Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma ><<  26    27    28    29    30    31    32  >>
Téma: Politika, valceni, proutkareni a dalsi offtopic prispevky (odpadkovy kos) - uzavreno
25.3.2016 - 09:29 - 
" Zdůvodnit" se dá všechno. Kdyby Rusové nebyli přesvědčení, že člověka na Měsíc dostanou a navíc dříve než Američané, určitě by se do Moon Race nepouštěli. Zcela zjevně přecenili svoje možnosti jak vědecké, tak ekonomické, navíc je notoricky známo, že totalitní hospodářství je těžkopádné a z podstaty se brání inovacím. JFK zcela jistě ze zpravodajských zdrojů tyto skutečnosti znal a znal i utajovanou úroveň sovětské kosmonautiky. Je třeba vidět, že Moon Race vyhlásil v době, kdy Rusové jasně vedli, zejména v pilotovaných letech. Rusové měli Gagarina na orbitě a Američané jen 15 minut balistiky a nespolehlivý Atlas. Aby se tehdy člověk dostal na Měsíc bylo třeba velkého množství inovací na hranicích a někdy i za hranicemi tehdejších možností. To prostě centrálně řízený totalitní systém nedokázal a to bylo, dle mého soudu jednou z hlavních příčin sovětské ostudy. Byl to prostě souboj obou systémů a svobodný svět jejž představovaly USA zcela jasně vyhrál a totalitní nejn že jasně prohrál, ale ani nedokázal přiznat porážku a raději " v hrdlo lhal ". 
25.3.2016 - 11:37 - 
Davide, běž už s tím někam. Tohle politické žvatlání už s tou kosmonautikou nemá moc co dělat. Možná tvoje úvahy zajímají tebe, ale nevím, koho dalšího. Každá diskuse, do které se vložíš, končí podobnými "úvahami" ( doufám, že to je slušné slovo, i když moc nevyjadřuje to, co bych chtěl napsat !) 
25.3.2016 - 17:58 - 
http://echo24.cz/a/ihQZu/microsoft-vytvoril-umelou-inteligenci-zacala-obhajovat-hitlera-a-zadat-sex
Microsoft vytvořil umělou inteligenci. Začala obhajovat Hitlera a žádat sex

Urážení feministek, rasistické projevy nebo podpora genocidy Mexičanů. Umělá inteligence, která se měla původně chovat jako běžná americká „teenagerka“ se během jednoho dne začala chovat rasisticky a stala se fanouškem Hitlera.
..
musím im pogratulovať, pokus napodobniť "pubertiačku" vyšiel dokonale
problém je, že skutočný rodičia, skutočných detí, nemajú k dispozícii tlačítko "reset"
 
05.4.2016 - 09:01 - 
citace:
Důležité je, aby budoucnost byla založena na dobrovolných vztazích a ne na donucení, jako je tomu dnes.


Budoucnost bez kapitalismu? Komunismus jako ve Startreku?

Tak to si budeme muset nejdřív pohrát s geny, s nastavením lidských instinktů..
 
05.4.2016 - 10:12 - 
Ano, dobrovolnost komunizmu sme zazili vsetci... 
05.4.2016 - 13:40 - 
citace:
citace:
Důležité je, aby budoucnost byla založena na dobrovolných vztazích a ne na donucení, jako je tomu dnes.


Budoucnost bez kapitalismu? Komunismus jako ve Startreku?

Tak to si budeme muset nejdřív pohrát s geny, s nastavením lidských instinktů..


Předpokládám, že si děláte srandu. Právě kapitalismus potřebuje svobodu jednotlivců založenou na dobrovolných vztazích. Dnes se potácíme někde mezi socialismem a fašismem, podle toho jaká grupa je právě u moci. Za správný etický ideál, ke kterému by společnost měla postupně směrovat, považuji Anarchokapitalismus. Viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalismus

 

____________________
Zajímá mne vše nové.
 
05.4.2016 - 14:30 - 
citace:
Za správný etický ideál, ke kterému by společnost měla postupně směrovat, považuji Anarchokapitalismus.


no, to sme sa dovtipili asi vsetci podla nicku ovsem tato diskusia smeruje uz uplne mimo kozmonautiky
 
05.4.2016 - 15:07 - 
Komunizmus v Startreku? Ale ano, pokročilý vojnový komunizmus by to mohol byť.

