Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma ><<  296    297    298    299    300    301    302  >>
Téma: Souvislosti kosmonautiky
04.8.2015 - 10:14 - 
citace:
Zase si protirecis, audi pocita s energiou zo zelenych zdrojov. V takom pripade ide skutocne o bateriu, kedze "zelena" energia sa len chemicky uskladni, spalovanim e-paliva nevznika ziadne nove CO2.

Vyhodenim "ekovolovin" a ich nahradenim klasickou tepelnou elektrarnou si vlastne len prihodil do procesu zbytocny krok - bateriu. Palivo, ktore sa mohlo spalit priamo v aute, sa spali v elektrarni, ta vyrobi energiu, z tej palivo, a to sa spali v aute. Keby si aspon pouzil baterie v aute, dalo by sa argumentovat ucinnejsim spalovanim v elektrarni. Ale takto, ked nakoniec aj tak spalujes v aute, je to cisty nonsens


sám si predsa tvrdil že aj "jadro" je "OZE"
"vyhodiť všetky ekoblbinky" čo je na tom nepochopiteľné?
ten "veterník" čo tam majú audiňáci, tiež vyhodiť..
rozklad vody, zachytávanie sódovkoplynu.. načo?
máme elektrinu s jadra a ložiská uhľovodíkov na "milénium"
furt si protirečím menej ako ty..
 
04.8.2015 - 10:22 - 
mimochodom.. aj to kamenné uhlie je doslova a do písmena biomasa..
akurát bola pár miliónov rokov v podzemí
takže tiež chcem jazdiť na biomasu
 
04.8.2015 - 10:42 - 
Jadrom tvojich prispevkov je, ze riesenie nesmie obsahovat nic "eko", a tomu prisposobujes aj nazory. Skladovat energiu v syntetickom palive je ok, ale iba ak ta energia pochadza z tepelnej elektrarne, nanajvys tak z jadrovej. Ak pochadza z veterniku, uz to nie je ok. Sorry ale na tvojich prispevkoch nic logickeho nevidim, nie su hladanim riesenia, iba dokazovanim svojho nazoru nekonzistentnymi argumentmi.

Uhlie nie je biomasa. Biomasa vznika v radovo kratsom casovom horizonte, mozno teda pocitat s jej obnovenim. Ty pocitas s obnovenim uhlia?

Ak mame zasoby fosil na milenium, tak len vdaka ucinnejsej tazbe. Ako to ze ucinnost tazby sa da zvysovat, ale ucinnost solarnych panelov nie? A ak budu solary ucinnejsie a lacnejsie, preco by sme ich nepouzivali? Lebo ty milujes ropu? Preco by som mal jazdit na huciacom smradiacom hrnci a este to potom aj dychat, ked mozem jazdit na tichuckom elektromobile s vyssim vykonom za zlomok nakladov? Lebo ty milujes ropu?
 
04.8.2015 - 11:48 - 
našťastie my o tom nerozhodujeme
ani ja, a ani ty
rozhodne o tom ten, kto dodá energiu a palivá alebo "baterky" lacnejšie
 
04.8.2015 - 13:09 - 
A este politici
Ovsem do toho "lacnejsie" treba zapocitat aj nepriame naklady, napr. dotacie, garantovane vykupne ceny, danove ulavy, ale aj ropnu geopolitiku a jej naklady.

Cize uplne presne to nevypocita nikto a trh rozhodne na zaklade "ceny", o ktorej rozhodnu zas len politici. Cast realnych nakladov bude cena energie, zvysna cast sa vytiahne z danovnika cez dane, poplatky, inflaciu atd. A na zaklade takto zdeformvanych cien "trh rozhodne"
 
04.8.2015 - 13:24 - 
aj tie dotácie sú náklady, a niekto ich nakoniec bude musieť zaplatiť, a je to vždy kruté prebudenie
nakoniec rozhodne trh, a žiadna politika proti tomu nič nezmôže
 
04.8.2015 - 13:45 - 
citace:
aj tie dotácie sú náklady, a niekto ich nakoniec bude musieť zaplatiť, a je to vždy kruté prebudenie
nakoniec rozhodne trh, a žiadna politika proti tomu nič nezmôže


