Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Aktuality > Starty raket > Starty raket v roce 2012
tisk 
Datum  UT     Název                       Raketa               Kosmodrom          Mise          Označení
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
09.01.        ZY-3                        CZ 4B                Taiyuan                          001A 
              VesselSat-2                                                                       001B 
13.01.        FY-2F                       CZ 3A                Xichang                          002A 
20.01.        USA 233 (WGS-4)             Delta 4M+            KSC                              003A 
25.01.        Progress M-14M (ISS-46P)    Sojuz U              Bajkonur                         004A 
03.02.        Navid                       Safir                Semnan                           005A 
13.02.        LARES                       Vega                 Kourou                           006A 
              ALMASat-1                                                                         006B 
              UNICubeSat-GG                                                                     006C 
              ROBUSTA                                                                           006D 
              MaSat-1                                                                           006E 
              XaTcobeo                                                                          006F 
              PWSat-1                                                                           006G 
              e-st@r                                                                            006H 
              Goliat                                                                            006J 
14.02.        SES-4                       Proton M/BriM        Bajkonur                         007A 
24.02.        Compass-G5 (Beidou DW 11)   CZ 3C                Xichang                          008A 
24.02.        MUOS-1                      Atlas 5/551          KSC                              009A 
23.03.        ATV-3 (Edoardo Amaldi)      Ariane 5ESV          Kourou                           010A 
25.03.        Intelsat-22                 Proton M/BriM        Bajkonur                         011A 
30.03.        Kosmos 2479                 Proton K/DM2         Bajkonur                         012A 
31.03.        Apstar-7                    CZ 3B/E              Xichang                          013A 
03.04.        USA 234 (NROL-25)           Delta 4M+            Vandenberg                       014A 
20.04.        Progress M-15M (ISS-47P)    Sojuz U              Bajkonur                         015A 
23.04.        YahSat 1B                   Proton M/BriM        Bajkonur                         016A 
26.04.        RISAT-1                     SLV XL               Šríharikota                      017A 
29.04.        Compass-M3 (Beidou DW 12)   CZ 3B                Xichang                          018A 
              Compass-M4 (Beidou DW 13)                                                         018B 
04.05.        AEHF-2                      Atlas 5/531          KSC                              019A 
06.05.        Tianhui-1B                  CZ 2D                Jiuquan                          020A 
10.05.        Yaogan 14 (YW-14)           CZ 4B                Taiyuan                          021A 
              Tiantuo 1                                                                         021B 
15.05.        Sojuz TMA-04M (ISS-30S)     Sojuz FG             Bajkonur                         022A 
15.05.        JCSAT 13                    Ariane 5ECA          Kourou                           023A 
              Vinasat-2                                                                         023B 
17.05.        Kosmos 2480                 Sojuz U              Pleseck                          024A 
17.05.        Shizuku                     H 2A                 Tanegašima                       025A 
              Arirang-3 (KOMPSat-3)                                                             025B 
              SDS-4                                                                             025C 
              Horyu-2                                                                           025D 
17.05.        Nimiq 6                     Proton M/BriM        Bajkonur                         026A 
22.05.        Dragon C2+                  Falcon 9 v1.0        KSC                              027A 
26.05.        Zhonxing 2A                 CZ 3B/E              Xichang                          028A 
29.05.        Yaogan 15 (YW-15)           CZ 4C                Taiyuan                          029A 
01.06.        Intelsat 19                 Zenit 3SL            Sea Launch                       030A 
13.06.        NuSTAR                      Pegasus XL           Kwajalein                        031A 
16.06.        SZ-9 (ShenZhou-9)           CZ 2F                Jiuquan                          032A 
20.06.        USA 236 (NROL-38)           Atlas 5/401          KSC                              033A 
29.06.        USA 237 (NROL-15)           Delta 4H             KSC                              034A 
05.07.        EchoStar XVII               Ariane 5ECA          Kourou                           035A 
              MSG-3 (Meteosat 10)                                                               035B 
09.07.        SES-5                       Proton M/BriM        Bajkonur                         036A 
15.07.        Sojuz TMA-05M (ISS-31S)     Sojuz FG             Bajkonur                         037A 
21.07.        HTV-3 (Kounotori 3)         H 2B                 Tanegašima                       038A 
22.07.        Kanopus-V 1                 Sojuz FG/Fre         Bajkonur                         039A 
              BelKA-2                                                                           039B 
              exactView-1                                                                       039C 
              TET-1                                                                             039D 
              MKA-PN1                                                                           039E 
25.07.        Tianlian-1C                 CZ 3C                Xichang                          040A 
28.07.        Kosmos 2481                 Rokot BrizKM         Pleseck                          041A 
              Gonec-M 13 (Gonec M03)                                                            041B 
              MiR (Jubilejnyj-2)                                                                041C 
              Gonec-M 15 (Gonec M04)                                                            041D 
01.08.        Progress M-16M (ISS-48P)    Sojuz U              Bajkonur                         042A 
02.08.        Intelsat 20                 Ariane 5ECA          Kourou                           043A 
              HYLAS 2                                                                           043B 
06.08.        Telkom-3                    Proton M/BriM        Bajkonur                         044A 
              Ekspress-MD2                                                                      044B 
19.08.        Intelsat 21                 Zenit 3SL            Sea Launch                       045A 
30.08.        RBSP-A                      Atlas 5/401          KSC                              046A 
              RBSP-B                                                                            046B 
09.09.        SPOT-6                      SLV CA               Šríharikota                      047A 
              PROITERES                                                                         047B 
13.09.        USA 238 (NROL-36)           Atlas 5/401          Vandenberg                       048A 
              SMDC-ONE 1.2 (Able)                                                               048B 
              Aeneas                                                                            048C 
              CSSWE                                                                             048D 
              CXBN                                                                              048E 
              CP5                                                                               048F 
              CINEMA                                                                            048G 
              RE (STARE-A)                                                                      048H 
              SMDC-ONE 1.1 (Baker)                                                              048J 
              AeroCube-4.5A                                                                     048K 
              AeroCube-4.5B                                                                     048L 
              AeroCube-4                                                                        048M 
17.09.        MetOp-B                     Sojuz 2.1a           Bajkonur                         049A 
18.09.        Beidou 2-M5                 CZ 3B/E              Xichang                          050A 
              Beidou 2-M6                                                                       050B 
28.09.        Astra-2F                    Ariane 5ECA          Kourou                           051A 
              GSAT-10                                                                           051B 
29.09.        VRSS-1                      CZ 3B/E              Xichang                          052A 
04.10.        USA 239 (GPS 2F-3)          Delta 4M+            KSC                              053A 
