Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Aktuality > Zprávy > První schůzka zájemců o založení stálé expozice kosmonautiky
První schůzka zájemců o založení stálé expozice kosmonautiky
Poslal:: Martin Kostera - Středa, 11.Únor 2009 - 23:38 CET
Vytisknout stránku
Kosmo Klub

V prosinci roku 2008 se na diskusním fóru portálu kosmo.cz objevila informace o prodeji amerických raketoplánů pro muzejní účely. “Pojďme ho získat pro Národní technické muzeum“, zazněla první myšlenka. Od té doby se na fóru rozvinula široká a plodná debata na téma důstojné expozice kosmonautiky v Čechách. Od první myšlenky mít americký raketoplán v srdci Evropy se diskuze rozvinula do reálnějších podob. Padlo mnoho nápadů, návrhů, připomínek a námětů. A musím říci, že mnohdy kvalitních.



Americký raketoplán v Čechách by byla jistě úžasná rarita, žel je za daných podmínek NASA nereálná. Zato spousta ostatních nápadů má mnohem blíže k realizaci. Zazněly nápady a návrhy o Sojuzu-28 v pražských Kbelích, o ruském Buranu, Magionu, různých letových exemplářích či jejich částech, o tom, zdali by se dali sehnat artefakty z výcviku ve Hvězdném městečku. Zazněly návrhy mít v muzeu simulátor Orbiter, modely, makety reálných velikostí. Probírala se koncepce výstavy atd.

Nastal čas přesunout se od diskusí k činům. Někteří fandové do kosmonautiky se dohodli na společném setkání, aby záležitost expozice kosmonautiky rozjeli. Jistě je to práce na dlouhou trať, která by ale bez obětavosti a nadšení pro kosmonautiku nikdy nevznikla. Pokud chcete “být u toho“, přijďte. Očekáváme každého fandu, který přispěje třeba jen svým nápadem.

Schůzka se koná v sobotu 14. února 2009 v Pardubicích v Restauraci Plzeňka(cca 1,3 km východně od vlakového nádraží) Smilova 386. Salonek je rezervován od 12:00 do 16:00, schůze oficiálně začne ve 13:00.

Zbyšek Prágr

Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Stránka byla vygenerována za 0.029325 vteřiny.