Ako moze rozhodnut trh, ked nepozna skutocnu cenu? Sto kilometrov v elektromobile vyjde trepnem na 10 korun, v smradlavom hrnci trepnem na 20 korun. Ak neberieme do uvahy rozdiel v cene auta, spotrebitel (trh) ma jasnu volbu.
Lenze - v tych 10 korunach nie je vidno dotacie na OZE, danove ulavy, granty atd. Keby ich bolo vidno, bolo by to 35 korun. Spotrebitel by sa choval inak...
Lenze - ani v tych 20 korunach nie je vidno naklady na zakladne v iraku a saudskej arabii, spojenecke zavazky v nato, odskodne za ropne havarie, co sa vytiahne zo zakaznikov v neskorsich trzbach, sankcie na kadejakych plynodiktatorov atd. Keby ich bolo vidno, bolo by to mozno aj 120. Spotrebitel by sa choval zase inak...

Trh rozhoduje na zaklade ceny. Ten kto rozhoduje o tom, co v tej cene bude vidno a co nie, ten rozhoduje aj o neviditelnej ruke trhu A to pisem ako kapitalista
 
04.8.2015 - 14:05 - 
"za desať korún"?
a to aj potom, keď bude všetka elektrina pochádzať od slnečníkov a veterníkov?

a aké základne v iraku?
dnes tam má základne akurát ISIS, a každý na to kašle, a bude ešte viac..
 
04.8.2015 - 14:18 - 
citace:
Trh rozhoduje na zaklade ceny. Ten kto rozhoduje o tom, co v tej cene bude vidno a co nie, ten rozhoduje aj o neviditelnej ruke trhu

a dopadne ako gréci..
ty "kapitalista"
 
04.8.2015 - 14:52 - 
citace:
"za desať korún"?
a to aj potom, keď bude všetka elektrina pochádzať od slnečníkov a veterníkov?

a aké základne v iraku?
dnes tam má základne akurát ISIS, a každý na to kašle, a bude ešte viac..


Neber zase vsetko doslovne Verim ze si pochopil co som chcel povedat
 
04.8.2015 - 14:58 - 
citace:
citace:
Trh rozhoduje na zaklade ceny. Ten kto rozhoduje o tom, co v tej cene bude vidno a co nie, ten rozhoduje aj o neviditelnej ruke trhu

a dopadne ako gréci..
ty "kapitalista"


Presne tak Problemom dnesneho kapitalizmu je to, ze to ziadny kapitalizmus nie je. Kapital nie je smerovany do aktiv na zaklade informovaneho usudku investora a na jeho riziko, ale na zaklade brutalne manipulovanych sadzieb a kurzov na riziko (a na ucet) danovych poplatnikov.
Za "kapitalistickych" podmienok by grecko skrachovalo uz pred 5 rokmi.
 
04.8.2015 - 15:54 - 
Zas ta slovíčka, která nemají řádnou definici...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kapitalismus#Definice

Kterou si jen vybrat?

http://www.kurzy.cz/zpravy/53468-lekce-ekonomiky-definice-kapitalismu/
 
04.8.2015 - 15:57 - 
to yamato:
citace:
dajte do googlu "china data unreliable" a mozete citat do dalsieho vikendu


Čili alternativní statistiky neexistují a místo nich mi nabízíte články typu jedna paní povídala.

Se stejným efektem, jako kdyby jste na otázku po mimozemšťanech poradil, dajte do googlu "meetings with aliens". Co seriózního vypadne?

citace:
To nie je moj vymysel, o tom pisu manazeri fondov, ktori maju v cine miliardove aktiva. napr. tu
http://www.wsj.com/articles/giant-hedge-fund-bridgewater-flips-view-on-china-no-safe-places-to-invest-1437613434


Je vtipné odkazovat na placený obsah, ale dobře. Burza klesá, měkcí trhovci odcházejí. Ale kde přesně se v tom článku píše o falšování statistik? nějak to nemohu najít.

citace:
zistite si rozdiel medzi Enronom, liborom a investicnymi fondami


Pro naši debatu rozdíly nemají význam - vše řídí stejný druh stejně motivovaných manažerů, pro které je jednodušší zfalšovat statistiky vlastní, než přemýšlet o cizích.

citace:
naopak najvacsi zaujem zistit si realny stav má čínská vláda. x cinskym datam neveri ani cinsky premier www.bloombergview.com...


Jasně, říká to redaktor, protože to četl v osm let starém (když premiér ještě nebyl premiérem) hlášení americké ambasády. Tak to musí být pravda, když to napsal sám vyslanec...