08.10.        Dragon CRS-1 (SpX-1)        Falcon 9 v1.0        KSC                              054A 
              Orbcomm OG2                                                                       054B 
12.10.        Galileo IOV-2 FM3           Sojuz STB/Fr         Kourou                           055A 
              Galileo IOV-2 FM4                                                                 055B 
14.10.        Shi Jian 9A                 CZ 2C                Taiyuan                          056A 
              Shi Jian 9B                                                                       056B 
14.10.        Intelsat-23                 Proton M/BriM        Bajkonur                         057A 
23.10.        Sojuz TMA-06M (ISS-32S)     Sojuz FG             Bajkonur                         058A 
25.10.        Beidou 2-16 (Compass G-6)   CZ 3C                Xichang                          059A 
31.10.        Progress M-17M (ISS-49P)    Sojuz U              Bajkonur                         060A 
02.11.        Luč 5B                      Proton M/BriM        Bajkonur                         061A 
              Jamal-300K                                                                        061B 
10.11.        Star One C3                 Ariane 5ECA          Kourou                           062A 
              Eutelsat 21B                                                                      062B 
14.11.        Meridian-6                  Sojuz 2.1a/F         Pleseck                          063A 
18.11.        Huanjing-1C (HJ-1C)         CZ 2C                Taiyuan                          064A 
              FN-1 / FN-1A (Fengniao)                                                           064B 
              Xinyan-1 (XY-1)                                                                   064C 
20.11.        Echostar-16                 Proton M/BriM        Bajkonur                         065A 
25.11.        Yaogan-16A                  CZ 4C                Jiuquan                          066A 
              Yaogan-16B                                                                        066B 
              Yaogan-16C                                                                        066C 
27.11.        Chinasat-12 (ZX-12)         CZ 4C                Xichang                          067A 
02.12.        Pléiades 1B                 Sojuz STA/Fr         Kourou                           068A 
03.12.        Eutelsat-70B                Zenit 3SL            Sea Launch                       069A 
08.12.        Jamal-402                   Proton M/BriM        Bajkonur                         070A 
11.12.        USA 240 (X-37B OTV-1 F2)    Atlas 501            KSC                              071A 
12.12.        Kwangmyongsong-3 F2         Unha 3               Sohae                            072A 
18.12.        Gokturk-2                   CZ 2D                Jiuquan                          073A 
19.12.        Sojuz TMA-07M (ISS-33S)     Sojuz FG             Bajkonur                         074A 
19.12.        Skynet 5D                   Ariane 5ECA          Kourou                           075A 
              Mexsat-3                                                                          075B 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Datum  UT     Název                       Raketa               Kosmodrom          Mise          Označení
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
09.01.        ZY-3                        CZ 4B                Taiyuan                          001A 
              VesselSat-2                                                                       001B 
13.01.        FY-2F                       CZ 3A                Xichang                          002A 
20.01.        USA 233 (WGS-4)             Delta 4M+            KSC                              003A 
25.01.        Progress M-14M (ISS-46P)    Sojuz U              Bajkonur                         004A 
03.02.        Navid                       Safir                Semnan                           005A 
13.02.        LARES                       Vega                 Kourou                           006A 
              ALMASat-1                                                                         006B 
              UNICubeSat-GG                                                                     006C 
              ROBUSTA                                                                           006D 
              MaSat-1                                                                           006E 
              XaTcobeo                                                                          006F 
              PWSat-1                                                                           006G 
              e-st@r                                                                            006H 
              Goliat                                                                            006J 
14.02.        SES-4                       Proton M/BriM        Bajkonur                         007A 
24.02.        Compass-G5 (Beidou DW 11)   CZ 3C                Xichang                          008A 
24.02.        MUOS-1                      Atlas 5/551          KSC                              009A 
23.03.        ATV-3 (Edoardo Amaldi)      Ariane 5ESV          Kourou                           010A 
25.03.        Intelsat-22                 Proton M/BriM        Bajkonur                         011A 
30.03.        Kosmos 2479                 Proton K/DM2         Bajkonur                         012A 
31.03.        Apstar-7                    CZ 3B/E              Xichang                          013A 
03.04.        USA 234 (NROL-25)           Delta 4M+            Vandenberg                       014A 
20.04.        Progress M-15M (ISS-47P)    Sojuz U              Bajkonur                         015A 
23.04.        YahSat 1B                   Proton M/BriM        Bajkonur                         016A 
26.04.        RISAT-1                     SLV XL               Šríharikota                      017A 
29.04.        Compass-M3 (Beidou DW 12)   CZ 3B                Xichang                          018A 
              Compass-M4 (Beidou DW 13)                                                         018B 
04.05.        AEHF-2                      Atlas 5/531          KSC                              019A 
06.05.        Tianhui-1B                  CZ 2D                Jiuquan                          020A 
10.05.        Yaogan 14 (YW-14)           CZ 4B                Taiyuan                          021A 
              Tiantuo 1                                                                         021B 
15.05.        Sojuz TMA-04M (ISS-30S)     Sojuz FG             Bajkonur                         022A 
15.05.        JCSAT 13                    Ariane 5ECA          Kourou                           023A 
              Vinasat-2                                                                         023B 
17.05.        Kosmos 2480                 Sojuz U              Pleseck                          024A 
17.05.        Shizuku                     H 2A                 Tanegašima                       025A 
              Arirang-3 (KOMPSat-3)                                                             025B 
              SDS-4                                                                             025C 
              Horyu-2                                                                           025D 
17.05.        Nimiq 6                     Proton M/BriM        Bajkonur                         026A 
22.05.        Dragon C2+                  Falcon 9 v1.0        KSC                              027A 
26.05.        Zhonxing 2A                 CZ 3B/E              Xichang                          028A 
29.05.        Yaogan 15 (YW-15)           CZ 4C                Taiyuan                          029A 
01.06.        Intelsat 19                 Zenit 3SL            Sea Launch                       030A 
13.06.        NuSTAR                      Pegasus XL           Kwajalein                        031A 
16.06.        SZ-9 (ShenZhou-9)           CZ 2F                Jiuquan                          032A 
20.06.        USA 236 (NROL-38)           Atlas 5/401          KSC                              033A 
29.06.        USA 237 (NROL-15)           Delta 4H             KSC                              034A 
05.07.        EchoStar XVII               Ariane 5ECA          Kourou                           035A 
              MSG-3 (Meteosat 10)                                                               035B 
09.07.        SES-5                       Proton M/BriM        Bajkonur                         036A 
15.07.        Sojuz TMA-05M (ISS-31S)     Sojuz FG             Bajkonur                         037A 
21.07.        HTV-3 (Kounotori 3)         H 2B                 Tanegašima                       038A 
22.07.        Kanopus-V 1                 Sojuz FG/Fre         Bajkonur                         039A 
              BelKA-2                                                                           039B 
              exactView-1                                                                       039C 
              TET-1                                                                             039D 
              MKA-PN1                                                                           039E 
25.07.        Tianlian-1C                 CZ 3C                Xichang                          040A 
28.07.        Kosmos 2481                 Rokot BrizKM         Pleseck                          041A 