A niečo podobné vojnovému komunizmu by mohlo/muselo fungovať aj v prvotných fázach kolonizácie, kde je každý jedinec doslova existenčne odkázaný nielen na pomoc a spoluprácu ostatných, ale aj na to, ako plnia svoje úlohy a povinnosti.
Zároveň je vesmírna kolónia v "dobe výstavby" prostredie, kde bude svojvoľné neplnenie úloh a povinností vnímané nie ako nejaký "ľahký" priestupok, ale naopak ako ťažký zločin všeobecného ohrozenia a podľa toho posudzované.
Kolonia má dlhodobo veľmi obmedzené zdroje (doslova všetkého - zásob, potravín, energie, surovín...), takže v nej musí fungovať jasne definovaný prídelový systém (opäť - doslova všetkého), ktorý prakticky vylučuje súkromné vlastníctvo a silne obmedzuje dokonca aj osobné vlastníctvo.

Za takýchto podmienok sa takmer určite vytvorí uplne nový spoločenský konsenzus a spoločenská morálka, v ktorej budú potreby a záujmy spoločnosti, predovšetkým jej prežitie, silne nadradené požiadavkom, záujmom a "právam a slobodám" jednotlivca, ako ich chápeme dnes na Zemi.
 
05.4.2016 - 15:16 - 
ale ved toto vsetko sme tu uz mali (resp. niekde este mame), volalo sa to prvotnopospolna spolocnost
je jasne ze v prostredi silne obmedzenych zdrojov a absolutnej vzajomnej zavislosti clenov maleho spolocenstva budu vztahy fungovat inak ako v prostredi miliardovej populacie poskytujucom takpovediac az nadbytok.

Len by som to nenazyval komunizmom, pretoze ten sa snazil preniest principy maleho spolocenstva do globalnych rozmerov, co nemoze fungovat. Ludia si vzajomne pomahaju len dovtedy, kym vidia ze to prospieva aj im osobne, a pokial vidia ze je to vzajomne. To je mozne len dovtedy, kym sa vsetci navzajom poznaju.
 
05.4.2016 - 18:50 - 
"vojnový komunizmus"
mno.. "zlom väz", proti gustu žiadny dišputát
ale ja osobne, sa od tej "komunity", plánujem vzdialiť, aspoň na "megaparsek"
 
06.4.2016 - 09:02 - 
citace:
Ludia si vzajomne pomahaju len dovtedy, ...


Ano. Ale ve výjimečných případech to funguje i ve velkých společenstvích, typicky za války.

Nebo při kolonizaci nepřátelského prostředí. Na Marsu by to mohlo vydržet dosti dlouho.


citace:
Len by som to nenazyval komunizmom, pretoze ten sa snazil preniest principy maleho spolocenstva do globalnych rozmerov


Komunismus, kapitalismus, feudalismus atd. nemají v definici stanoveno, že mohou existovat jen "globálně".

Když teda pominu fakt, že kromě "válečného komunismu" v Rusku se nikdy nikdo nepokusil zavést komunismus byť jen v měřítku milionové společnosti a i v tom Rusku tehdy šlo jen o některé aspekty ekonomiky.


Akorát ve Startreku komunismus funguje globálně, ale tam funguje kdeco
 
07.4.2016 - 15:52 - 
citace:

To samé - desítky let stará konstrukce doplněná moderními systémy řízení a poštelovaným motorem - není zastaralé. Naopak je před světem, i když "ne o světelné roky". Protože je emerické... a tak nekoukáme na roky, ale na parametry...


nehovoril som ze je zastarale. Bavili sme sa o realnych nakladoch na ropnu ekonomiku, kde USA ma zdaleka najvyssie naklady na armadu. Pricom vela z tychto penazi ide na zakladne a personal vo svete (ktore existuju kvoli zabezpeceniu ropnych dodavok), cize idu na kvantitu, nie na kvalitu.
To neznamena ze ta kvalita je zla, ale ten obrovsky nepomer vo vydavkoch skratka nevidno v obrovskom technologickom naskoku, vidno ho v kvantite.
A myslim si ze toto by platilo aj v pripade, ze "svetovym policajtom" by bola nejaka ina krajina - tieto vedlajsie naklady ropnej ekonomiky by musela platit.