Ale vážně, podle článku premiér věří čínským datům o spotřebě elektřiny a výkonech dopravy více než HDP. (A podle článku tahle data potvrzují oficiální růst HDP) To já taky. A nejen v Číně, v Česku je statistický úřad ohledně HDP dost kreativní..
 
04.8.2015 - 16:04 - 
Do toho se musím zapojit.

Jednak stále zapomínáte na auta a autobusy na zemní plyn - takže si tam připište vedle ropy/elektřiny další řádek zemní plyn - velké kotelny ho opravdu v budoucnu používat nezbytně nemusí.

Já ale věřím, že moje vozidlo bude v budoucnu sice elektromobil, ale poháněný z palivových článků - ať už z plynného nebo kapalného paliva - vše s ohledem na přírodní podmínky střední Evropy. Tedy nikoliv celosvětově a nikoliv výhradně jen tento typ vozila - předpokládám mnohem větší roztříštěnost pohonu než dnes i kvůli velmi rozdílným přírodním podmínkám v různých částech světa.

Baterie tam skutečně bude i kvůli její lepší životnosti - cyklování a především pak kvůli velmi dobrým vlastnostem při rekuperaci při brzdění - se část energie bude ukládat do vysokokapacitních kondenzátorů. Baterie její kapacita - dle přání majitele tak do 50 či 100 km - možná denní ježdění po městě - tam kde bude možné delší noční nabíjení případě - nebude mi zrovna vadit 15-30 minut stání na nabíječe u hypermarketu.

Výhody:
Palivové články poskytují dostatek odpadního tepla na provoz v zimě - tedy žádné přídavné elektrické topení - prostě v zimě to bude elektronika tak řídit, aby především vyhřála vozilo - podle toho půjde dané množství z palivových článků a zbytek při kratší jízdě z akumulátoru.
Žádný stres - obsazená nabíječka/nefunkční u hypermarketu či ta moje v garáži mimo provoz - žádný problém, prostě budu prostě jezdit především na palivové články.
Jedu na dovolenou na delší vzdálenost - pokud nemám 15-30 minut času na stání na nabíječce či dokonce budou již všechny nabíječky obsazeny nebo prostě část mimo provoz - další cestu pojedu na palivové články - na pumpě doplním na delší vzdálenost než na baterii do 5 minut (v případě plynného paliva - dle doby tankování zemního plynu již dnes).

Očekávám v budoucnu - z důvodu výroby ze solárních zdrojů - mnohem dražší elektřinu v zimě než v létě - výhoda pro mne - palivo pro mne lze uskladnit - výroba bude běžet jen v době nadbytku elektrické energie - která bude zřejmě v tu dobu velmi laciná.
Možná i při velkém nedostatku i zákonem nařízený zákaz dobíjení elektromobilů z veřejné elektrické sítě (možné vyjímky pro určité složky státu tam budou přímo uvedeny) - prostě vláda ho na určitou dobu bude moct prostě vyhlásit.

Toto je možné již dnes - zemní plyn - methan - lze rozložit na vodík přímo v autě a použít v palivovém článku - zlepšení jejich parametrů je stejně pravděpodobné jako zlepšení parametrů akumulátorů.
Auto proto nutně nemusí tankovat přímo vodík, přesto na něj bude ve výsledku jezdit.
Auto s palivovými články již bude narušovat životní prostředí pomalu stejně jako elektromobil - z vlastního článku jen voda a z jednotky kde bude probíhat katalytický rozklad nejspíš jen CO2(jde vyladit tak aby tomu tak bylo - pokud by tomu bylo jinak - tak sám bych to za problém považoval) a též vodní pára - stejný CO2 a vodní pára, co vypouští i každý obyvatel města.
Hlučnost velmi podobná jak u elektromobilu - snad jedině chlazení v létě bude o něco hlučnější.

Proto všechny technologie co vyrábějí e-plyn - methan či jiný tekutý uhlovodík podporuji - o této možnosti jsem navíc i věděl dříve - jen jsem předpokládal, braní veškerého uhlíku z biomasy - a následná syntéza uhlovodíku.
Pokud to půjde bez v budoucnu zřejmě nedostatečného množství biomasy z důvodu její velké spotřeby - tím lépe.
 
