Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Aktuality > Starty raket > Starty raket v roce 1999
tisk 
Starty kosmických raket a objektů v roce 1999

Datum  UT     Název             Raketa        Kosmodrom        Mise     Označení
-------------------------------------------------------------------------------
03.01. 20:21  Mars Polar Lander) Delta 7425   Canaveral SLC17B Mars probe 01A
              MPL Cruise Stage )              
              DS2 Microprobe 1 )
              DS2 Microprobe 2 )
27.01. 00:34  ROCSAT-1          Athena-1      Canaveral SLC46  Science    02A
07.02. 21:04  Stardust          Delta 7426    Canaveral SLC17A Probe      03A
09.02. 03:54  Globalstar FM23 ) Sojuz-U/Ikar  Bajkonur         Comsat     04C
              Globalstar FM36 )                                           04A
              Globalstar FM38 )                                           04D
              Globalstar FM40 )                                           04B
15.02. 05:12  Telstar 6         Proton-K/DM3  Bajkonur LC81    Comsat     05A
16.02. 01:45  JCSAT-6           Atlas 2AS     Canaveral SLC36A Comsat     06A
20.02. 04:18  Sojuz TM-29       Sojuz-U       Bajkonur LC1     Spaceship  07A
23.02. 10:30  ARGOS    )        Delta 7920    Vandenberg SLC2W Technol.   08A
              Orsted   )                                       Space Sci  08B
              Sunsat   )                                       Technol.   08C
26.02. 22:44  Arabsat 3A )      Ariane 44L    Kourou ELA2      Comsat     09A
              Skynet 4E  )                                     Comsat     09B
28.02. 04:00  Raduga-1          Proton-K/DM-2 Bajkonur LC81P   Comsat     10A
05.03. 02:56  WIRE              Pegasus XL    Vandenberg       Astronomy  11A
15.03. 03:06  Globalstar M022 ) Sojuz-U/Ikar  Bajkonur LC1     Comsat     12A
              Globalstar M041 )                                Comsat     12B
              Globalstar M046 )                                Comsat     12C
              Globalstar M037 )                                Comsat     12D
21.03. 00:09  Asiasat 3S        Proton-K/DM3  Bajkonur LC81L   Comsat     13A
28.03. 01:30  DemoSat           Zenit-3SL     Odyssey, POR     Test       14A
02.04. 11:28  Progress M-41     Sojuz-U       Bajkonur LC1     Cargo      15A
02.04. 22:03  Insat 2E          Ariane 42P    Kourou ELA2      Comsat     16A
09.04. 17:01  DSP F19           Titan 4/IUS   Canaveral LC41   Early Warn 17A (selhal IUS, nedosažena GEO)
12.04. 22:50  Eutelsat-W3       Atlas 2AS     Canaveral LC36A  Comsat     18A
15.04. 00:46  Globalstar M019 ) Sojuz-U/Ikar  Bajkonur LC1     Comsat     19A
              Globalstar M042 )                                           19B
              Globalstar M044 )                                           19C
              Globalstar M045 )                                           19D
15.04. 18:32  Landsat 7         Delta 7920-10 Vandenberg SLC2W Rem.Sens.  20A
16.04. 10:30? Sputnik-42 (99)   -             Mir, LEO         Comsat     15C
21.04. 05:00  UoSAT-12          Dněpr         Bajkonur LC108   Test       21B
27.04. 18:22  Ikonos 1          Athena 2      Vandenberg SLC6  Imaging    F01 (nedosažena oběžná dráha)
28.04. 20:30  ABRIXAS  )        Kosmos-3M     Kap.Jar LC107?   Astronomy  22A
              Megsat-0 )                                       Technol.   22B
30.04. 16:30  Milstar-2 F1      Titan 4/Cen   Canaveral LC40   Comsat     23A (selhal Centaur, není GEO)
05.05. 01:00  Orion 3           Delta 8930    Canaveral LC17B  Comsat     24A (selhal restart 2.stupně, není GEO)
10.05. 01:33  Feng Yun 1C )     CZ-4B         Taiyuan          Imaging    25A
              Shi Jian 5  )                                    Research   25B
18.05. 05:09  TERRIERS    )     Pegasus XL/H  Vandenberg       Space sci  26A  
