Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Aktuality > Starty raket > Starty raket v roce 1998
tisk 
Starty kosmických raket a objektů v roce 1998

Datum  UT     Název             Raketa        Kosmodrom        Mise     Označení
-------------------------------------------------------------------------------
07.01. 02:28  Lunar Prospector  Athena-2      SP Florida LC46  Probe      01A
10.01. 00:32  Skynet 4D         Delta 7925    Canaveral LC17B  Comsat     02A
22.01. 13:00  'Ofeq-4           Shavit        Palamchim        Imaging    F01 (nebyla dosažena oběžná dráha)
23.01. 02:48  Endeavour STS-89  Shuttle       Kennedy LC39A    Spaceship  03A
29.01. 16:33  Sojuz TM-27       Sojuz-U       Bajkonur LC1     Spaceship  04A
29.01. 18:37  CAPRICORN?        Atlas IIA     Canaveral LC36   Comsat?    05A
04.02. 23:29  Brasilsat B3   )  Ariane 44LP   Kourou ELA2      Comsat     06A
              Inmarsat 3 F5  )                                 Comsat     06B
10.02. 13:20  GFO         )     Taurus        Vandenberg 576E  Altimeter  07A
              Orbcomm G1  )                                    Comsat     07B
              Orbcomm G2  )                                    Comsat     07C
              Celestis-02 )                                    Burial     07D
14.02. 14:34  Globalstar 1 )                                   Comsat     08A
              Globalstar 2 )    Delta 7420    Canaveral SLC17A Comsat     08B
              Globalstar 3 )                                   Comsat     08C
              Globalstar 4 )                                   Comsat     08D
17.02. 10:30? Kosmos-2349       Sojuz-U       Bajkonur LC31?   Recon      09A
18.02. 13:58  Iridium 50 )      Delta 7920    Vandenberg SLC2  Comsat     10A
              Iridium 56 )                                     Comsat     10B
              Iridium 52 )                                     Comsat     10C
              Iridium 53 )                                     Comsat     10D
              Iridium 54 )                                     Comsat     10E
21.02. 07:55  Kakehashi         H-II          Tanegašima Y     Comsat     11A (nebyla dosažena plánovaná dráha)
26.02. 07:07  SNOE        )     Pegasus XL    Vandenberg       Science    12A
              Teledesic 1 )                                    Comsat     12B
27.02. 22:38  Hot Bird 4        Ariane 42P    Kourou ELA2      Comsat     13A
28.02. 00:21  Intelsat 806      Atlas IIAS    Canaveral LC36   Comsat     14A
14.03. 22:46  Progress M-38     Sojuz-U       Bajkonur LC1     Cargo      15A
16.03. 21:32  UHF F/O F8        Atlas II      Canaveral SLC36A Comsat     16A
24.03. 01:46  SPOT 4            Ariane 40     Kourou ELA2      Imaging    17A
25.03. 17:01  Iridium 51 )      CZ-2C/SD      Taiyuan          Comsat     18A
              Iridium 61 )                                     Comsat     18B
30.03. 06:02  Iridium 55        Delta 7920    Vandenberg SLC2  Comsat     19A
              Iridium 57                                       Comsat     19B
              Iridium 58                                       Comsat     19C
              Iridium 59                                       Comsat     19D
              Iridium 60                                       Comsat     19E
02.04. 02:42  TRACE             Pegasus XL    Vandenberg       Solar obs. 20A
07.04. 02:13  Iridium 62        Proton-K/DM2  Bajkonur         Comsat     21A
              Iridium 63                                       Comsat     21B
              Iridium 64                                       Comsat     21C
              Iridium 65                                       Comsat     21D
              Iridium 66                                       Comsat     21E
              Iridium 67                                       Comsat     21F
              Iridium 68                                       Comsat     21G
17.04. 18:19  Columbia STS-90)  Shuttle       Kennedy LC39B    Spaceship  22A
              Neurolab       )
24.04. 22:38  Globalstar FM5)   Delta 7420    Canaveral LC17A  Comsat     23A
              Globalstar FM6)                                             23B
              Globalstar FM7)                                             23C
              Globalstar FM8)                                             23D
28.04. 22:53  Nilesat 1  )      Ariane 44P    Kourou ELA2      Comsat     24A
              BSAT 1B    )                                     Comsat     24B
29.04. 04:37  Kosmos-2350       Proton-K/DM2  Bajkonur         Comsat     25A
02.05. 09:16  Iridium 69        CZ-2C/SD      Taiyuan          Comsat     26A
