Témata: Nekosmo příspěvky

Hawk - 13/11/2006 - 22:23

Je fakt, že díky nedisciplinovaným diskutérům mezi které samozřejmě nepatřímnekosmo příspěvky začínaji devastovat fórum na tomto webu. Možná by bylo dobré obecná témata typu OFFTopic či Skleníkový efekt vůbec nezobrazovat v přehledu diskusních témat.


Hawk - 13/11/2006 - 22:27

Dodatek:
A vyhodit příspěvky do těchto nekosmo témat ze sekce "Poslední příspěvky do diskuse", které jsou zobrazovány na úvodní straně.


Archimedes - 13/11/2006 - 22:36

Souhlasím všemi deseti, tohle je fórum o KOSMONAUTICE. Kvůli ní sem chodím.
O politice se můžu - když chci - hádat v hospodě nebo když budu hodně zoufalý, tak na nějakém zpravodajském serveru.

Většina tématických fór má nějakou formu pár threadů "tlachárny". Ale rozhodně ji neavizuje na první stránce.


Hawk - 13/11/2006 - 22:48

Přesně tak ,nějakou tlachárnu. Zavést jeden mimotematický thread (třeba s názvem Odpad)bez informační podpory formou přehledů a tam házet nemilosrdně vše co bude mimo téma v kosmothreadech. A kdo bude chtít stůj co stůj diskutovat o nekosmo oborech(Irák,domácí politika, skleníkový efekt) může klidně v tomto Odpadu.


marcellino4 - 20/11/2006 - 18:31

fajn a ako sa daju mazat jednotlive odkazy?


Hawk - 20/11/2006 - 19:06

To je otázka nenáročného skriptíku a triviálního SQLpříkazu. Konečně Aleš H. několikrát přesunul příspěvky z jednoho thredu do jiného, což je o trochu náročnější operace než pouhé smazání.


marcellino4 - 21/11/2006 - 19:09

aha, hm no kedze som v tom maly a skromny amater mozno by ste mi sem mohli dat link na navod, kde by som si precital navod ako to cele spravit

mk


Hawk - 21/11/2006 - 19:53

To zase není tak jednoduché, záleží třeba na jakém webovém serveru by měla web-aplikace běžet (Apache-PHP, IIS-ASP skritpy), také by jsi měl něco vědět o databázích a jazyku SQL.
Na internetu jsou mraky informací a seriálů pro začátečníky,

Sálodlouhý seriál o PHP
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=171
O ASP
http://www.jaknaweb.com/clanky/asp


Hawk - 21/11/2006 - 19:53

Něco o databázích, konkértně o MySQL, která je zřejmě nejrošířenější:
http://www.supersvet.cz/view.php?cisloclanku=2000062201

Alternativ je však mnoho, Postgree, nebo můžeš šáhnout i po komerčních, IBM myslím uvolnila Informix express, udělaš si cookfiles či rawdevices, na nich nakonfiguruješ dbspaces a poté chunky, nakonec přes onmonitor nastavíš vlastnosti instance DBserveru a můžeš jet.

Aby jsi to měl kde vyzkoušet, je třeba se poohlédnout po webhostingu , freewebhostingy ,pokud vůbec podporují aktivní skriptování, podporují PHP(často v kombinaci s MySQL), ale narazil jsem i na ASPéčkové freewebhostingy(většinou s Dbaccesem).
http://www.freeweby.iglu.cz/

Alternativou je, že si rozchodíš doma Apache nebo Personalwebserver od Microsoftu.


Hawk - 21/11/2006 - 20:03

citace:
udělaš si cookfiles či rawdevices, na nich nakonfiguruješ dbspaces a poté chunky, nakonec přes onmonitor nastavíš vlastnosti instance DBserveru a můžeš jet .

Oprava:
udělaš si chunky(cookfiles či rawdevices), na nich nakonfiguruješ dbspaces , nakonec přes onmonitor nastavíš vlastnosti instance DBserveru a můžeš jet .


Zralock - 21/6/2007 - 09:30

Ma tu vobec niekto na starosti moderovanie prispevkov?
Lebo bolo by to fajn, keby to tu mohol niekto "vycistit".