              Gonec-M 13 (Gonec M03)                                                            041B 
              MiR (Jubilejnyj-2)                                                                041C 
              Gonec-M 15 (Gonec M04)                                                            041D 
01.08.        Progress M-16M (ISS-48P)    Sojuz U              Bajkonur                         042A 
02.08.        Intelsat 20                 Ariane 5ECA          Kourou                           043A 
              HYLAS 2                                                                           043B 
06.08.        Telkom-3                    Proton M/BriM        Bajkonur                         044A 
              Ekspress-MD2                                                                      044B 
19.08.        Intelsat 21                 Zenit 3SL            Sea Launch                       045A 
30.08.        RBSP-A                      Atlas 5/401          KSC                              046A 
              RBSP-B                                                                            046B 
09.09.        SPOT-6                      SLV CA               Šríharikota                      047A 
              PROITERES                                                                         047B 
13.09.        USA 238 (NROL-36)           Atlas 5/401          Vandenberg                       048A 
              SMDC-ONE 1.2 (Able)                                                               048B 
              Aeneas                                                                            048C 
              CSSWE                                                                             048D 
              CXBN                                                                              048E 
              CP5                                                                               048F 
              CINEMA                                                                            048G 
              RE (STARE-A)                                                                      048H 
              SMDC-ONE 1.1 (Baker)                                                              048J 
              AeroCube-4.5A                                                                     048K 
              AeroCube-4.5B                                                                     048L 
              AeroCube-4                                                                        048M 
17.09.        MetOp-B                     Sojuz 2.1a           Bajkonur                         049A 
18.09.        Beidou 2-M5                 CZ 3B/E              Xichang                          050A 
              Beidou 2-M6                                                                       050B 
28.09.        Astra-2F                    Ariane 5ECA          Kourou                           051A 
              GSAT-10                                                                           051B 
29.09.        VRSS-1                      CZ 3B/E              Xichang                          052A 
04.10.        USA 239 (GPS 2F-3)          Delta 4M+            KSC                              053A 
08.10.        Dragon CRS-1 (SpX-1)        Falcon 9 v1.0        KSC                              054A 
              Orbcomm OG2                                                                       054B 
12.10.        Galileo IOV-2 FM3           Sojuz STB/Fr         Kourou                           055A 
              Galileo IOV-2 FM4                                                                 055B 
14.10.        Shi Jian 9A                 CZ 2C                Taiyuan                          056A 
              Shi Jian 9B                                                                       056B 
14.10.        Intelsat-23                 Proton M/BriM        Bajkonur                         057A 
23.10.        Sojuz TMA-06M (ISS-32S)     Sojuz FG             Bajkonur                         058A 
25.10.        Beidou 2-16 (Compass G-6)   CZ 3C                Xichang                          059A 
31.10.        Progress M-17M (ISS-49P)    Sojuz U              Bajkonur                         060A 
02.11.        Luč 5B                      Proton M/BriM        Bajkonur                         061A 
              Jamal-300K                                                                        061B 
10.11.        Star One C3                 Ariane 5ECA          Kourou                           062A 
              Eutelsat 21B                                                                      062B 
14.11.        Meridian-6                  Sojuz 2.1a/F         Pleseck                          063A 
18.11.        Huanjing-1C (HJ-1C)         CZ 2C                Taiyuan                          064A 
              FN-1 / FN-1A (Fengniao)                                                           064B 
              Xinyan-1 (XY-1)                                                                   064C 
20.11.        Echostar-16                 Proton M/BriM        Bajkonur                         065A 
25.11.        Yaogan-16A                  CZ 4C                Jiuquan                          066A 
              Yaogan-16B                                                                        066B 
              Yaogan-16C                                                                        066C 
27.11.        Chinasat-12 (ZX-12)         CZ 4C                Xichang                          067A 
02.12.        Pléiades 1B                 Sojuz STA/Fr         Kourou                           068A 
03.12.        Eutelsat-70B                Zenit 3SL            Sea Launch                       069A 
08.12.        Jamal-402                   Proton M/BriM        Bajkonur                         070A 
11.12.        USA 240 (X-37B OTV-1 F2)    Atlas 501            KSC                              071A 
12.12.        Kwangmyongsong-3 F2         Unha 3               Sohae                            072A 
18.12.        Gokturk-2                   CZ 2D                Jiuquan                          073A 
19.12.        Sojuz TMA-07M (ISS-33S)     Sojuz FG             Bajkonur                         074A 
19.12.        Skynet 5D                   Ariane 5ECA          Kourou                           075A 
              Mexsat-3                                                                          075B 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Datum  UT     Název                       Raketa               Kosmodrom          Mise          Označení
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
09.01.        ZY-3                        CZ 4B                Taiyuan                          001A 
              VesselSat-2                                                                       001B 
13.01.        FY-2F                       CZ 3A                Xichang                          002A 
20.01.        USA 233 (WGS-4)             Delta 4M+            KSC                              003A 
25.01.        Progress M-14M (ISS-46P)    Sojuz U              Bajkonur                         004A 
03.02.        Navid                       Safir                Semnan                           005A 
13.02.        LARES                       Vega                 Kourou                           006A 
              ALMASat-1                                                                         006B 
              UNICubeSat-GG                                                                     006C 
              ROBUSTA                                                                           006D 
              MaSat-1                                                                           006E 
              XaTcobeo                                                                          006F 
              PWSat-1                                                                           006G 
              e-st@r                                                                            006H 
              Goliat                                                                            006J 
14.02.        SES-4                       Proton M/BriM        Bajkonur                         007A 
24.02.        Compass-G5 (Beidou DW 11)   CZ 3C                Xichang                          008A 
24.02.        MUOS-1                      Atlas 5/551          KSC                              009A 
23.03.        ATV-3 (Edoardo Amaldi)      Ariane 5ESV          Kourou                           010A 
25.03.        Intelsat-22                 Proton M/BriM        Bajkonur                         011A 
30.03.        Kosmos 2479                 Proton K/DM2         Bajkonur                         012A 
31.03.        Apstar-7                    CZ 3B/E              Xichang                          013A 
03.04.        USA 234 (NROL-25)           Delta 4M+            Vandenberg                       014A 
20.04.        Progress M-15M (ISS-47P)    Sojuz U              Bajkonur                         015A 
23.04.        YahSat 1B                   Proton M/BriM        Bajkonur                         016A 
26.04.        RISAT-1                     SLV XL               Šríharikota                      017A 
29.04.        Compass-M3 (Beidou DW 12)   CZ 3B                Xichang                          018A 
              Compass-M4 (Beidou DW 13)                                                         018B 
04.05.        AEHF-2                      Atlas 5/531          KSC                              019A 
06.05.        Tianhui-1B                  CZ 2D                Jiuquan                          020A 