04.8.2015 - 16:09 - 
:) nuz co uz, zase mate pravdu a vsetci ostatni sa mylia a cina je prva krajina na svete, kde hdp rastie 7% pri klesajucej obchodnej aktivite a dvoch kolapsoch aktiv za sebou. Poznam ludi,co veria ze savo ma liecive ucinky. Tiez zacinaju tym, ze spochybnia vsetko co im nepasuje do kramu... 
04.8.2015 - 18:47 - 
citace:
:) nuz co uz, zase mate pravdu a vsetci ostatni sa mylia a cina je prva krajina na svete, kde hdp rastie 7% pri klesajucej obchodnej aktivite a dvoch kolapsoch aktiv za sebou. Poznam ludi,co veria ze savo ma liecive ucinky. Tiez zacinaju tym, ze spochybnia vsetko co im nepasuje do kramu...

Klesající obchodní aktivita? Jejím projevem je právě ten (pouze) sedmiprocentní růst, na rozdíl od předchozích let, kdy bylo tempo růstu daleko vyšší. Obchod ale neklesá absolutně, klesají jen jeho přírůstky. Když si člověk dá tu práci a seřadí si do grafu čínská tempa růstu HDP, zjistí, že typická cykličnost se nevyhýbá ani Číně, akorát že se v posledních 30 letech nejednalo o oscilace kolem nuly, ale kolem desítky. Tedy maxima na úrovni 14 %, minima kolem sedmi. Ale jinak sinusovka jako vyšitá. Pokud někdo chce za každou cenu tvrdit, že se jedná o zfalšovaná čísla, nic proti němu, uvidíme za dalších 5-10 let. Jenže až se mezitím Evropa propadne na jakýsi dekadentní ocas východní Asie, bude už pozdě hořekovat nad rozlitým mlíkem.
 
04.8.2015 - 22:27 - 
citace:
citace:
:) nuz co uz, zase mate pravdu a vsetci ostatni sa mylia a cina je prva krajina na svete, kde hdp rastie 7% pri klesajucej obchodnej aktivite a dvoch kolapsoch aktiv za sebou. Poznam ludi,co veria ze savo ma liecive ucinky. Tiez zacinaju tym, ze spochybnia vsetko co im nepasuje do kramu...

Klesající obchodní aktivita? Jejím projevem je právě ten (pouze) sedmiprocentní růst, na rozdíl od předchozích let, kdy bylo tempo růstu daleko vyšší. Obchod ale neklesá absolutně, klesají jen jeho přírůstky. Když si člověk dá tu práci a seřadí si do grafu čínská tempa růstu HDP, zjistí, že typická cykličnost se nevyhýbá ani Číně, akorát že se v posledních 30 letech nejednalo o oscilace kolem nuly, ale kolem desítky. Tedy maxima na úrovni 14 %, minima kolem sedmi. Ale jinak sinusovka jako vyšitá. Pokud někdo chce za každou cenu tvrdit, že se jedná o zfalšovaná čísla, nic proti němu, uvidíme za dalších 5-10 let. Jenže až se mezitím Evropa propadne na jakýsi dekadentní ocas východní Asie, bude už pozdě hořekovat nad rozlitým mlíkem.


nie, ukazovatele obchodnej aktivity ukazuju na mensi ako 7% rast. Autor clanku pouzil starsie hodnoty a ich vztah k rastu HDP, a na zaklade tohto "prevodniku" odvodil aktualny rast HDP z aktualnych ukazovatelov. Vyslo mu 2%.


Historické väzby medzi HDP a jednotlivými druhmi prepravy tovaru ukazujú teraz nasledujúce:

Vývoj cestnej nákladnej dopravy v prvom štvrťroku naznačuje, že HDP rástlo o 5,8 percenta. Vývoj železničnej prepravy by však naznačoval, že produkt klesol o 8,7 percenta a vývoj námornej dopravy ukazuje na rast vo výške 5 percent.

Celkový priemer tak ukazuje na rast HDP vo výške 0,7 percenta. Ak sa zameriame na aktuálny vývoj spotreby elektrickej energie, vidíme, že produkt v prvom štvrťroku rástol o 2,4 percenta. A vývoj dovozov indikuje, že rast produktu dosiahol 2,2 percenta.