 
07.4.2016 - 18:31 - 
citace:
jejíž názory a způsob života se stane dobrovolně akceptovanými vzorci chování.

Ne, to se nestane dobrovolně. Je prostě nutné vzít v úvahu, že určité procento lidí se prostě již rodí s přirozeným sklonem k násilí - tyto lidé se pak vždy budou snažit žít na úkor někoho jiného. Oni - alespoň část z nich - pak má přímo radost z toho, když někomu jinému ublíží. Či by nikdy nepomohli někomu jinému a s radostí pro ně, by ho nechali v klidně na ulici umřít. Tito lidé se prostě ke slušnému životu musí nutit hrozbou - třeba právě i soudy a vězením.
 
09.4.2016 - 10:35 - 
yamato: vím, že jste nehovoril že je zastaralé. Ani já ne. Šlo mi o kontrast v přístupu (vašeho k Američanům a davida k Rusům). Dejme tomu M109 je vrstevník Sojuzu, nástupci v mlze (resp. podlehli rozpočtovým škrtům), ale stejně ji mám za nezastaralou zbraň. Stejně jako Sojuz za nezastaralou loď.


Ohledně nákladů na ropnou ekonomiku, myslím že se mýlíte a "náklady na ropnu ekonomiku" to vůbec nejsou. Totiž, co by se stalo s ropnou ekonomikou, kdyby USA přestaly udržovat ropné diktatury? Vůbec nic. I ropné demokracie by svou ropu prodávaly. Viz Venezuela - i po zavedení demokratických reforem za Chaveze spolehlivě zásobovala americké zákazníky, dokonce navzdory nenávisti a nepřátelství amerických politiků. S ruskými/sovětskými dodávkami ropy/plynu také nejsou problémy už od 70. let, bez ohledu na míru (ne)závislosti na USA. (problém byl jen pokud do dodávek házely vidle americké loutky v Kyjevě)(Rusové ostatně vzorně a pod cenou dodávají i zjevně nepřátelskému Kyjevu.. a žádná americká armáda k tomu netřeba)


...ten obrovsky nepomer vo vydavkoch skratka nevidno v obrovskom technologickom naskoku, vidno ho v kvantite....

Nikoliv, kromě námořnictva "ten obrovský nepoměr" nevidno ani v kvantitě. Srovnej počet amerických, čínských a ruských pozemních brigád, nebo počet letadel.

Zato existuje kolosální nepoměr v nákladech na vývoj moderních systémů. A ještě větší ve výsledcích toho vývoje. Obrovský nepoměr dělají černé díry na peníze s pochybnými výsledky jako F35, Zumwalt, GCV... Dopadlo to tak, že Rusové mají Armatu, a Američané hromadu powerpointů a Abramse.

"svetovym policajtom" (mimochodem, nechutný eufemismus, policajt sdělá pořádek podle práva které nepíše - naopak USA si mezinárodní právo píší sami a stejně ho nedodržují) by bola nejaka ina krajina - tieto vedlajsie naklady ropnej ekonomiky by nemusela platit, protože viz výše. Ropné země svou ropu budou prodávat i když budou svobodné. Základnami a diktaturami ostatně Amíci oblažují i neropné části světa, klasicky střední Amerika...

 
09.4.2016 - 10:52 - 
citace:

To popisujete Marxovu vizi komunismu,


Problém třeba je, že Marx tuhle vizi nikdy neměl - měl inovativní vhledy v oblasti sociologie a historie, vycházel ovšem s poměrně chybné ekonomické teorie, která mu právě proto nejlépe pasovala na dávné společnosti hodně vzdálené v historii (které šlo sudovat jen teoreticky a domýšlet si věci podle svého). Už na dobu, o které píše, to pasovalo dost špatně.