10.05.        Yaogan 14 (YW-14)           CZ 4B                Taiyuan                          021A 
              Tiantuo 1                                                                         021B 
15.05.        Sojuz TMA-04M (ISS-30S)     Sojuz FG             Bajkonur                         022A 
15.05.        JCSAT 13                    Ariane 5ECA          Kourou                           023A 
              Vinasat-2                                                                         023B 
17.05.        Kosmos 2480                 Sojuz U              Pleseck                          024A 
17.05.        Shizuku                     H 2A                 Tanegašima                       025A 
              Arirang-3 (KOMPSat-3)                                                             025B 
              SDS-4                                                                             025C 
              Horyu-2                                                                           025D 
17.05.        Nimiq 6                     Proton M/BriM        Bajkonur                         026A 
22.05.        Dragon C2+                  Falcon 9 v1.0        KSC                              027A 
26.05.        Zhonxing 2A                 CZ 3B/E              Xichang                          028A 
29.05.        Yaogan 15 (YW-15)           CZ 4C                Taiyuan                          029A 
01.06.        Intelsat 19                 Zenit 3SL            Sea Launch                       030A 
13.06.        NuSTAR                      Pegasus XL           Kwajalein                        031A 
16.06.        SZ-9 (ShenZhou-9)           CZ 2F                Jiuquan                          032A 
20.06.        USA 236 (NROL-38)           Atlas 5/401          KSC                              033A 
29.06.        USA 237 (NROL-15)           Delta 4H             KSC                              034A 
05.07.        EchoStar XVII               Ariane 5ECA          Kourou                           035A 
              MSG-3 (Meteosat 10)                                                               035B 
09.07.        SES-5                       Proton M/BriM        Bajkonur                         036A 
15.07.        Sojuz TMA-05M (ISS-31S)     Sojuz FG             Bajkonur                         037A 
21.07.        HTV-3 (Kounotori 3)         H 2B                 Tanegašima                       038A 
22.07.        Kanopus-V 1                 Sojuz FG/Fre         Bajkonur                         039A 
              BelKA-2                                                                           039B 
              exactView-1                                                                       039C 
              TET-1                                                                             039D 
              MKA-PN1                                                                           039E 
25.07.        Tianlian-1C                 CZ 3C                Xichang                          040A 
28.07.        Kosmos 2481                 Rokot BrizKM         Pleseck                          041A 
              Gonec-M 13 (Gonec M03)                                                            041B 
              MiR (Jubilejnyj-2)                                                                041C 
              Gonec-M 15 (Gonec M04)                                                            041D 
01.08.        Progress M-16M (ISS-48P)    Sojuz U              Bajkonur                         042A 
02.08.        Intelsat 20                 Ariane 5ECA          Kourou                           043A 
              HYLAS 2                                                                           043B 
06.08.        Telkom-3                    Proton M/BriM        Bajkonur                         044A 
              Ekspress-MD2                                                                      044B 
19.08.        Intelsat 21                 Zenit 3SL            Sea Launch                       045A 
30.08.        RBSP-A                      Atlas 5/401          KSC                              046A 
              RBSP-B                                                                            046B 
09.09.        SPOT-6                      SLV CA               Šríharikota                      047A 
              PROITERES                                                                         047B 
13.09.        USA 238 (NROL-36)           Atlas 5/401          Vandenberg                       048A 
              SMDC-ONE 1.2 (Able)                                                               048B 
              Aeneas                                                                            048C 
              CSSWE                                                                             048D 
              CXBN                                                                              048E 
              CP5                                                                               048F 
              CINEMA                                                                            048G 
              RE (STARE-A)                                                                      048H 
              SMDC-ONE 1.1 (Baker)                                                              048J 
              AeroCube-4.5A                                                                     048K 
              AeroCube-4.5B                                                                     048L 
              AeroCube-4                                                                        048M 
17.09.        MetOp-B                     Sojuz 2.1a           Bajkonur                         049A 
18.09.        Beidou 2-M5                 CZ 3B/E              Xichang                          050A 
              Beidou 2-M6                                                                       050B 
28.09.        Astra-2F                    Ariane 5ECA          Kourou                           051A 
              GSAT-10                                                                           051B 
29.09.        VRSS-1                      CZ 3B/E              Xichang                          052A 
04.10.        USA 239 (GPS 2F-3)          Delta 4M+            KSC                              053A 
08.10.        Dragon CRS-1 (SpX-1)        Falcon 9 v1.0        KSC                              054A 
              Orbcomm OG2                                                                       054B 
12.10.        Galileo IOV-2 FM3           Sojuz STB/Fr         Kourou                           055A 
              Galileo IOV-2 FM4                                                                 055B 
14.10.        Shi Jian 9A                 CZ 2C                Taiyuan                          056A 
              Shi Jian 9B                                                                       056B 
14.10.        Intelsat-23                 Proton M/BriM        Bajkonur                         057A 
23.10.        Sojuz TMA-06M (ISS-32S)     Sojuz FG             Bajkonur                         058A 
25.10.        Beidou 2-16 (Compass G-6)   CZ 3C                Xichang                          059A 
31.10.        Progress M-17M (ISS-49P)    Sojuz U              Bajkonur                         060A 
02.11.        Luč 5B                      Proton M/BriM        Bajkonur                         061A 
              Jamal-300K                                                                        061B 
10.11.        Star One C3                 Ariane 5ECA          Kourou                           062A 
              Eutelsat 21B                                                                      062B 
14.11.        Meridian-6                  Sojuz 2.1a/F         Pleseck                          063A 
18.11.        Huanjing-1C (HJ-1C)         CZ 2C                Taiyuan                          064A 
              FN-1 / FN-1A (Fengniao)                                                           064B 
              Xinyan-1 (XY-1)                                                                   064C 
20.11.        Echostar-16                 Proton M/BriM        Bajkonur                         065A 
25.11.        Yaogan-16A                  CZ 4C                Jiuquan                          066A 
              Yaogan-16B                                                                        066B 
              Yaogan-16C                                                                        066C 
27.11.        Chinasat-12 (ZX-12)         CZ 4C                Xichang                          067A 
02.12.        Pléiades 1B                 Sojuz STA/Fr         Kourou                           068A 
03.12.        Eutelsat-70B                Zenit 3SL            Sea Launch                       069A 
08.12.        Jamal-402                   Proton M/BriM        Bajkonur                         070A 
11.12.        USA 240 (X-37B OTV-1 F2)    Atlas 501            KSC                              071A 
12.12.        Kwangmyongsong-3 F2         Unha 3               Sohae                            072A 
18.12.        Gokturk-2                   CZ 2D                Jiuquan                          073A 
19.12.        Sojuz TMA-07M (ISS-33S)     Sojuz FG             Bajkonur                         074A 
19.12.        Skynet 5D                   Ariane 5ECA          Kourou                           075A 
              Mexsat-3                                                                          075B 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Datum  UT     Název                       Raketa               Kosmodrom          Mise          Označení