Ak teda predpokladáme, že aj naďalej platia skôr existujúce väzby medzi produktom na strane jednej a spotrebou elektrickej energie, dovozom a objemom dopravy na strane druhej, čínsky produkt by tento rok rástol asi len o 2 percenta. To by vysvetľovalo, prečo sa čínska vláda stále viac snaží o monetárnu stimuláciu, podporu cien akcií a nové investície do infraštruktúry.


http://finweb.hnonline.sk/komentare-a-analyzy-123/cinsky-rast-je-fraska-nedosahuje-ani-polovicu-toho-co-tvrdia-komentar-862139
 
06.8.2015 - 12:14 - 
presne nad tymto som sa zamyslal pred par rokmi, tusim sme to riesili aj tu. Vacsinou som sa dozvedal ze sa to neda...

http://escapedynamics.com/about-us/what-we-do/
 
06.8.2015 - 15:27 - 
TO : yamato

Autor článku o růstu HDP v Číně odvozeném z údajů o přepravním výkonu železnic či z růstu spotřeby elektřiny se pořádně mýlí. Čína totiž právě letos zahájila přechod z ekonomiky tažené investicemi a výrobou "klasických " produktů /uhlí, ocel, cement,..../ na ekonomiku taženou domácí spotřebou = to co jsme my na Západě už řadu let. Není potom vůbec divné, že přeprava nákladů na železnici klesá, když se v Číně těží o 5 % méně uhlí jak loni a import uhlí propadl dokonce o 30 %. Toto uhlí se po stovkách ,milionů tun vozilo po železnici, už se nevozí.A že stagnuje spotřeba a výroba elektřiny ?? To s tím souvisí. Výroba oceli klesla o 2 %, těžba uhlí o 5 %, výroba cementu o 5 %. V hutích , dolech i cementárnách se spotřebuje hodně elektřiny.
Pokud jde o export zboží, tak v prvním pololetí byl v Číně stejně velký jako loni, tedy neklesl. Naopak v USA se export zboží propadl skoro o 6 %.

Nejvyšší tempo růstu HDP v USA bylo 4 % , v Číně 14 %. Nyní Čína spadla o 7 % ze 14 na 7. Kdyby se to stalo USA, tak spadnou z + 4 % na mínus 3 %. Růst o 7 % tak v Číně považuji za velmi pravděpodobný.
 
06.8.2015 - 15:39 - 
TO : yamato

Ještě jsem zapoměl na třetí věc z onoho čánku a to je propad čínského dovozu, který prý ukazuje na krizi čínské ekonomiky. I ten je ale lehce vysvětlitelný. Čína je zdaleka největším dovozcem všech druhů surovin na světě , v uhlí je první, v ropě "skoro první", dováží nejvíce barevných kovů, zemního plynu, ...atd. atd. Cena ropy byla loni 100 USD/barel, dnes je 45 , takže i když jí Čína dovezla letos v tunách více asi o 5 %, tak v penězích za ni platí mnohem méně. A stejné je to i s ostatními surovinami. Tedy propad importu je vysvětlen. Když vám v samoobsluze všechno zlevní o 50 %, tak tam také méně utratíte.
 
06.8.2015 - 20:08 - 
loudil - prechod ekonomiky tahanej investiciami na ekonomiku tahanu spotrebou, v krajine velkosti ciny, neuskutocnite za rok. To stihnete maximalne tak zmenit legislativu a upravit rozpocty...

Pochybujem ze by sa tymto dal vysvetlit prepad tazby uhlia alebo spotreby elektriny. Nie v takej miere. To uz skor bude fakt suvisiet s tou cenou ropy, ale az tak podrobne som to nestudoval aby som si bol isty.
 
06.8.2015 - 22:28 - 
Pozemní simulace "přečerpávací stanice na LEO" - robotický supercharger Tesla
 
07.8.2015 - 14:01 - 
Plány meziplanetárních letů v roce 1954

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=771306226313644&set=a.771306219646978.1073743184.100003028202151&type=1&theater
 
11.8.2015 - 09:50 - 
citace:
loudil - prechod ekonomiky tahanej investiciami na ekonomiku tahanu spotrebou, v krajine velkosti ciny, neuskutocnite za rok. To stihnete maximalne tak zmenit legislativu a upravit rozpocty...