Mam na mysli hlavne komentare takeho typu, ako som nasiel napr. na stranke:
http://www.kosmo.cz/modules.php?op=modload&name=kosmo&file=article&sid=1048&mode=thread&order=0

Komentare su na spodku stranky.
Myslim, ze toto nie je OK!


ales - 21/6/2007 - 11:27

> Ma tu vobec niekto na starosti moderovanie prispevkov?
> Lebo bolo by to fajn, keby to tu mohol niekto "vycistit".

Spamové komentáře u článků jsem smazal. Zkusil jsem zakázat anonymní psaní komentářů, uvidíme, zda to pomůže (týká se to jen komentářů k článkům, netýká se to příspěvků do diskuzního fóra).


Petřík - 15/5/2008 - 21:44

Je to pravda? Nějak se mi to nezdá. Děkuji za odpověď.


ة ، فانه يمكن ، في حالة حدوث مشاكل خطيرة تهديدا للافراد الطاقم. هذا ، في حالة وجود رحلة الى محطة الفضاء يمكن ان přečkat اسوأ في البطن. وخلال بعثة لخدمة ولكن يجب ان تكون متاحة على الطريق المنحدر الثاني من طاقم المكوك doletěl. سلامة الطاقم وادى الحادث كولومبيا بعد ان كانت البعثة لخدمة الغي مبدئيا في وقت لاحق من الآن وتأجيل لمدة شهر آخر. هذا الفشل في وقت مبكر نظرا لخزانات الوقود الاحتياطيه لمكوك الفضاء

Zdroj: IAN arabia


ales - 15/5/2008 - 21:51

Podle Google překladače http://translate.google.com/translate_t se ten arabský text týká raketoplánu takže nevím, co to má společného se sondou Phoenix?

Velmi pravděpodobně je ten arabský text výsledkem překladu českého textu do arabštiny právě pomocí Google překladače. Toto sem ale opravdu nepatří, takže si s tím, prosím, hrajte někde jinde.


Slávek - 19/5/2008 - 08:40

Publikování " názorů" pana Vlada a marná snaha diskutujících vysvětlit mu základní věci dle mého názoru posouvá věrohodnost a serioznost diskuze do oblasti frašky. Nešlo by s tím něco udělat pane Holube ?


ales - 19/5/2008 - 08:59

citace:
Publikování " názorů" pana Vlada a marná snaha diskutujících vysvětlit mu základní věci dle mého názoru posouvá věrohodnost a serioznost diskuze do oblasti frašky. Nešlo by s tím něco udělat pane Holube ?
Přiznám se, že žádné rozumné řešení mne nenapadá.


Petr Tomek - 19/5/2008 - 11:09

citace:
Publikování " názorů" pana Vlada a marná snaha diskutujících vysvětlit mu základní věci dle mého názoru posouvá věrohodnost a serioznost diskuze do oblasti frašky. Nešlo by s tím něco udělat pane Holube ?


Já bych rozhodně nebyl pro to aby byl Vlado nějak omezován. Naopak v některých případech nesmyslná argumentace může vést k zajímavým postřehům. Například o motorech měkkého přistání u Sojuzů toho tady víme opravdu málo. Takže původně nezamýšlená otázka; "Jak vlastně vypadají a jak fungují?"; mi připadá zajímavá.


pospa - 28/7/2010 - 11:29

Dovoluji si adminům navrhnout eliminaci dalších příspěvků od nicku "brandenburg".

Důvod: kdo má na to žaludek ať se koukne do dnešního vlákana Souvislosti kosmonautiky.


admin - 28/7/2010 - 12:15

Blokl jsem IP adresu. Až budu mít krapet času, tak to promažu|přesunu a pak zase odblokuji.


pospa - 2/5/2011 - 15:24

Dovoluji si adminům navrhnout přesunutí všech OT příspěvků z vlákna "Projekt Dragon / Falcon 9", počínaje dneškem 2.5. od 09:57 (Olda), do vlákna "Souvislosti kosmonautiky", nebo je úplně smazat.

Možná by taky nebylo na škodu více zvýraznit odkaz na pravidla diskuse na tomto fóru.