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
09.01.        ZY-3                        CZ 4B                Taiyuan                          001A 
              VesselSat-2                                                                       001B 
13.01.        FY-2F                       CZ 3A                Xichang                          002A 
20.01.        USA 233 (WGS-4)             Delta 4M+            KSC                              003A 
25.01.        Progress M-14M (ISS-46P)    Sojuz U              Bajkonur                         004A 
03.02.        Navid                       Safir                Semnan                           005A 
13.02.        LARES                       Vega                 Kourou                           006A 
              ALMASat-1                                                                         006B 
              UNICubeSat-GG                                                                     006C 
              ROBUSTA                                                                           006D 
              MaSat-1                                                                           006E 
              XaTcobeo                                                                          006F 
              PWSat-1                                                                           006G 
              e-st@r                                                                            006H 
              Goliat                                                                            006J 
14.02.        SES-4                       Proton M/BriM        Bajkonur                         007A 
24.02.        Compass-G5 (Beidou DW 11)   CZ 3C                Xichang                          008A 
24.02.        MUOS-1                      Atlas 5/551          KSC                              009A 
23.03.        ATV-3 (Edoardo Amaldi)      Ariane 5ESV          Kourou                           010A 
25.03.        Intelsat-22                 Proton M/BriM        Bajkonur                         011A 
30.03.        Kosmos 2479                 Proton K/DM2         Bajkonur                         012A 
31.03.        Apstar-7                    CZ 3B/E              Xichang                          013A 
03.04.        USA 234 (NROL-25)           Delta 4M+            Vandenberg                       014A 
20.04.        Progress M-15M (ISS-47P)    Sojuz U              Bajkonur                         015A 
23.04.        YahSat 1B                   Proton M/BriM        Bajkonur                         016A 
26.04.        RISAT-1                     SLV XL               Šríharikota                      017A 
29.04.        Compass-M3 (Beidou DW 12)   CZ 3B                Xichang                          018A 
              Compass-M4 (Beidou DW 13)                                                         018B 
04.05.        AEHF-2                      Atlas 5/531          KSC                              019A 
06.05.        Tianhui-1B                  CZ 2D                Jiuquan                          020A 
10.05.        Yaogan 14 (YW-14)           CZ 4B                Taiyuan                          021A 
              Tiantuo 1                                                                         021B 
15.05.        Sojuz TMA-04M (ISS-30S)     Sojuz FG             Bajkonur                         022A 
15.05.        JCSAT 13                    Ariane 5ECA          Kourou                           023A 
              Vinasat-2                                                                         023B 
17.05.        Kosmos 2480                 Sojuz U              Pleseck                          024A 
17.05.        Shizuku                     H 2A                 Tanegašima                       025A 
              Arirang-3 (KOMPSat-3)                                                             025B 
              SDS-4                                                                             025C 
              Horyu-2                                                                           025D 
17.05.        Nimiq 6                     Proton M/BriM        Bajkonur                         026A 
22.05.        Dragon C2+                  Falcon 9 v1.0        KSC                              027A 
26.05.        Zhonxing 2A                 CZ 3B/E              Xichang                          028A 
29.05.        Yaogan 15 (YW-15)           CZ 4C                Taiyuan                          029A 
01.06.        Intelsat 19                 Zenit 3SL            Sea Launch                       030A 
13.06.        NuSTAR                      Pegasus XL           Kwajalein                        031A 
16.06.        SZ-9 (ShenZhou-9)           CZ 2F                Jiuquan                          032A 
20.06.        USA 236 (NROL-38)           Atlas 5/401          KSC                              033A 
29.06.        USA 237 (NROL-15)           Delta 4H             KSC                              034A 
05.07.        EchoStar XVII               Ariane 5ECA          Kourou                           035A 
              MSG-3 (Meteosat 10)                                                               035B 
09.07.        SES-5                       Proton M/BriM        Bajkonur                         036A 
15.07.        Sojuz TMA-05M (ISS-31S)     Sojuz FG             Bajkonur                         037A 
21.07.        HTV-3 (Kounotori 3)         H 2B                 Tanegašima                       038A 
22.07.        Kanopus-V 1                 Sojuz FG/Fre         Bajkonur                         039A 
              BelKA-2                                                                           039B 
              exactView-1                                                                       039C 
              TET-1                                                                             039D 
              MKA-PN1                                                                           039E 
25.07.        Tianlian-1C                 CZ 3C                Xichang                          040A 
28.07.        Kosmos 2481                 Rokot BrizKM         Pleseck                          041A 
              Gonec-M 13 (Gonec M03)                                                            041B 
              MiR (Jubilejnyj-2)                                                                041C 
              Gonec-M 15 (Gonec M04)                                                            041D 
01.08.        Progress M-16M (ISS-48P)    Sojuz U              Bajkonur                         042A 
02.08.        Intelsat 20                 Ariane 5ECA          Kourou                           043A 
              HYLAS 2                                                                           043B 
06.08.        Telkom-3                    Proton M/BriM        Bajkonur                         044A 
              Ekspress-MD2                                                                      044B 
19.08.        Intelsat 21                 Zenit 3SL            Sea Launch                       045A 
30.08.        RBSP-A                      Atlas 5/401          KSC                              046A 
              RBSP-B                                                                            046B 
09.09.        SPOT-6                      SLV CA               Šríharikota                      047A 
              PROITERES                                                                         047B 
13.09.        USA 238 (NROL-36)           Atlas 5/401          Vandenberg                       048A 
              SMDC-ONE 1.2 (Able)                                                               048B 
              Aeneas                                                                            048C 
              CSSWE                                                                             048D 
              CXBN                                                                              048E 
              CP5                                                                               048F 
              CINEMA                                                                            048G 
              RE (STARE-A)                                                                      048H 
              SMDC-ONE 1.1 (Baker)                                                              048J 
              AeroCube-4.5A                                                                     048K 
              AeroCube-4.5B                                                                     048L 
              AeroCube-4                                                                        048M 
17.09.        MetOp-B                     Sojuz 2.1a           Bajkonur                         049A 
18.09.        Beidou 2-M5                 CZ 3B/E              Xichang                          050A 
              Beidou 2-M6                                                                       050B 
28.09.        Astra-2F                    Ariane 5ECA          Kourou                           051A 
              GSAT-10                                                                           051B 
29.09.        VRSS-1                      CZ 3B/E              Xichang                          052A 
04.10.        USA 239 (GPS 2F-3)          Delta 4M+            KSC                              053A 
08.10.        Dragon CRS-1 (SpX-1)        Falcon 9 v1.0        KSC                              054A 