              Iridium 71                                       Comsat     26B
07.05. 08:53  Kosmos-2351       Molnija-M     Pleseck          Early Warn 27A
07.05. 23:45  Echostar 4        Proton-K/DM2  Bajkonur         Comsat     28A
09.05. 01:38  USA 139           Titan Centaur Canaveral LC40   Sigint     29A
13.05. 15:52  NOAA 15           Titan 2       Vandenberg SLC4W Weather    30A
14.05. 22:12  Progress M-39     Sojuz-U       Bajkonur LC1     Cargo      31A
17.05. 21:16  Iridium 70)       Delta 7920    Vandenberg SLC2W Comsat     32A
              Iridium 72)                                                 32B
              Iridium 73)                                                 32C
              Iridium 74)                                                 32D
              Iridium 75)                                                 32E
30.05. 10:00  Zhongwei 1        CZ-3B         Xichang          Comsat     33A
02.06. 22:06  Discovery STS-91) Shuttle       Kennedy LC39A    Spaceship  34A
              Spacehab        )
10.06. 00:35  Thor 3            Delta 7925    Canaveral LC17A  Comsat     35A
15.06. 22:58  Kosmos-2352  )    Cyklon-3      Pleseck LC32     Comsat     36A
              Kosmos-2353  )                                   Comsat     36B
              Kosmos-2354  )                                   Comsat     36C
              Kosmos-2355  )                                   Comsat     36D
              Kosmos-2356  )                                   Comsat     36E
              Kosmos-2357  )                                   Comsat     36F
18.06. 22:48  Intelsat 805      Atlas 2AS     Canaveral LC36A  Comsat     37A
24.06. 18:30  Kosmos-2358       Sojuz-U       Pleseck          Recon      38A
25.06. 14:00  Kosmos-2359       Sojuz-U       Bajkonur         Recon      39A
01.07. 00:48  Molnija-3         Molnija-M     Pleseck          Comsat     40A
03.07. 18:12  Planet B (Nozomi) M-5           Kagošima         Mars probe 41A
07.07. 03:15  Tubsat-N   )      Shtil'-1      K-407,Barents    Comsat     42A
              Tubsat-N1  )                                     Comsat     42B
10.07. 06:30  Resurs-O1 No. 4 ) Zenit-2       Bajkonur LC45    Rem. Sens. 43A
              Fasat-Bravo      )                               Exptl.     43B
              TMSAT            )                               Exptl.     43C
              Gurwin Techsat 1B)                               Exptl.     43D
              WESTPAC          )                               Geodesy    43E
              SAFIR-2          )                               Comsat     43F
18.07. 09:20  Sinosat           CZ-3B         Xichang LC2      Comsat     44A
28.07. 09:15  Kosmos-2360       Zenit-2       Bajkonur LC45    Sigint     45A
02.08. 16:24  Orbcomm FM13  )   Pegasus XL    Wallops          Comsat     46A
              Orbcomm FM14  )                                  Comsat     46B
              Orbcomm FM15  )                                  Comsat     46C
              Orbcomm FM16  )                                  Comsat     46D
              Orbcomm FM17  )                                  Comsat     46E
              Orbcomm FM18  )                                  Comsat     46F
              Orbcomm FM19  )                                  Comsat     46G
              Orbcomm FM20  )                                  Comsat     46H
12.08. 11:30  MERCURY           Titan 4A      Canaveral SLC41  Sigint     FTO2 (exploze 42 s po startu)
13.08. 09:43  Sojuz TM-28       Sojuz-U       Bajkonur LC1     Spaceship  47A
19.08. 23:01  Iridium SV03)     CZ-2C/SD      Taiyuan          Comsat     48A
              Iridium SV76)                                    Comsat     48B
25.08. 23:07  ST-1              Ariane 44P    Kourou           Comsat     49A
27.08. 01:17  Galaxy X          Delta III     Canaveral SLC17B Comsat     FTO3 (exploze 72 s po startu)
30.08. 00:31  Astra 2A          Proton        Bajkonur         Comsat     50A
31.08. 03:07  Kwangmyongsong 1  Taepo Dong    Musudan          Test       FT04 (nedosažena oběžná dráha)
08.09. 21:13  Iridium SV77)     Delta 7920    Vandenberg SLC2  Comsat     51E
              Iridium SV79)                                    Comsat     51D
              Iridium SV80)                                    Comsat     51C
              Iridium SV81)                                    Comsat     51B
              Iridium SV82)                                    Comsat     51A
09.09. 20:29  Globalstar FM5 )  Zenit-2       Bajkonur         Comsat     FT05 (exploze 272 s po startu)