Ovšem k jeho cti jako vědce je potřeba konstatovat, že na sklonku života prohlásil, že není "marxista" - tzn. všechny úvahy o budoucnosti, které z něj násilně-revoluční levice 20.století vyvodila jako "historicky nevynutelné", "vědecky nezbytné", apod., jsou většinu vycucané z prstu - ať už jeho, nebo jiných. On prostě předpověděl, že určitá fáze (dnes do značné míry překonaná), vývoje volného trhu, by vedla k hospodářským krizím (což se v 19.století skutečně dělo) a následně ke značným sociálním otřesům (což se fakticky dělo, ale řeč je třeba o 1.světové válce - to, že někdo svojí uměle vyvolanou násilnou revoluci prohlásil za "nevynutelnou dle proroka Marxe", a vyvodil,že by se konflikty měly naopak uměle vytvářet aby to příchod sociální revoluce urychlilo - to byl už samozřejmě nesmysl a projev v některých případech skryté touhy po moci a jejím násilném převzetí, v jimém případě pak přímo chladný mocenský kalkul).

Problém v tomhle ohledu je, že v 19.století mechanismy volného trhu chápalo správně jen minimum teoretiků a když, tak požadovali volnotržní svobodu až príliš dogmaticky a neuvědomovali si, že tím během několika generací vytvoří novou aristokracii místo té čerstvě svržené (což ostatně byl jádro Marxovy kritiky, který ovšem zase nebyl ekonom a uvažoval v kategoriích práce vs. kapitál místo nabídka vs.poptávka). Ekonomové 19.století měli jakž-takž jasno v mikroekononomii, a makroekonomie - to je prostě spousta čísel - a ty tehdy bylo velmi těžké ve velké zpracovávat (nebo třeba prostě jen přesně zjistit).

Jsem sice +/- zastánce volného trhu (akorát si myslím, že by se měl spojit s mechanismy, které budou bránit příliš velké tzv. "sociální stratifikaci" - kdyby byli všichni podnikatelé progresivní nadšenci jako Elon Musk, nebo řada jiných invátorů, v aerospace či v IT, tak by to bylo krásné, ale fakticky... na trhu, kde jsou všichni motivováni ziskem, se začíná objevovat nepříjemné jevy, pokud jsou ziskem motivovány i ty největší subjekty... do určité míry teorie jako "komparativní užitek" toto vysvětlují, ale v oblastech a u jedinců s nevětší akumulací bohatství se pak můžou dít divné věci, a to už pak je na kultuře a systému hodnot, aby to nějak korigoval.
 
09.4.2016 - 11:07 - 
citace:
tj. na bázi soukromého podnikání.


Tak buď budou všici lidi pracovat svobodně a dobrovolně (ve vaší terminologii zřejmě 100% lidí jsou "soukromí podnikatelé", pak to bude jako u Marxe, a je nesrozumitelné jak se to bude organizovat a koordinovat. Nebo svobodu a dobrovolnost omezíte pouze na "soukromé podnikatele" a pak jste v tom co Marx zažil v Anglii - 95% populace o svobodě a dobrovolnosti ani neslyšelo, natož aby ji zažilo.

Aplikováno na Mars - zpočátku to bude vypadat jako na stanicích v Antarktidě. Izolované malé skupiny vědců a inženýrů v nepřátelském prostředí. Kolik čeho se tam zajišťuje dobrovolně a svobodně, "na bázi soukromého podnikání"?

citace:
Každý z nás byl indoktrinován a je velmi složité si představit život a společnost bez státního násilí, které známe od narození a které je všudypřítomné, takže ho považujeme za něco co zde musí být.


To jo.

citace:
Jenže to je právě omyl. Lidé i společnost nepotřebují ke své prosperitě donucování, ale právě svobodu v mantinelech přirozeného práva.


Spekulace od psacího stolu. Ignorující práci zástupů antrologů a historiků, popisujících stovky a tisíce různých společností. U vědátorů 19. století omluvitelná, ti neměli data. Dnes ne.

Vaše takzvané "přirozené právo" mimochodem není vůbec přirozené, ale umělé, specifické pro velmi omezený typ společností, a v nich zavedené s použitím brutálního násilí. Říkat mu přirozené je jen propaganda, zavedená jako náhrada nefunkčního "bohem dané".

citace:
Kdo bude toto právo hájit a vynucovat si lze představit, pokud potřebu těchto statků zahrneme do sféry soukromých producentů práva a pořádku.


