Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Sondy > Jupiter Icy Moons Orbiter - reakce
tisk 

Jupiter Icy Moons Orbiter - reakce

Zobrazit článek


Autor: pb.pitko
Posláno: 2012-03-27 12:56:00
Předmět: K ľadovej vrstve

Netreba zabúdať, že gravitácia na mesiacoch je podstatne menšia ako na zemi, a tak tlak s hĺbkou bude stúpať úmerne menej strmo ako na zemi. Teda v rovnakej hĺbke bude talk na mesiaci o hodne menší ako by bol na zemi. V tomto prípade myslím mesiace Jupitera o ktorých je to reč, ale platí to všeobecne.


Autor: Caesar
Posláno: 2007-08-18 14:19:34
Předmět: Conquistador

Jak jsem psal už níže, projekt sondy JIMO nebyl kvůli vizi G.W.Bushe začleněn do posledního rozpočtu NASA a tím fakticky zrušen. Částečnou náhradou bude projekt JPOP (Jupiter Polar Orbiter with Probes) - sonda k výzkumu planety Jupiter z polární oběžné dráhy, jejíž součástí bude několik malých průzkumných modulů.


Autor: Vašek
Posláno: 2007-08-16 08:50:01
Předmět: K oceánům na ledových měsících Jupitera

Nad těmito úudajnými oceány se nacházeji desítky kilometrů !!! silná ledová kůra, což znamená nepředstavitelný tlak a je otázkou, zda v takovém tlaku se udrží pohromadě DNA jako nesmírně složitá organická makromolekula nutná pro jakýkoli život.


Autor: Conquistador
Posláno: 2007-08-13 16:42:06
Předmět: sonda JIMO

Chtěl bych se zeptat jak pokračuje montáž sondy, a jak se vyvyjí její realizace, protože tento projekt mne odjakživa velmi zajimal kvuli novému a revolučnímu systému vyroby energie, zapomoci jaderného reaktoru v kterém vidim budoucnost vesmirné energetiky protože solární panely nejsou do budoucna moc použitelné jelikož spotřeba energie díky novým přistrojům velmi narůstá....


Autor: Caesar
Posláno: 2006-01-13 04:04:19
Předmět: JIMO

Nedožijeme se ani JIMO, projekt nebyl kvůli vizi G.W.Bushe začleněn do posledního rozpočtu NASA a tím fakticky zrušen. Částečnou náhradou bude projekt JPOP (Jupiter Polar Orbiter with Probes) - sonda k výzkumu planety Jupiter z polární oběžné dráhy, jejíž součástí bude několik malých průzkumných modulů.


Autor: Honza
Posláno: 2004-07-15 01:20:19
Předmět: ?

Je to veli dobrý článek, škoda že se toho těžko dožijeme, osídlení jiné planety :D.(reakce lze přidávat jen na adrese https://spaceprobes.kosmo.cz/index.php?sekce=reakce&rid=82)

(originál je na https://spaceprobes.kosmo.cz/index.php?sekce=reakce&rid=82)

Stránka byla vygenerována za 0.151346 vteřiny.