Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma >
Téma: Specializovaný knihovní fond
10.1.2020 - 22:07 - 
V rekonstruovaných historických prostorách na pardubickém Přihrádku připravuje právě teď Krajská knihovna Pardubice ve spolupráci s Českou kosmickou kanceláří zřízení specializovaného knihovního fondu "Brána vesmíru".

Od léta 2020 zde budou zájemcům zpřístupněny odborné i populárně-naučné knihy a další dokumenty s tématikou kosmonautiky, především z majetku a pozůstalostí předních českých odborníků na kosmonautiku.
Dokumenty a knihy budou k dispozici pouze k použití v místní studovně, vzhledem k jejich jedinečnosti (řada připravených dokumentů existuje již možná pouze v jediném cyklostylovaném nebo strojopisném výtisku...) nebudou možné dlouhodobé výpůjčky.

V současné době máme shromážděno již několik desítek banánových krabic plných knih a dokumentů, které právě procházejí standardní knihovní katalogizací a následně budou umístěny v prosklených skříních ve studovně.

Na skříních studovny budou jako poděkování umístěny plakety se jmény, fotografiemi a životopisy velkých dárců, u menších dárců bude na jedné ze skříní jejich jmenný seznam.

Vnitřní uspořádání studovny není možné ještě zveřejnit. Na následujících fotografiích tedy alespoň venkovní pohled na rekonstruovaný objekt bývalého šafářství, kde bude knihovní fond "Brána vesmíru" umístěn - je to ten červený dům!

Podrobné informace o "Bráně vesmíru" budou představeny na letošní KOSMOS-NEWS PARTY 2020, v sobotu 2.května 2020 ( http://knp.kosmo.cz/, podrobnosti později)

Součástí aktivit podporujících zprovoznění této unikátní odborné knihovny budou i populárně-vzdělávací a odborné přednášky o kosmonautice a navazujících tématech, které budou zahájeny na podzim 2020.

Další informace, třeba i o možnosti darů dalších knih a dokumentů do specializovaného knihovního fondu "Brána vesmíru", poskytnou:
Jan Kolář, Česká kosmická kancelář, tel. 603 319 407, e-mail jan.kolar@czechspace.cz
Milan Halousek, Česká kosmická kancelář, tel. 602 153 564, e-mail milan@halousek.eu

 

____________________
Milan H.
 
10.1.2020 - 22:18 - 
Hezký. Takže podzimní víkendy v Pardubicích...? 
 


Stránka byla vygenerována za 0.258224 vteřiny.