To víceméně existovalo. Viktoriánská éra. Dickens, Balzac...
Odhadem 95% obyvatel státu mělo méně práv a svobod než za feudalismu. V dělnických čtvrtích Anglie lidi netušili, co je to "Anglie" nebo "křesťanství" a jedli chleba z vápence. Krása..


citace:
Je jasné, že základním sociologickým předpokladem je také vznik přirozené elity, jejíž názory a způsob života se stane dobrovolně akceptovanými vzorci chování.


Cha. Čirý neředěný Marx. V budoucnu se lidi změní...

Zástupy antropologů tohle našly v malých komunitách prvobytně-pospolné společnosti (s minimálními majetkovými rozdíly). Kde existuje soukromé podnikání, zaměstnanci a zaměstnavatelé, teoretizování o "přirozeném právu", je přirozené elity a dobrovolnosti minimum. A neexistuje důvod, proč by najednou měla vzniknout. Nevznikla v Americe, ani v Austrálii, ani v Rusku, nevznikne ani na Marsu.



 
09.4.2016 - 11:17 - 
citace:

Ohledně nákladů na ropnou ekonomiku, myslím že se mýlíte a "náklady na ropnu ekonomiku" to vůbec nejsou. Totiž, co by se stalo s ropnou ekonomikou, kdyby USA přestaly udržovat ropné diktatury? Vůbec nic. I ropné demokracie by svou ropu prodávaly.


pokial by mohli. V pripade nestability alebo rovno konfliktu su ropne zariadenia velmi oblubenym cielom utokov, vid napr. tu
http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/dodavky-ropy-svetove-trhy-mozu-byt-ohrozene-iraku-vybuchol-ropovod.html

alebo tu
http://www.pluska.sk/zahranicie/afrika/nigerijski-povstalci-zautocili-ropovod.html

t.j. americka vojenska pritomnost ma zaistit, ze prislusna krajina moze vyvazat ropu (to ze ju vyvazat chce, to je jasne). Problem je, ze na blizkom vychode kazdy nenavidi kazdeho, tutiz niektore krajiny z tejto hry vypadnu so sankciami, namiesto zakladni a ropnych kontraktov (nepriatel mojho kamarata....). To sa ale teraz meni, kedze USA uz nie su natolko zavisle od importu.

Resp. ako inak vysvetlujete rozsiahlu americku pritomnost na blizkom vychode? Co takeho vzacneho tam je?



citace:

"svetovym policajtom" (mimochodem, nechutný eufemismus, policajt sdělá pořádek podle práva které nepíše - naopak USA si mezinárodní právo píší sami a stejně ho nedodržují) by bola nejaka ina krajina - tieto vedlajsie naklady ropnej ekonomiky by nemusela platit, protože viz výše. Ropné země svou ropu budou prodávat i když budou svobodné. Základnami a diktaturami ostatně Amíci oblažují i neropné části světa, klasicky střední Amerika...



nojo, je to zazity pojem, hoci pomerne nepresny (asi ako "duchovny vychod")
ropne krajiny budu predavat, pokial budu stabilne a nie vo vojne. Bohuzial blizky vychod je na konflikty velmi nachylny, kedze miliarda ludi sa navzajom nenavidi kvoli roznemu vykladu jednej knihy a jedneho nastupnictva pred tisic rokmi... Anyway, USA boli v specifickom postaveni, kedze boli zavisle od importu. Rusko by sa zrejme chovalo inak, kedze je exporter.
Cina sa chova presne ako USA, len to nerobi vojakmi, ale masivnym skupovanim vsetkeho. Uvidime ako sa zachova, ked v nejakej ich dodavatelskej africkej krajine vypukne konflikt a dodavky zamrznu...
 
09.4.2016 - 11:19 - 
citace:

Cha. Čirý neředěný Marx. V budoucnu se lidi změní...



Co furt máte všichni s tím Marxem... vždyť číst se to nedá, takže pochybuju, že se někdo z vás dostal víc než přes pár stránek :-)

Lidi se v budoucnu tak jako tak změní už jen proto, že v minulosti se taky změnili. Mockrát. Jediný háček je, že to dnes nedokážeme odhadnout, jak přesně se změníme a máme i dost omezené možnosti to nějak naplánovat.