              Orbcomm OG2                                                                       054B 
12.10.        Galileo IOV-2 FM3           Sojuz STB/Fr         Kourou                           055A 
              Galileo IOV-2 FM4                                                                 055B 
14.10.        Shi Jian 9A                 CZ 2C                Taiyuan                          056A 
              Shi Jian 9B                                                                       056B 
14.10.        Intelsat-23                 Proton M/BriM        Bajkonur                         057A 
23.10.        Sojuz TMA-06M (ISS-32S)     Sojuz FG             Bajkonur                         058A 
25.10.        Beidou 2-16 (Compass G-6)   CZ 3C                Xichang                          059A 
31.10.        Progress M-17M (ISS-49P)    Sojuz U              Bajkonur                         060A 
02.11.        Luč 5B                      Proton M/BriM        Bajkonur                         061A 
              Jamal-300K                                                                        061B 
10.11.        Star One C3                 Ariane 5ECA          Kourou                           062A 
              Eutelsat 21B                                                                      062B 
14.11.        Meridian-6                  Sojuz 2.1a/F         Pleseck                          063A 
18.11.        Huanjing-1C (HJ-1C)         CZ 2C                Taiyuan                          064A 
              FN-1 / FN-1A (Fengniao)                                                           064B 
              Xinyan-1 (XY-1)                                                                   064C 
20.11.        Echostar-16                 Proton M/BriM        Bajkonur                         065A 
25.11.        Yaogan-16A                  CZ 4C                Jiuquan                          066A 
              Yaogan-16B                                                                        066B 
              Yaogan-16C                                                                        066C 
27.11.        Chinasat-12 (ZX-12)         CZ 4C                Xichang                          067A 
02.12.        Pléiades 1B                 Sojuz STA/Fr         Kourou                           068A 
03.12.        Eutelsat-70B                Zenit 3SL            Sea Launch                       069A 
08.12.        Jamal-402                   Proton M/BriM        Bajkonur                         070A 
11.12.        USA 240 (X-37B OTV-1 F2)    Atlas 501            KSC                              071A 
12.12.        Kwangmyongsong-3 F2         Unha 3               Sohae                            072A 
18.12.        Gokturk-2                   CZ 2D                Jiuquan                          073A 
19.12.        Sojuz TMA-07M (ISS-33S)     Sojuz FG             Bajkonur                         074A 
19.12.        Skynet 5D                   Ariane 5ECA          Kourou                           075A 
              Mexsat-3                                                                          075B 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Datum  UT     Název                       Raketa               Kosmodrom          Mise          Označení
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
09.01.        ZY-3                        CZ 4B                Taiyuan                          001A 
              VesselSat-2                                                                       001B 
13.01.        FY-2F                       CZ 3A                Xichang                          002A 
20.01.        USA 233 (WGS-4)             Delta 4M+            KSC                              003A 
25.01.        Progress M-14M (ISS-46P)    Sojuz U              Bajkonur                         004A 
03.02.        Navid                       Safir                Semnan                           005A 
13.02.        LARES                       Vega                 Kourou                           006A 
              ALMASat-1                                                                         006B 
              UNICubeSat-GG                                                                     006C 
              ROBUSTA                                                                           006D 
              MaSat-1                                                                           006E 
              XaTcobeo                                                                          006F 
              PWSat-1                                                                           006G 
              e-st@r                                                                            006H 
              Goliat                                                                            006J 
14.02.        SES-4                       Proton M/BriM        Bajkonur                         007A 
24.02.        Compass-G5 (Beidou DW 11)   CZ 3C                Xichang                          008A 
24.02.        MUOS-1                      Atlas 5/551          KSC                              009A 
23.03.        ATV-3 (Edoardo Amaldi)      Ariane 5ESV          Kourou                           010A 
25.03.        Intelsat-22                 Proton M/BriM        Bajkonur                         011A 
30.03.        Kosmos 2479                 Proton K/DM2         Bajkonur                         012A 
31.03.        Apstar-7                    CZ 3B/E              Xichang                          013A 
03.04.        USA 234 (NROL-25)           Delta 4M+            Vandenberg                       014A 
20.04.        Progress M-15M (ISS-47P)    Sojuz U              Bajkonur                         015A 
23.04.        YahSat 1B                   Proton M/BriM        Bajkonur                         016A 
26.04.        RISAT-1                     SLV XL               Šríharikota                      017A 
29.04.        Compass-M3 (Beidou DW 12)   CZ 3B                Xichang                          018A 
              Compass-M4 (Beidou DW 13)                                                         018B 
04.05.        AEHF-2                      Atlas 5/531          KSC                              019A 
06.05.        Tianhui-1B                  CZ 2D                Jiuquan                          020A 
10.05.        Yaogan 14 (YW-14)           CZ 4B                Taiyuan                          021A 
              Tiantuo 1                                                                         021B 
15.05.        Sojuz TMA-04M (ISS-30S)     Sojuz FG             Bajkonur                         022A 
15.05.        JCSAT 13                    Ariane 5ECA          Kourou                           023A 
              Vinasat-2                                                                         023B 
17.05.        Kosmos 2480                 Sojuz U              Pleseck                          024A 
17.05.        Shizuku                     H 2A                 Tanegašima                       025A 
              Arirang-3 (KOMPSat-3)                                                             025B 
              SDS-4                                                                             025C 
              Horyu-2                                                                           025D 
17.05.        Nimiq 6                     Proton M/BriM        Bajkonur                         026A 
22.05.        Dragon C2+                  Falcon 9 v1.0        KSC                              027A 
26.05.        Zhonxing 2A                 CZ 3B/E              Xichang                          028A 
29.05.        Yaogan 15 (YW-15)           CZ 4C                Taiyuan                          029A 
01.06.        Intelsat 19                 Zenit 3SL            Sea Launch                       030A 
13.06.        NuSTAR                      Pegasus XL           Kwajalein                        031A 
16.06.        SZ-9 (ShenZhou-9)           CZ 2F                Jiuquan                          032A 
20.06.        USA 236 (NROL-38)           Atlas 5/401          KSC                              033A 
29.06.        USA 237 (NROL-15)           Delta 4H             KSC                              034A 
05.07.        EchoStar XVII               Ariane 5ECA          Kourou                           035A 
              MSG-3 (Meteosat 10)                                                               035B 
09.07.        SES-5                       Proton M/BriM        Bajkonur                         036A 
15.07.        Sojuz TMA-05M (ISS-31S)     Sojuz FG             Bajkonur                         037A 
21.07.        HTV-3 (Kounotori 3)         H 2B                 Tanegašima                       038A 
22.07.        Kanopus-V 1                 Sojuz FG/Fre         Bajkonur                         039A 
              BelKA-2                                                                           039B 
              exactView-1                                                                       039C 
              TET-1                                                                             039D 
              MKA-PN1                                                                           039E 
25.07.        Tianlian-1C                 CZ 3C                Xichang                          040A 
28.07.        Kosmos 2481                 Rokot BrizKM         Pleseck                          041A 
              Gonec-M 13 (Gonec M03)                                                            041B 
              MiR (Jubilejnyj-2)                                                                041C 