              MUBLCOM     )                                    Comsat     26B
20.05. 22:30  Nimiq-1           Proton-K/DM3  Bajkonur LC81    Comsat     27A
22.05. 09:36  USA 144           Titan 4       Vandenberg SLC4E ???        28A
26.05. 06:22  OceanSat 1  )     PSLV          Sriharikota      Imaging    29A
              Kitsat-3    )                                    Imaging  
              DLR-Tubsat-C)                                    Imaging
27.05. 10:49  Discovery STS-96) Shuttle       Kennedy LC39B    Spaceship  30A
              Spacehab-DM ) 
05.06. 07:21  Starshine         -             OV-103, LEO      Education  30B
10.06. 13:48  Globalstar 52)    Delta 7420-10 Canaveral SLC17B Comsat     31A
              Globalstar 49)                                              31B
              Globalstar 25)                                              31C
              Globalstar 47)                                              31D
11.06. 17:15  Iridium 14A )     CZ-2C/SD      Taiyuan          Comsat     32A
              Iridium 21A )                                    Comsat     32B
18.06. 01:50  Astra-1H          Proton-K/DM3  Bajkonur LC81    Comsat     33A
20.06. 02:15  QuikScat          Titan 23G     Vandenberg SLC4W R/Sensing  34A
24.06. 15:44  FUSE              Delta 7320-10 Canaveral SLC17A Astronomy  35A
05.07. 13:32  Raduga            ProtonK/BrizM Bajkonur LC81P   Comsat     F02 (neoddělení 2.stupně, nedosažena LEO)
08.07. 08:46  Molnija-3         Molnija-M     Pleseck          Comsat     36A
10.07. 08:45  Globalstar 32)    Delta 7420-10 Canaveral SLC17B Comsat     37A
              Globalstar 30)                                              37B
              Globalstar 35)                                              37C
              Globalstar 51)                                              37D
16.07. 16:36  Progress M-42     Sojuz-U       Bajkonur LC1     Cargo      38A
17.07. 06:38  Okean-O           Zenit-2       Bajkonur LC45    R/Sensing  39A
23.07. 04:28  Columbia STS-93   Shuttle       Kennedy LC39B    Spaceship  40A
23.07. 11:47  Chandra           IUS           OV-102, LEO      Astronomy  40B
25.07. 07:46  Globalstar 26)    Delta 7420    Canaveral SLC17A Comsat     41A
              Globalstar 28)                                   Comsat     41B
              Globalstar 43)                                   Comsat     41C
              Globalstar 48)                                   Comsat     41D
12.08. 22:52  Telkom-1          Ariane 42P    Kourou ELA2      Comsat     42A
17.08. 04:37  Globalstar 24)    Delta 7420    Canaveral SCL17B Comsat     43A
              Globalstar 27)
              Globalstar 53)
              Globalstar 54)
18.08. 18:00  Kosmos-2365       Sojuz-U       Pleseck LC43/4   Recon      44A
26.08. 12:03  Kosmos-2366       Kosmos-3M     Pleseck          Navsat     45A
04.09. 22:34  Koreasat-3        Ariane 42P    Kourou ELA2      Comsat     46A
06.09. 16:36  Jamal-101)        Proton-K/DM   Bajkonur LC81    Comsat     47A
              Jamal-102)                                                  47B
09.09. 18:00  Foton-12          Sojuz-U       Pleseck          Micrograv  48A
22.09. 14:33  Globalstar 33)    Sojuz-U/Ikar  Bajkonur         Comsat     49A
              Globalstar 50)                                              49B
              Globalstar 55)                                              49C
              Globalstar 58)                                              49D
23.09. 06:02  EchoStar-5        Atlas 2AS     Canaveral LC36A  Comsat     50A
24.09. 18:21  Ikonos            Athena-2      Vandenberg SLC6  Imaging    51A
25.09. 06:29  Telstar 7         Ariane 44LP   Kourou ELA2      Comsat     52A
26.09. 22:30  LMI-1             Proton-K/DM   Bajkonur         Comsat     53A