(V podstatě se nejsme moc schopní změnit ani ako jedinci - ale nějak se domníváme, že skrze plánování a výchovu apod. nějak zázračně naplánujeme tu změnu budoucím generací.. futurologie je zajímavý obor, ale různé limity svého vhledu si už uvědomila. Průserem je, že hodnoty individuální humanismu ve vyspělém světě nám nebrání kšeftovat s režimy, co mají jiné hodnoty - buď jim vyvážíme zbraně, nebo kšeftujeme s Čínou, kde se zdálivě vysoce humánní pokrok v lékařství používá např. k odběru orgánů vězňům a veselému kšftování s nimi, apod.)
 
21.4.2016 - 01:06 - 
yamato napisal si
pokial nejaky rezim obozenie celu krajinu ostnatym dratom, oponentov zatvara do gulagov, obcanov terorizuje tajna policia a vladnuca strana je nevymenitelna, tak to je diktatura.

ehm ehm
uvedomujes si vobec aktualnu situaciu takzvanych zapadnych krajin a co vystrajaju? takze si to rozoberme zapadne krajiny eu usa si idu budovat na hranici s ruskom nie ze ostatny drat ale protitankove priekopy strazne veze kamery atd do egejskeho mora nejdu lode nato riesit uprchlikov? a co mame na mexicko americkej hranici? dalej si tam napisal obcanov terorizuje tajna policia ako bez urazky ale vtedajsia tajna policia bola spolok amaterov proti tomu co mame dnes ci uz v eu alebo usa monitoruju totalne vsetko ani to neskryvaju lebo terorizmus taky prehlad aky maju dovi dopo a ludia su este radi kazdy si nosi ten svoj smartphone a este si za neho plati ako klobuk dole vymysleli to geniovia od mobilov cez fb az po kamery pomaly aj na hajzloch a ty tu ides riesit tajnu policiu z 60-80 rokov ?
oponentov zatvara do gulagov ?
skus dnes mat stranu v parlamente alebo vo vlade co by sa pokusila vystupit z nato alebo eu narazam na sk a cz by si videl jak by ich odpratali rychlo sice sme to videli na ukrajine ked sa legalne zvoleny prezident musel ale hodne rychlo presunut do ruska lebo sa rozhodol ze s ruskom bude ukrajine lepsie mu tam tie nase demokraticke kapitalisticke mediokraticke staty spravili taky maly prevrat samozrejme ze slobodny co na tom ze princip demokracie je ze vola vacsiny atd ze ano

inak celkovo david aj yamato by si mali uvedomit jednu zasadnu vec ktora je tu totalne ignorovana v ich narazkach na zssr a ich uspechoch a neuspechoch v kosmickom programe a to je fakt ze zssr bol po 2sv vojne vycerpany zniceny obrovske straty na zivotoch na rozdiel od usa ktore na 2sv zarobili prosperovali a tym chcem len tolko povedat ze vzhladom na okolnosti vtedajsi zssr v vesmirnych zavodoch s usa bol v uplne inej pozicii a aj tak dokazal mat prvu sondu prveho cloveka vo vesmire prve spojenie na obeznej drahe atd atd atd a nemusel si platit vojnoveho zlocinca ktori mal dostat gulku

btw inak davidovi sa cudujem ze tak ospevuje usa dokolecka dokola vzhladom na to ako sa vola uz zabudol kde posobil a co vystrajal braun predtym ako zdrhol do ameriky?
 
21.4.2016 - 09:58 - 
citace:
yamato napisal si...



takato uroven "argumentacie" je bezna pre suteren typu parlamentnilisty alebo aeronet.
Tu si na inom fore, 99% ucastnikov dokaze analyzovat fakty a overovat zdroje. Myty a baje z ruskych trollovacich fabrik tu moc ovocia nezarodia
 
21.4.2016 - 17:43 - 
Yamato: takato uroven "argumentacie" je bezna pre suteren typu parlamentnilisty alebo aeronet.

