páse. V prácach Trenbertha, Fasulla a Kiehla sa pojednáva aj o transporte tepla v oceánoch a ďalších súvislostiach, o ktorých nemáte Papilio ani len tušenia, inak by Ste nemohol napísať to, čo Ste napísal.
Silne Vám doporučujem vzdelávať sa a pozrite si napríklad túto powerpointovskú prezentáciu (načítanie chvíľu trvá), kde na strane 14. (a ďalších) pochopíte že tárate, klamete, podsúvate a zavádzate. Oceán je zahrnutý do celkového modelu energetickej bilancie Zeme.
http://wind.mit.edu/~hansen/lorenz_symp/Trenberth.ppt
 
04.3.2010 - 11:06 - 
citace:
Další biblický mýtus klimaskeptiků padl.





Co je v tom nového a neznámého? Pro koho jsou tato tvrzení určena? Asi pro nikoho se skeptickou argumentací obeznámeného.

Většina argumenace skeptiků o palekoklimatické variabilitě v minulosti, která dokazuje, že naše současnost je jen nepodstatnou epizodou v historii klimatické proměnlivosti, pochází z vrtů v Grónském ledovci, o němž nikdo nepochybuje.

Skutečnost, že tam byly v době středověkého klimatického optima daleko příznivější podmínky, dokláadají hlavně vykopávky skutečných vikingských osad. Ty vykopávky se dnes provádí těžko, protože jsou v permafrostu. Dnes je tam věčně zmrzlá půda, tehdy se tam ale provozovalo středověké zemědělství. Sice v drsných podmínkách, ale byla tam pole a pastviny, a to se od té doby nikdy nevrátilo. Dokonce ani v dnešní době, když carbonáři tvrdí, jak nezvratným důkazem AGW je zrychlený postup grónských ledovců do moře, a ten je způsoben ohřátím moře kolem Grónska v posledních letech kvůli změnám v rozlévání Golfského proudu, Vikingské osady jsou ale stále zamrzlé. Výkyv v oscilaci trajektorie golfského proudu je ale prý důkazem AGW.

Tou dobou byly ale rozmrzlé i různé vodní cesty, které v současnosti zamrzají a většinou byla delší vegetační období v celé Evropě a vegetační zóna v severských zemích dále na sever. Podobná situace byla i v Číně. Když se udělají průzkumy různých těch měkkýšů, pylů aj., většina oblastí světa včetěn Uralu a většiny amerického kontinentu, bylo tam tepleji než dnes. Jen na málo místech to bylo opačně.



Nejmenuje se Island tímto jménem spíš podle všegermánského slova "island" tj. "ostrov"?

 

____________________
Áda
 
04.3.2010 - 11:11 - 
Pán Adolf, vy Ste exemplárny prípad ideologickej zaslepenosti. Prečo nám tu podsúvate grafy pochádzajúce zo stránok, ktoré sú financované ropnou a uhoľnou lobby ? Dobre viete, že takzvaní "vedci" bez chrbtovej kosti za peniaze napíšu čokoľvek. Demagógia rozhodne nie je dobrým príspevkom do konštruktívnej diskusie o klimatických zmenách. Zo strany klimaskeptikov väčšinou už neide o snahu viesť konštruktívny dialóg, ale je to tvrdá ideológia, ktorá s odbornou diskusiou nemá nič spoločné. 
04.3.2010 - 11:33 - 
A zelené studie financované "neekologickou", antiekonomickou a nesmyslnou loby(firmy s miliardovými obraty závislými na poddajných politicích) větrníků a slunečníků(viz mafián v čele IPCC) jsou v pořádku?

Greene, teď sis nepěkně naběhl na vidle...
 
04.3.2010 - 11:50 - 
Lobby je dnes běžná součást života, výraz mafián je dost silný, jak potom nazývat třeba naše modráky...

"Malá domů na Labi? Exministr Řebíček je opět v podezření
Do mostů na Labi jdou zbytečné miliardy. Inkasuje je firma Viamont, NKÚ má pochyby. "

http://domaci.ihned.cz/c1-40859750-mala-domu-na-labi-exministr-rebicek-je-opet-v-podezreni
 
04.3.2010 - 11:58 - 
citace:
Lobby je dnes běžná součást života, výraz mafián je dost silný, jak potom nazývat třeba naše modráky...

"Malá domů na Labi? Exministr Řebíček je opět v podezření
Do mostů na Labi jdou zbytečné miliardy. Inkasuje je firma Viamont, NKÚ má pochyby. "

http://domaci.ihned.cz/c1-40859750-mala-domu-na-labi-exministr-rebicek-je-opet-v-podezreni


Tady je jedno, jaká barva to je. Nicméně proč tu zatahovat domácí pol. scénu, když je řeč o IPCC? Záměr?