28.09. 11:00? Resurs F-1M       Sojuz-U       Pleseck          Imaging    54A
07.10. 12:51  Navstar SVN 46    Delta 7925    Canaveral SLC17A Navsat     55A
10.10. 03:28  DIRECTV-1R        Zenit-3SL     Odyssey, POR     Comsat     56A
14.10. 03:15  Zi Yuan 1 )       CZ-4B         Taiyuan          Imaging    57A
              SACI 1    )                                      Science    57B
18.10. 13:22  Globalstar 31)    Sojuz-Ikar    Bajkonur LC1     Comsat     58A
              Globalstar 56)                                              58B
              Globalstar 57)                                              58C
              Globalstar 59)                                              58D
19.10. 06:22  Orion 2           Ariane 44LP   Kourou ELA2      Comsat     59A
27.10. 16:16  Express-A1        Proton-K      Bajkonur         Comsat     F03 (porucha 2.stupně, pád zpět na Zemi)
13.11. 22:55  GE 4              Ariane 44LP   Kourou ELA2      Comsat     60A
15.11. 07:29  MTSAT             H-2           Tanegašima       Comsat     F04 (raketa se dostala z kursu a byla zničena)
19.11. 22:30  Shenzhou          CZ-2F         Jiuquan          Spaceship  61A (bezpilotní zkouška čínské kosmické lodi)
22.11. 16:20  Globalstar 29 )   Sojuz-Ikar    Bajkonur LC1     Comsat     62A
              Globalstar 34 )                                  Comsat     62B
              Globalstar 39 )                                  Comsat     62C
              Globalstar 61 )                                  Comsat     62D
23.11. 04:06  UHF F/O F10       Atlas 2A      Canaveral SLC36B Comsat     63A
03.12. 16:22  Helios 1B  )      Ariane 40     Kourou ELA2      Imaging    64A
              Clementine )                                     Sigint     64B
03.12. 19:51  Mars Polar Lander               MPL Cruise Stage Lander     01D?
03.12. 19:51  Scott Probe   )                 MPL Cruise Stage Lander     01E?
              Amundsen Probe)                                  Lander     01F?
04.12. 18:53  Orbcomm FM30 )    Pegasus XL/HAPS Wallops        Comsat     65A
              Orbcomm FM31 )                                   Comsat     65B
              Orbcomm FM32 )                                   Comsat     65C
              Orbcomm FM33 )                                   Comsat     65D
              Orbcomm FM34 )                                   Comsat     65E
              Orbcomm FM35 )                                   Comsat     65F
              Orbcomm FM36 )                                   Comsat     65G
10.12. 14:32  XMM               Ariane 5      Kourou ELA3      Astronomy  66A
11.12. 18:30  SACI-2            VLS           Alcantara        Research   F05 (raketa mimo kurs, zničena v T+200s)
12.12. 17:38  DMSP 5D-3 F-15    Titan 23G     Vandenberg SLC4W Weather    67A
18.12. 18:57  Terra             Atlas 2AS     Vandenberg SLC3E Rem.Sens.  68A
20.12. 00:50  Discovery STS-103 Space Shuttle Kennedy LC39B    Spaceship  69A
21.12. 07:12  KOMPSAT    )      Taurus        Vandenberg 576E  Imaging    70A
              ACRIMSAT   )                                     Science    70B
              Celestis-03)                                     Burial     70C
22.12. 00:50  Galaxy 11         Ariane 44L    Kourou ELA2      Comsat     71A
26.12. 08:00  Kosmos-2367       Cyklon-2      Bajkonur LC90    Recon      72A
27.12. 19:13  Kosmos-2368       Molnija-M     Pleseck          Early Warn 73A
-------------------------------------------------------------------------------

Informace vycházejí z Jonathan's Space reportu
Aktualizováno: 20.03.2000
[ Obsah | Aktuality | Archiv startů | 1998 | JSR 1999 | Tělesa 1999 | 2000 ]

Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.


(originál je na https://mek.kosmo.cz/novinky/starty/1999mek.htm)

Stránka byla vygenerována za 0.182743 vteřiny.