Co máš proti Parlamentním listům? To v Německu chtějí zavírat za kritiku tureckého "sultána", ne u nás nebo v Rusku:
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2389-satira-na-erdogana-pujde-nemecky-komik-na-pet-let-do-vezeni-merkelova-skace-jak-turecky-vyderac-piska-kdyby-to-bylo-proti-putinovi-slo-by-o-boj-za-svobodu-je-suis-bhmermann.htm
 
21.4.2016 - 18:53 - 
citace:
Yamato: takato uroven "argumentacie" je bezna pre suteren typu parlamentnilisty alebo aeronet.

Co máš proti Parlamentním listům? To v Německu chtějí zavírat za kritiku tureckého "sultána", ne u nás nebo v Rusku:
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2389-satira-na-erdogana-pujde-nemecky-komik-na-pet-let-do-vezeni-merkelova-skace-jak-turecky-vyderac-piska-kdyby-to-bylo-proti-putinovi-slo-by-o-boj-za-svobodu-je-suis-bhmermann.htm


ano, dakujem za nazornu ukazku ohybania faktov v podani suterenovych webov.

Pre opatovne narovnanie faktov: komika nejdu zavriet, ale trestne stihat. V pripade odsudenia je 5 rokov maximalna sadzba, moze to skoncit aj financnym trestom.
Merkelova neskace nijako, len sa vyjadrila ze rozhodnutie o stihani je vecou prokuratury, co je pravda. Aj tak vsak vyvolala nesuhlas a kritiku v radach vlastnej strany.
A paragraf, podla ktoreho sa ma stihat, bude zruseny.

Teraz to sice uz vyznieva inak, ale smrad bol zo suterenu uz vypusteny a to bol ucel. Zasmradit.

http://www.teraz.sk/zahranicie/nemecky-komik-vysmech-erdogan/192040-clanok.html
 
21.4.2016 - 21:26 - 
citace:
NovýJiřík 21.4.2016 - 17:43
Co máš proti Parlamentním listům?

Nechtěl jsem, ale musím. Přečti si něco, tady nebo tady.
Pokud si myslíš, že je to nesmysl, podvrh, nebo propaganda, tak to sem hlavně nepiš.
 
21.4.2016 - 21:48 - 
Nechtěl jsem, ale musím. Přečti si něco, tady nebo tady.
Pokud si myslíš, že je to nesmysl, podvrh, nebo propaganda, tak to sem hlavně nepiš.

Uff! Chápu, že se PL leckomu nelíbí, ale argumentovat proti nim zrovna Respektem a Lidovkama pražské kavárny? V čem je rozdíl, tedy kromě zcela protikladné orientace? Víte co, pojďme se radši bavit o vesmíru, na rozdíl od lidské blbosti je nekonečný jen možná (Albert Einstein).
 
21.4.2016 - 22:05 - 
citace:
, na rozdíl od lidské blbosti je nekonečný jen možná (Albert Einstein).


Od fanusika webu siriaceho vakcinacne konspiracie a spiritualnu saunu je to mimoriadne trefne...
 
21.4.2016 - 22:10 - 
citace:
citace:
, na rozdíl od lidské blbosti je nekonečný jen možná (Albert Einstein).


Od fanusika webu siriaceho vakcinacne konspiracie a spiritualnu saunu je to mimoriadne trefne...

Tak to pozor, připisuješ mi něco, s čím nemám nic společného. Pokud jde o alternativní weby, tak sympatizuji s jejich antipřivandrovaleckou politikou, o kterou jinak v našich médiích nezavadíš (což je i záležitost toho německého satirika). Ty to možná bereš jako samozřejmost, že u vás na Slovensku vláda vyhlásila nulovou toleranci kvótám a podala proti nim žalobu, ale u nás? Škoda hovoriť.
 
22.4.2016 - 00:59 - 
citace:
nemusel si platit vojnoveho zlocinca

Konstruovat zbraně za války nebyl zločin. A o použití zbraně na konkrétní cíle rozhodovali jiní.
To byste museli potrestat i všechny ty konstruktéry stále dokonalejších bomabardéru i ponorek používaných i pro potápění obchodních lodí.

V SSSR byl pokrok v kosmické a vojenské oblasti na úkor rozvoje civilního průmyslu.
 
22.4.2016 - 02:59 - 
citace:
NovýJiřík 21.4.2016 - 21:48
Chápu, že se PL leckomu nelíbí, ale argumentovat proti nim zrovna Respektem a Lidovkama pražské kavárny?
Když už si to nemohl vydržet a zase tady s tímhle otravovat, tak se alespoň vyjadřuj k obsahu a ne ke zdroji.
 
