Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Aktuality > Zprávy > Změny v oddílech kosmonautů
Změny v oddílech kosmonautů
Poslal:: avitek - Čtvrtek, 28.Únor 2002 - 12:39 CET
Vytisknout stránku
Kosmické agentury V poslední době došlo k několika změnám v oddílech amerických astronautů i ruských kosmonautů.

Podle neoficiálních informací opustil počátkem února tr. oddíl amerických astronautů Paul Richards. Stalo se tak údajně v důsledku konfliktů, které nastaly mezi ním a vedoucím oddělení letových osádek, kterým je v současné době Charles Precourt. Richards byl již dříve jmenován členem 8. expedice na ISS. Dosud sice nebylo oznámeno, kdo ho v této funkci nahradí, ale nejpravděpodobněji by to měl být John Phillips ze záložní osádky 8D.

Kosmosnaut-výzkumník CPKG pplk. Jurij Šargin byl rozkazem ministra obrany RF ze dne 28.12.2001 převelen ze stavu vojenského letectva (VVS - Vojenno-vozdušnyje sily) do řad kosmických vojsk (KVRF - Kosmičeskije vojska Rossijskoj federacii), kde bude i nadále vykonávat funkci kosmonauta-výzkumníka.

Kosmonaut-výzkumník Vladimir Karaštin na vlastní žádost odešel 17.1.2002 z týmu kosmonautů i od svého dosavadního zaměstnavatele, jímž byl Ústav lékařskobiologických problémů (IMBP - Institut mediko-bniologičeskich problem) v Moskvě. Karaštin, který byl přijat do týmu 1989, dosud do vesmíru neletěl, ale v IMBP se účastnil řady dlouhodobých výzkumů, spojených s kosmickými lety. Teď však již neviděl žádnou perspektivu, že by v dohledné době mohl být zařazen do letové osádky a když dostal lukrativní nabídku na jinou práci, odešel z kosmonautiky úplně.

Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Stránka byla vygenerována za 0.069397 vteřiny.