Pochybujem ze by sa tymto dal vysvetlit prepad tazby uhlia alebo spotreby elektriny. Nie v takej miere. To uz skor bude fakt suvisiet s tou cenou ropy, ale az tak podrobne som to nestudoval aby som si bol isty.


očakávania že nízke ceny energií, povedú automaticky k oživeniu, môžu byť dosť klamlivé

je to dosť nevypočitateľné..
pretože klesajúce ceny ropy, aj ostatných energetických komodít, môžu paradoxne vyvolať hospodársky pokles, a predovšetkým v proexportných ekonomikách
už to robí vrásky Nemcom
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/08/02/rohstoff-schock-die-naechste-krise-der-weltwirtschaft-am-horizont/
keď producenti energo komodít menej zarobia, tak aj menej nakúpia, nemcom klesá export, a dieru v príjmoch majú tiež..
chytá to "negatívnu spätnú väzbu"
nížšie príjmy, nižšie výdavky, menší dopyt po komoditách, pád cien
a to že je ropa lacná.. to môže mať pre ekonomiku význam ako "plevy vo vetre"
čína je tiež proexportná.. a keď poklesne počet záujemcov o kúpu ich produktov, sú im nízke ceny energií k ničomu, rovnako ako nemcom
 
11.8.2015 - 09:56 - 
Ved ano, preto som pisal ze to moze suvisiet s cenou ropy. Utlm sa prejavuje na tych ukazovateloch, ako spotreba energie, doprava atd.
Kazdopadne sa vsak logicky musi prejavit aj na poklese rastu hdp, co tu niektori diskuteri zurivo rozporuju akoby islo o kacirstvo.
 
11.8.2015 - 10:28 - 
citace:
..co tu niektori diskuteri zurivo rozporuju akoby islo o kacirstvo.

ale prečo vlastne? načo je niekomu dobré popierať existenciu a fungovanie aj takýchto mechanizmov?
podľa mňa
predovšetkým to otriasa vierou, v udržateľnosť proexportnej ekonomiky v globalizovanom svete
zistenie že tá honba, za rastom globálnej výmeny, čo mala byť záruka ekonomického rastu "na večné veky, a nikdy inak", bola iba behom k fatamorgáne, môže byť dosť šokujúce

ešte pred pár mesiacmi sa mi stalo, že keď som zapochyboval o rozumnosti, naťahať na slovensko to kvantum automobiliek a ich výroby pre export, a položil otázku či by nebolo rozumnejšie mať pomalšie rastúcu a menšiu ekonomiku, založenú na domácej spotrebe, dozvedel som sa že som "nebezpečný šialenec", a export je jedinou možnou formou zaručenej existencie
asi tá záruka, ide do expirácie
 
11.8.2015 - 10:59 - 
toto je zaujímavý článok
http://www.oil-price.net/en/articles/low-oil-price-met-with-american-ingenuity.php
najzaujímavejšie tvrdenie je, že bod udržateľnosti ťažby pre ropu z hydraulického štiepenia, sa vďaka inováciám skokovo znížil, zo 70 dolárov za barel, na 27,50

tá "jama" do ktorej môžu ceny ešte klesnúť, je fakt hlboká

šejkovia, sa s manipulovaním ceny zase poriadne obabrali
 
11.8.2015 - 11:43 - 
Nuz, nikdy nepodcenuj vynaliezavost podnikatela s uverom na krku

Co sa tyka automobiliek, neviem predpovedat buducnost, ale nateraz vytvaraju na slovensku tisice pracovnych miest. Ze by ich vytvorili male a stredne podniky, s nasou "propodnikatelskou" vladou, je krajne nepravdepodobne...

Inak, podla mojho nazoru, svetu nechyba viac obchodu, ale viac inovacii. Nemam na mysli novy iPhone, ale produkty schopne vytvarat nove trhy. Kazdy taky novy trh je nenasyteny a poskytuje novy priestor na rast. Bohuzial dnes su pre zasadne inovacie napr. v doprave take byrokraticke prekazky, ze malokto ma odvahu sa do toho pustit. [Edited on 11.8.2015 yamato]
 
11.8.2015 - 12:11 - 
tak sa radujme..
http://ekonomika.sme.sk/c/7958224/automobilka-jaguar-land-rover-pride-na-slovensko.html
 
11.8.2015 - 12:55 - 
pokiaľ ide o čínu
tak sen o jüane ako novej rezervnej mene, konkurujúcej doláru, práve vyšumel do stratena
číňania z večera do rána, devalvovali menu o 1,9%
http://www.wsj.com/articles/china-moves-to-devalue-the-yuan-1439258401
toto sa nerobí keď máte dôveru v prirodzenú stabilitu
 
<<  296    297    298    299    300    301    302  >>  


Stránka byla vygenerována za 0.331985 vteřiny.