16.09. 06:31  PAS 7             Ariane 44LP   Kourou           Comsat     52A
23.09. 05:06  Orbcomm FM21 )    Pegasus XL/HAPS Wallops I      Comsat     53A
              Orbcomm FM22 )                                   Comsat     53B
              Orbcomm FM23 )                                   Comsat     53C
              Orbcomm FM24 )                                   Comsat     53D
              Orbcomm FM25 )                                   Comsat     53E
              Orbcomm FM26 )                                   Comsat     53F
              Orbcomm FM27 )                                   Comsat     53G
              Orbcomm FM28 )                                   Comsat     53H
28.09. 23:41  Molnija-1T        Molnija-M     Pleseck          Early Warn 54A
03.10. 10:04  STEX   )          ARPA Taurus   Vandenberg 576E  Technol.   55A
              ATEX   )
05.10. 22:51  Eutelsat W2 )     Ariane 44LP   Kourou ELA2      Comsat     56A
              Sirius 3    )                                    Comsat     56B
09.10. 22:50  Hot Bird 5        Atlas IIA     Canaveral SLC36B Comsat     57A
20.10. 07:19  UHF F/O F9        Atlas IIA     Canaveral SLC36A Comsat     58A
21.10. 22:51  ARD      )        Ariane 503    Kourou ELA3      Technol.       (Atmospheric Reentry Demonstator)
              Maqsat-3 )                                       Dummy      59A
23.10. 00:02  SCD-2             Pegasus XL    Canaveral RW02/20 Rem.Sens. 60A
24.10. 12:08  Deep Space 1 )    Delta 7326    Canaveral SLC17A Probe      61A
              SEDSAT 1     )                                   Amateur    61B
25.10. 04:41  Progress M-40     Sojuz-U       Bajkonur LC1     Cargo      62A
28.10. 22:16  Afristar )        Ariane 44L    Kourou ELA2      Radio Com  63A
              GE 5     )                                       Comsat     63B
29.10. 19:19  Discovery STS-95) Shuttle       Kennedy LC39B    Spaceship  64A
              Spacehab        )                                Laboratory 64A
30.10. 18:45  PANSAT            -             Discovery, LEO   Test sat   64B
01.11. 17:03  Spartan 201       -             Discovery, LEO   Astronomy  64C
04.11. 05:12  PanAmSat-8        Proton-k/DM3  Bajkonur         Comsat     65A
06.11. 13:37  Iridium  2)       Delta7920-10C Vandenberg SLC2W Comsat     66A
              Iridium 83)                                      Comsat     66E
              Iridium 84)                                      Comsat     66D
              Iridium 85)                                      Comsat     66C
              Iridium 86)                                      Comsat     66B
10.11. 19:30? Sputnik-41        -             Mir, LEO         Amateur    62C
20.11. 06:40  Zarja (ISS)       Proton-K      Bajkonur LC81L   Station    67A
22.11. 23:54  BONUM-1           Delta 7925    Canaveral LC17B  Comsat     68A
04.12. 08:35  Endeavour STS-88) Shuttle       Kennedy LC39A    Spaceship  69A
              Unity (ISS)     )                                Station    69F
              PMA-1           )
              PMA-2           )
06.12. 00:43  Satmex 5          Ariane 42L    Kourou ELA2      Comsat     70A
06.12. 00:57  SWAS              Pegasus XL    Vandenberg       Astronomy  71A
10.12. 11:57  Naděžda  )        Kosmos-3M     Pleseck LC132/1  Navsat     72A
              Astrid-2 )                                       Science    72B
11.12. 18:45  Mars Climate Orb. Delta 7425    Canaveral SLC17A Mars probe 73A
14.12. 04:31  SAC-A                           Endeavour,LEO               73B
15.12. 02:09  Mightysat                       Endeavour,LEO               73C
19.12. 11:30  Iridium 88?)      CZ-2C/SD      Taiyuan          Comsat     74A
              Iridium 89?)                                                74B
22.12. 01:08  PAS 6B            Ariane 42L    Kourou ELA2      Comsat     75A
24.12. 20:03  Kosmos-2361       Kosmos-3M     Pleseck LC132/1  Navsat     76A
30.12. 18:35  Kosmos-2362  )    Proton-K/DM2  Bajkonur LC200L  Navsat     77A
              Kosmos-2363  )                                   Navsat     77B
              Kosmos-2364  )                                   Navsat     77C
-------------------------------------------------------------------------------

Informace vycházejí z Jonathan's Space reportu
Aktualizováno: 20.03.2000
[ Obsah | Aktuality | Archiv startů | 1997 | JSR 1998 | Tělesa 1998 | 1999 ]

Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.


(originál je na https://mek.kosmo.cz/novinky/starty/1998mek.htm)

Stránka byla vygenerována za 0.177726 vteřiny.