Díky


ales - 2/5/2011 - 16:00

Poslední offtopic příspěvky jsem z tématu "Dragon / Falcon 9" přesunul do "Souvislostí kosmonautiky". Podle potřeby v tomu budu pokračovat. Prosím diskutující, aby se drželi vybraného tématu a aby nepoužívali "silná slova" (urážlivá).


novák - 3/12/2013 - 13:39

Ohledně příspěvku 03.12.2013 - 08:53 - Mirek Pospíšil ve vláknu Čínská měsíční sonda Chang'e (Čcheng-e):

Byl bych vděčný, kdyby některý moderátor laskavě vysvětlil panu Pospíšilovi,
1. že když nechce debatit o svých bludech, tak je nejlepší o nich pomlčet.

2. že když už cítil potřebu svými politickými bludy oblažovat ostatní, tak že je dosti drzé zakázat ostatním na ně reagovat.


admin - 3/12/2013 - 13:44

1. Žádného bludu jsem si nevšiml.
2. V tomto příspěvku nikomu nic nezakazoval.

Tedy jestli je tu někdo v tomto případě v bludu a drzý, Mirek Pospíšil to není.


Usedom - 3/12/2013 - 14:12

TO : Novák a Martin Kostera

Zde je nutné dát za pravdu panu Novákovi. Hodnotit úroveň politického systému cizího státu ve vláknu týkajícím se dobývání Měsíce vypadá velmi podivně. Je také známo , že podobná "hodnocení" se mnohokráte v historii nepotvrdila a jejich autoři pak vypadali silně trapně. Asi bude nutné dát za pravdu výzkumným organizacím USA, které v Číně provádějí nezávislé průzkumy veřejného mínění, ty naopak zjišťují , že celých 80 % obyvatel Číny je se svým politickým systémem zcela spokojeno /HDP tam rostl 30 let o 10 % každý rok, nezaměstnanost = 4 %// Je to kontrast například s Řeckem, = země EU a NATO, kde je 27 % nezaměstnanost a ekonomika se tam už 5 let v kuse hroutí. Zde je na místě se zeptat :"Mají tam Řekové nějaké výhody ze své demokracie"??


admin - 3/12/2013 - 14:22

Řeč byla o lidských právech, nikoli o HDP, subjektivní spokojenosti, výzkumech nějakých organizací, apod. A ačkoli se "západ" velice snaží v tomto Čínu dohnat, stále jsou zde lidská práva na citelně vyšší úrovni, než v Číně. Tedy Mirek Pospíšil žádný blud nenapsal a především nic nezakazoval. Pan novák lhal.


Řeč je o lidských právech, nikoli o demokracii. To můžeme probrat u piva. Tady je to zbytné.


novák - 4/12/2013 - 09:41

citace:
Řeč byla o lidských právech


1. Řeč byla o tom, že je hrubě neslušné něco (sporného) prohlásit a současně jakokoliv reakci označit za offtopic diskuzi, která zde nemá místo (byť připouštím, že to bylo provedeno zdvořilejší formou, než jsem včera vnímal). To mě zvedlo ze židle. Obsah prohlášení je obvyklá hloupá prkotina.

2. Pospíšilovo tvrzení, že "pro aktuální politický systém v Číně nemá lidský život a osobní práva individuálního občana příliš velkou cenu. Rozhodně menší, než na západě." je blud. Iracionální nesmysl.

Západní režimy se při utrácení lidských životů a porušování lidských práv nijak neomezovaly a neomezují, ať už jde o individuální občany vlastní nebo cizí. Od té doby, co paní Albrightová konverzovala na téma "írácké oběti amerického embarga", resp. od té doby, co si zcela oficiálně prezident USA přisvojil právo kohokoliv zabít, nebo na neomezenou dobu uvěznit, aniž by se musel komukoliv zpovídat, je zcela jasné, že "západní" cena lidského života je blízká nule.

Důvody, proč tomu tak je a proč si čínský režim nemůže dovolit západní lhostejnost k lidským právům bysme měli rozebírat na jiném webu...


admin - 4/12/2013 - 10:20

Pokud máte pocit, že úroveň ochrany lidských práv v Číně není na výrazně nižší úrovni, než na západě, je mi vás skoro líto. Žijete v iracionálním bludu.


Toto téma přichází z:
http://www.kosmo.cz

Url tohoto webu:
http://www.kosmo.cz/modules.php?op=modload&name=XForum&file=print&fid=1&tid=1019