              Gonec-M 15 (Gonec M04)                                                            041D 
01.08.        Progress M-16M (ISS-48P)    Sojuz U              Bajkonur                         042A 
02.08.        Intelsat 20                 Ariane 5ECA          Kourou                           043A 
              HYLAS 2                                                                           043B 
06.08.        Telkom-3                    Proton M/BriM        Bajkonur                         044A 
              Ekspress-MD2                                                                      044B 
19.08.        Intelsat 21                 Zenit 3SL            Sea Launch                       045A 
30.08.        RBSP-A                      Atlas 5/401          KSC                              046A 
              RBSP-B                                                                            046B 
09.09.        SPOT-6                      SLV CA               Šríharikota                      047A 
              PROITERES                                                                         047B 
13.09.        USA 238 (NROL-36)           Atlas 5/401          Vandenberg                       048A 
              SMDC-ONE 1.2 (Able)                                                               048B 
              Aeneas                                                                            048C 
              CSSWE                                                                             048D 
              CXBN                                                                              048E 
              CP5                                                                               048F 
              CINEMA                                                                            048G 
              RE (STARE-A)                                                                      048H 
              SMDC-ONE 1.1 (Baker)                                                              048J 
              AeroCube-4.5A                                                                     048K 
              AeroCube-4.5B                                                                     048L 
              AeroCube-4                                                                        048M 
17.09.        MetOp-B                     Sojuz 2.1a           Bajkonur                         049A 
18.09.        Beidou 2-M5                 CZ 3B/E              Xichang                          050A 
              Beidou 2-M6                                                                       050B 
28.09.        Astra-2F                    Ariane 5ECA          Kourou                           051A 
              GSAT-10                                                                           051B 
29.09.        VRSS-1                      CZ 3B/E              Xichang                          052A 
04.10.        USA 239 (GPS 2F-3)          Delta 4M+            KSC                              053A 
08.10.        Dragon CRS-1 (SpX-1)        Falcon 9 v1.0        KSC                              054A 
              Orbcomm OG2                                                                       054B 
12.10.        Galileo IOV-2 FM3           Sojuz STB/Fr         Kourou                           055A 
              Galileo IOV-2 FM4                                                                 055B 
14.10.        Shi Jian 9A                 CZ 2C                Taiyuan                          056A 
              Shi Jian 9B                                                                       056B 
14.10.        Intelsat-23                 Proton M/BriM        Bajkonur                         057A 
23.10.        Sojuz TMA-06M (ISS-32S)     Sojuz FG             Bajkonur                         058A 
25.10.        Beidou 2-16 (Compass G-6)   CZ 3C                Xichang                          059A 
31.10.        Progress M-17M (ISS-49P)    Sojuz U              Bajkonur                         060A 
02.11.        Luč 5B                      Proton M/BriM        Bajkonur                         061A 
              Jamal-300K                                                                        061B 
10.11.        Star One C3                 Ariane 5ECA          Kourou                           062A 
              Eutelsat 21B                                                                      062B 
14.11.        Meridian-6                  Sojuz 2.1a/F         Pleseck                          063A 
18.11.        Huanjing-1C (HJ-1C)         CZ 2C                Taiyuan                          064A 
              FN-1 / FN-1A (Fengniao)                                                           064B 
              Xinyan-1 (XY-1)                                                                   064C 
20.11.        Echostar-16                 Proton M/BriM        Bajkonur                         065A 
25.11.        Yaogan-16A                  CZ 4C                Jiuquan                          066A 
              Yaogan-16B                                                                        066B 
              Yaogan-16C                                                                        066C 
27.11.        Chinasat-12 (ZX-12)         CZ 4C                Xichang                          067A 
02.12.        Pléiades 1B                 Sojuz STA/Fr         Kourou                           068A 
03.12.        Eutelsat-70B                Zenit 3SL            Sea Launch                       069A 
08.12.        Jamal-402                   Proton M/BriM        Bajkonur                         070A 
11.12.        USA 240 (X-37B OTV-1 F2)    Atlas 501            KSC                              071A 
12.12.        Kwangmyongsong-3 F2         Unha 3               Sohae                            072A 
18.12.        Gokturk-2                   CZ 2D                Jiuquan                          073A 
19.12.        Sojuz TMA-07M (ISS-33S)     Sojuz FG             Bajkonur                         074A 
19.12.        Skynet 5D                   Ariane 5ECA          Kourou                           075A 
              Mexsat-3                                                                          075B 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Datum  UT     Název                       Raketa               Kosmodrom          Mise          Označení
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
09.01.        ZY-3                        CZ 4B                Taiyuan                          001A 
              VesselSat-2                                                                       001B 
13.01.        FY-2F                       CZ 3A                Xichang                          002A 
20.01.        USA 233 (WGS-4)             Delta 4M+            KSC                              003A 
25.01.        Progress M-14M (ISS-46P)    Sojuz U              Bajkonur                         004A 
03.02.        Navid                       Safir                Semnan                           005A 
13.02.        LARES                       Vega                 Kourou                           006A 
              ALMASat-1                                                                         006B 
              UNICubeSat-GG                                                                     006C 
              ROBUSTA                                                                           006D 
              MaSat-1                                                                           006E 
              XaTcobeo                                                                          006F 
              PWSat-1                                                                           006G 
              e-st@r                                                                            006H 
              Goliat                                                                            006J 
14.02.        SES-4                       Proton M/BriM        Bajkonur                         007A 
24.02.        Compass-G5 (Beidou DW 11)   CZ 3C                Xichang                          008A 
24.02.        MUOS-1                      Atlas 5/551          KSC                              009A 
23.03.        ATV-3 (Edoardo Amaldi)      Ariane 5ESV          Kourou                           010A 
25.03.        Intelsat-22                 Proton M/BriM        Bajkonur                         011A 
30.03.        Kosmos 2479                 Proton K/DM2         Bajkonur                         012A 
31.03.        Apstar-7                    CZ 3B/E              Xichang                          013A 
03.04.        USA 234 (NROL-25)           Delta 4M+            Vandenberg                       014A 
20.04.        Progress M-15M (ISS-47P)    Sojuz U              Bajkonur                         015A 
23.04.        YahSat 1B                   Proton M/BriM        Bajkonur                         016A 
26.04.        RISAT-1                     SLV XL               Šríharikota                      017A 
29.04.        Compass-M3 (Beidou DW 12)   CZ 3B                Xichang                          018A 
              Compass-M4 (Beidou DW 13)                                                         018B 
04.05.        AEHF-2                      Atlas 5/531          KSC                              019A 
06.05.        Tianhui-1B                  CZ 2D                Jiuquan                          020A 
10.05.        Yaogan 14 (YW-14)           CZ 4B                Taiyuan                          021A 