Člověk, který je naprosto okatě v konfliktu zájmů a profituje z toho v desítkách firmách, nutí politiky a ovce, aby dělali vše pro blaho těchto firem, je prostě mafián. Lepší označení pro něj nemám...
 
04.3.2010 - 12:05 - 
Na barvě nezáleží?!? Ale no tak ,tady na fóru se na zelenou házejí pomalu všechny hříchy světa... nebo Vaše "zelená studie" 
04.3.2010 - 12:10 - 
citace:
A zelené studie financované "neekologickou", antiekonomickou a nesmyslnou loby(firmy s miliardovými obraty závislými na poddajných politicích) větrníků a slunečníků(viz mafián v čele IPCC) jsou v pořádku?

Greene, teď sis nepěkně naběhl na vidle...


Ak Ste si nevšimol pán Kostera v tejto diskusii som ani raz necitoval žiadnu tzv. "zelenú štúdiu". Ak sa mýlim, tak ma opravte. Vždy citujem iba lektorované vedecké práce klimatológov. Tie nemajú s tzv. "zelenými štúdiami" nič spoločné. To, že sa niekto chce priživiť na globálnom otepľovaní je nesporný fakt. Ale nezaťahujte prosím tento problém do tejto diskusie. Tu je snaha o diskusiu zbavenú ideologických nánosov. Aspoň ja a aj pán Jiří Šálek sa o to snažíme.

A teda. Diskutujme čisto z pohľadu vedeckého a nie z pohľadu ideologického a politického. Vedecký pohľad je nezávislý od toho, že na globálnom otepľovaní chce niekto zarobiť. Rovnako chce niekto zarobiť aj na rope, uhlí a zemnom plyne. To však vedu nemôže zaujímať. To už je potázka čisto politická. Vedu zaujímajú úplne iné veci. Politické a ideologické otázky by sa nemali miešať do diskusie, ako je táto. Na to existujú iné fóra a debatné kluby, kde sa tliacha o ničom. My sa tu snažíme debatovať o vedeckom pohľade na klimatické zmeny pán Kostera.
 
04.3.2010 - 12:23 - 
"Silne Vám doporučujem vzdelávať sa a pozrite si napríklad túto powerpointovskú prezentáciu (načítanie chvíľu trvá), kde na strane 14. (a ďalších) pochopíte že tárate, klamete, podsúvate a zavádzate. Oceán je zahrnutý do celkového modelu energetickej bilancie Zeme."

Mimo to, že se Greene zase místo argumentů uchylujete k osobním urážkám, což je k pláči, je jinak Vaše reakce naprosto k smíchu.

Už sám název "Všeobecná cirkulace atmosféry" jako doplnění a upřesnění předchozí práce profesora Ed Lorenza The nature and theory of the general circulation of the atmosphere” kterou vydala WMO v roce 1967 mluví jasně, o čem je řeč. Přímo tam uvádí ... mohu poskytnout aktuálnější pohled energetického cyklu v atmosféře. ATMOSFÉŘE, Greene, ATMOSFÉŘE !!! To, že na tam na jednom obrázku ukazuje, že jakési blíže neměřené a nespecifikované teplo se přenáší i oceány, může být tak zdrojem informace o teple v oceánech pro nevzdělance a nevychovance Vašeho kalibru. Pro normální lidi ovšem zásadně ne.

Jestliže ve Vašem-Lapinově a spol. grafu nejsou číselné údaje o tocích energie do a z oceánů, je to pořád jen blábol z hlediska energetické bilance země. Jestli si myslíte, že toto množství v oceánech absorbovaného a přenášeného tepla je navždy jednoznačně přesně dané a konstantní, nikdy neměnné - s čímž asi Váš mozeček počítá, jinak by ten Váš pseudograf byl nanic - tak je to případ pro psychology, ne pro tuto diskuzi.

Takže mi zase nezbývá než zkopírovat Váš výrok, který na Vás přímo báječně sedí. ( Mám dokonce pocit, že tu druhé straně předhazujete myšlenky, které někdo jiný někde jinde řekl Vám - tak je uraženě a ješitně vrháte zpět s vítězoslavným pocitem pomsty... ( : "Demagógia rozhodne nie je dobrým príspevkom do konštruktívnej diskusie o klimatických zmenách. Zo strany klimaalarmistov väčšinou už neide o snahu viesť konštruktívny dialóg, ale je to tvrdá ideológia, ktorá s odbornou diskusiou nemá nič spoločné."

Docela to na Vás sedí, že ?

 
04.3.2010 - 12:23 - 
citace:
Na barvě nezáleží?!? Ale no tak ,tady na fóru se na zelenou házejí pomalu všechny hříchy světa... nebo Vaše "zelená studie"


No dobře, tak explicitně: v případě korupce v ČR na barvě nezáleží.
Už rozumíte?
 
<<  148    149    150    151    152    153    154  >>  


Stránka byla vygenerována za 0.239441 vteřiny.