22.4.2016 - 07:11 - 
citace:

Tak to pozor, připisuješ mi něco, s čím nemám nic společného.


A to uz ako? Pytal si sa co mam proti PL? Preco sa pytas a davas linky, ked s PL nic nemas?
Alebo to je tak, ze ked pisu protizapadne clanky tak su hodnotny zdroj, ale ked sa prepnes do sekcie zdravi, tak mavnutim carovneho prutika je to zrazu brak s ktorym nic nemas? Sranda jak vy fandovia "alternativneho pohladu" vzdy skoncite s tym ze si protirecite. Skoro jak tie mamicky, absolventky internetovej mediciny, co chrania svoje deti tym ze ich vystavia smrtelnym chorobam... [Edited on 22.4.2016 yamato]
 
22.4.2016 - 10:35 - 
citace:
pokial nejaky rezim obozenie celu krajinu ostnatym dratom, oponentov zatvara do gulagov, obcanov terorizuje tajna policia a vladnuca strana je nevymenitelna, tak to je diktatura.


odpovím tvými slovy:

citace:
Sranda jak vy fandovia "proamerického pohladu" vzdy skoncite s tym ze si protirecite. Skoro jak tie mamicky, absolventky internetovej mediciny, co chrania svoje deti tym ze ich vystavia smrtelnym chorobam


Americký strejda google totiž vašemu konceptu diktatury protiřečí. Totiž na dotaz po plotech okolo hranic píše něco o "mexickém plotu", na dotaz po gulazích dáví nějaké Guantánamo, na dotaz po policejním teroru dlouhatánské soupisy lidí zastřelených "jen tak z hecu" severně od toho plotu (a policejním zabavování hotovosti občanům jen tak, bez zvláštního důvodu) a na dotaz po nevyměnitelných stranách píše, že rukou společnou a nerozdílnou vládnou ve vašem milovaném vzoru dvě nevyměnitelné strany už téměř dvě století.

Tím nechci říct, že vámi milovaná země je diktatura. Jen že pojem diktatury zdaleka není tak přímočarý, v praxi se aplikuje dosti nezávisle na vámi zvolených kritériích, a je snadné si střelit vlastní gól.

(Tu si, příteli, na inom fore, 99% ucastnikov dokaze analyzovat fakty a overovat zdroje... na mýty a báje se vždy někdo ozve s kritikou... )



Vraťme se však k tématu. Jsme v davidovinách, definice diktatury (i hodnocení českých médií) je proto off topic.

Zato je legitimní probírat davidovo zdůvodnění o (ne)závislosti úspěchu těch či oněch kosmických programů pomocí volného "tištění peněz" v "totalitách", kontrastujícím s "fiskální disciplínou" "demokracií".

Prověřit ho můžeme třeba i na historii USA. Jak je jistě všem diskutujícím známo, míra demokracie se v USA za více než dvě století jeho historie dost změnila. K lepšímu. O rozvoji demokracie v USA proto nepřeba se šířit, k přehledu o tištění peněz postačí třeba graf inflace v http://blogs.wsj.com/economics/2015/12/14/a-brief-history-of-u-s-inflation-since-1775/

Jsem jediný, kdo vidí, že dokud byla demokracie a zejména volební právo omezené, peníze se nepřiměřeně tiskly víceméně jen za válek, zatímco se zavedením všeobecného volebního práva a rozšiřováním lidských práv "tisk" dolarů ztratil míru?

Podle davida by to mělo být opačně. Hm. Co na to "99% ucastnikov, které dokaze analyzovat fakty a overovat zdroje"?


V kratší historii Sovětském svazu byla také období "tištění peněz" a období dosti pevné fiskální disciplíny. I z hlediska demokracie/diktatura se situace v různých etapách sovětské historie dosti lišila. Co nám však řekne "analýza faktů a ověření zdrojů" o korelaci diktatury a inflace? Totéž co v případě USA.
 
<<  26    27    28    29    30    31    32  >>  


Stránka byla vygenerována za 0.178320 vteřiny.