Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma ><<  5    6    7    8  >>
Téma: Ma ISS smysl?
07.8.2014 - 00:33 - 
" Je nemyslitelné s sebou vozit obrovské zásoby potravin a zároveň lithiové patrony na pohlcování CO2 na dlouhá léta. "

Pohlcování CO2 je regenerační - tady žádné jednorázové patrony dle mých informací - jakmile je již nepohlcují - tak se mají přepnutím připojit přímo na odvod do okolního vesmírného vakua a zapnutím topných tělísek uvnitř nich CO2 z nich vypudit - má jít o vratnou chemickou reakci.
Dále se využívá odpadní voda a to jak ta získaná vysrážením ze vzduchu tak i ta vydestilovaná z moči k kyslíku výrobě elektrolýzou.

Též je tam i sabatier regenerative life-support system"
vyrábí kyslík z co2 a za pomoci vodíku coby odpadního produktu výroby kyslíku elektrolýzou - odpadem je zde methan - CH4.
Popis zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Sabatier_reaction

Prostě testuje se jeho spolehlivost.

Úplný uzavřený systém s pěstováním rostlin lze testovat dobře i na Zemi - jestli je tedy vůbec možný při dnešních znalostech a množství prostoru a elektrické energie, kterou lze proto reálně vyhradit. Prostě uzavřít lidi lze i na Zemi - ani nemusejí být zas tak uzavřený - prostě mohou se skupiny tam střídat(přes přechodovou komoru) - odpadních produktů bude zhruba stejně a vypěstované rostliny se stejně budou používat zpočátku hlavně k testům jejich kvality než k jídlu - zdali řasy rostou i ve stavu beztíže lze testovat i bez testu uzavřeného sytému - tedy v rámci biologických experimentů dnešní ISS.

Jednoduchý experiment typu Biosféra 2 - život ve velkém skleníku ukázal,že to není tak jednoduché.
Podrobnosti zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Biosphere_2

Jaderná energie - jde dle mne i o odpor značné částí veřejnosti a tím i voličů pod vlivem právě protiatomových odpůrců - nepotřebují tak mít odpor i další části veřejnosti vůči kosmonautice - té části, která chápe že sluneční panely první pomohla udělat tak, aby byli použitelné právě kosmonautika - a i proto proti ní nevystupují - berou to jako právě i jako testy alternativních zdrojů v praxi.

[Upraveno 07.8.2014 tycka]
 
08.8.2014 - 13:04 - 
Ups, u posádky jsem se spletl, při těžkých misích letělo jen 5. Aparatura CDRA (americký systém na odstraňování CO2), je vpodstatě zdokonalený systém vycházející ze Skylabu.
Pokud jde o umělou gravitaci, jsou třeba dlouhodobé pobyty na Měsíci, aby se zjistilo, jestli nízká měsíční gravitace je dostatečná proti řídnutí kostí a ztrátě svalů. Případně postavit orbitální stanici s umělou gravitací, ale lepší je Měsíc - cena za stanici se blíží ceně za výpravu na Měsíc, gravitace na Měsíci se neporouchá. Větší umělá gravitace na úrovni Marsu, nebo blížící se Zemi je technicky tak náročná, že pro výpravu k Marsu nepřipadá v úvahu, rozumnější je zkrátit dobu letu.
 
08.8.2014 - 14:54 - 
Doporučuji k přečtení článek Ing. Přibyla v Kozmosu č. 4, pokud se týče ISS, uvádí, že ruská část nemá žádné vědecké vybavení a slouží jen k dopravě nákladů tam a zpět, po 16 letech výstavby stále čeká na ruskou " NAUKU", což je ostuda.
Z článku plyne, že Rusové stále žijí ze sovětské podstaty a dá se dovodit, že jejich výkony jsou obecně chabé a oblasti planetárních sond žalostné a jsou nuceni nemajíce vlastní fungující sondy se jen někde " přiživit" / zmezinárodnit/.
 
08.8.2014 - 15:19 - 
citace:
Pokud jde o umělou gravitaci, jsou třeba dlouhodobé pobyty na Měsíci, aby se zjistilo, jestli nízká měsíční gravitace je dostatečná proti řídnutí kostí a ztrátě svalů. Případně postavit orbitální stanici s umělou gravitací, ale lepší je Měsíc - cena za stanici se blíží ceně za výpravu na Měsíc


Nesuhlas. Ked chcete nieco seriozne skumat, musite to robit dlhodobo. T.j nestaci jedna vyprava na mesiac, musite tam postavit zakladnu a rotovat posadky. Ked uvazime cenu vypravy na mesiac, je efektvnejsie postavit rotujucu stanicu na leo a robit vyskum na nej. Neslo by o klasicke koleso, ale o dva habitaty spojene tunelom, s centralnym dokovacim uzlom. Taketo riesenie navyse umoznuje zmenou otacok simulovat rozne gravitacne polia.
 
08.8.2014 - 16:34 - 
No tak si zvol délku "tunelu", dej si požadavek alespoň 0,2g a spočítej ten kolotoč.  
04.8.2015 - 09:55 - 
Druhé vydání online knihy "ISS Benefity pro lidstvo"

http://spaceref.com/news/viewpr.html?pid=46264
 
04.8.2015 - 12:18 - 
citace:
Druhé vydání online knihy "ISS Benefity pro lidstvo"

http://spaceref.com/news/viewpr.html?pid=46264


Aneb - Za šílený peníze skoro žádná muzika.
 
04.8.2015 - 12:47 - 
Doporučuji nejdříve přečíst a až pak dělat soudy. 
05.8.2015 - 05:30 - 
citace:
Doporučuji nejdříve přečíst a až pak dělat soudy.


Po přečtení jsem nucen opravit svůj původní názor:

- Za šílený peníze ŽÁDNÁ muzika.
 
<<  5    6    7    8  >>  


Stránka byla vygenerována za 0.074162 vteřiny.