              Tiantuo 1                                                                         021B 
15.05.        Sojuz TMA-04M (ISS-30S)     Sojuz FG             Bajkonur                         022A 
15.05.        JCSAT 13                    Ariane 5ECA          Kourou                           023A 
              Vinasat-2                                                                         023B 
17.05.        Kosmos 2480                 Sojuz U              Pleseck                          024A 
17.05.        Shizuku                     H 2A                 Tanegašima                       025A 
              Arirang-3 (KOMPSat-3)                                                             025B 
              SDS-4                                                                             025C 
              Horyu-2                                                                           025D 
17.05.        Nimiq 6                     Proton M/BriM        Bajkonur                         026A 
22.05.        Dragon C2+                  Falcon 9 v1.0        KSC                              027A 
26.05.        Zhonxing 2A                 CZ 3B/E              Xichang                          028A 
29.05.        Yaogan 15 (YW-15)           CZ 4C                Taiyuan                          029A 
01.06.        Intelsat 19                 Zenit 3SL            Sea Launch                       030A 
13.06.        NuSTAR                      Pegasus XL           Kwajalein                        031A 
16.06.        SZ-9 (ShenZhou-9)           CZ 2F                Jiuquan                          032A 
20.06.        USA 236 (NROL-38)           Atlas 5/401          KSC                              033A 
29.06.        USA 237 (NROL-15)           Delta 4H             KSC                              034A 
05.07.        EchoStar XVII               Ariane 5ECA          Kourou                           035A 
              MSG-3 (Meteosat 10)                                                               035B 
09.07.        SES-5                       Proton M/BriM        Bajkonur                         036A 
15.07.        Sojuz TMA-05M (ISS-31S)     Sojuz FG             Bajkonur                         037A 
21.07.        HTV-3 (Kounotori 3)         H 2B                 Tanegašima                       038A 
22.07.        Kanopus-V 1                 Sojuz FG/Fre         Bajkonur                         039A 
              BelKA-2                                                                           039B 
              exactView-1                                                                       039C 
              TET-1                                                                             039D 
              MKA-PN1                                                                           039E 
25.07.        Tianlian-1C                 CZ 3C                Xichang                          040A 
28.07.        Kosmos 2481                 Rokot BrizKM         Pleseck                          041A 
              Gonec-M 13 (Gonec M03)                                                            041B 
              MiR (Jubilejnyj-2)                                                                041C 
              Gonec-M 15 (Gonec M04)                                                            041D 
01.08.        Progress M-16M (ISS-48P)    Sojuz U              Bajkonur                         042A 
02.08.        Intelsat 20                 Ariane 5ECA          Kourou                           043A 
              HYLAS 2                                                                           043B 
06.08.        Telkom-3                    Proton M/BriM        Bajkonur                         044A 
              Ekspress-MD2                                                                      044B 
19.08.        Intelsat 21                 Zenit 3SL            Sea Launch                       045A 
30.08.        RBSP-A                      Atlas 5/401          KSC                              046A 
              RBSP-B                                                                            046B 
09.09.        SPOT-6                      SLV CA               Šríharikota                      047A 
              PROITERES                                                                         047B 
13.09.        USA 238 (NROL-36)           Atlas 5/401          Vandenberg                       048A 
              SMDC-ONE 1.2 (Able)                                                               048B 
              Aeneas                                                                            048C 
              CSSWE                                                                             048D 
              CXBN                                                                              048E 
              CP5                                                                               048F 
              CINEMA                                                                            048G 
              RE (STARE-A)                                                                      048H 
              SMDC-ONE 1.1 (Baker)                                                              048J 
              AeroCube-4.5A                                                                     048K 
              AeroCube-4.5B                                                                     048L 
              AeroCube-4                                                                        048M 
17.09.        MetOp-B                     Sojuz 2.1a           Bajkonur                         049A 
18.09.        Beidou 2-M5                 CZ 3B/E              Xichang                          050A 
              Beidou 2-M6                                                                       050B 
28.09.        Astra-2F                    Ariane 5ECA          Kourou                           051A 
              GSAT-10                                                                           051B 
29.09.        VRSS-1                      CZ 3B/E              Xichang                          052A 
04.10.        USA 239 (GPS 2F-3)          Delta 4M+            KSC                              053A 
08.10.        Dragon CRS-1 (SpX-1)        Falcon 9 v1.0        KSC                              054A 
              Orbcomm OG2                                                                       054B 
12.10.        Galileo IOV-2 FM3           Sojuz STB/Fr         Kourou                           055A 
              Galileo IOV-2 FM4                                                                 055B 
14.10.        Shi Jian 9A                 CZ 2C                Taiyuan                          056A 
              Shi Jian 9B                                                                       056B 
14.10.        Intelsat-23                 Proton M/BriM        Bajkonur                         057A 
23.10.        Sojuz TMA-06M (ISS-32S)     Sojuz FG             Bajkonur                         058A 
25.10.        Beidou 2-16 (Compass G-6)   CZ 3C                Xichang                          059A 
31.10.        Progress M-17M (ISS-49P)    Sojuz U              Bajkonur                         060A 
02.11.        Luč 5B                      Proton M/BriM        Bajkonur                         061A 
              Jamal-300K                                                                        061B 
10.11.        Star One C3                 Ariane 5ECA          Kourou                           062A 
              Eutelsat 21B                                                                      062B 
14.11.        Meridian-6                  Sojuz 2.1a/F         Pleseck                          063A 
18.11.        Huanjing-1C (HJ-1C)         CZ 2C                Taiyuan                          064A 
              FN-1 / FN-1A (Fengniao)                                                           064B 
              Xinyan-1 (XY-1)                                                                   064C 
20.11.        Echostar-16                 Proton M/BriM        Bajkonur                         065A 
25.11.        Yaogan-16A                  CZ 4C                Jiuquan                          066A 
              Yaogan-16B                                                                        066B 
              Yaogan-16C                                                                        066C 
27.11.        Chinasat-12 (ZX-12)         CZ 4C                Xichang                          067A 
02.12.        Pléiades 1B                 Sojuz STA/Fr         Kourou                           068A 
03.12.        Eutelsat-70B                Zenit 3SL            Sea Launch                       069A 
08.12.        Jamal-402                   Proton M/BriM        Bajkonur                         070A 
11.12.        USA 240 (X-37B OTV-1 F2)    Atlas 501            KSC                              071A 
12.12.        Kwangmyongsong-3 F2         Unha 3               Sohae                            072A 
18.12.        Gokturk-2                   CZ 2D                Jiuquan                          073A 
19.12.        Sojuz TMA-07M (ISS-33S)     Sojuz FG             Bajkonur                         074A 
19.12.        Skynet 5D                   Ariane 5ECA          Kourou                           075A 
              Mexsat-3                                                                          075B 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.


(originál je na https://mek.kosmo.cz/novinky/starty/2012mek.htm)

Stránka byla vygenerována za 0.363185 vteřiny.