Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma >
Téma: Podpisy kosmonautů
21.7.2011 - 10:46 - 
Navštívil jsem ráno blog Milana Halouska (http://halmil.blog.cz/1107/soyeon-yi-dalsi-prirustek-do-me-sbirky) a nestačil jsem se divit. Pan Halousek se pochlubil novým přírůstkem do jeho sbírky od jihokorejské kosmonautky So-Yeon Yi. Na tom by vzhledem k tomu, že je pan Halousek sběratel podpisů nebylo vůbec nic divného. Na blogu uveřejnil také oskenovanou obálku se zakrytou adresou odesílatele, pravděpodobně proto, aby si nikdo nemohl o podpis také požádat. Proč pak tedy tu obálku pan Halousek vůbec na webu vystavoval? Asi se chtěl ješitně pochlubit co on má. Je to krásná ukázka sobeckého chování pana Halouska. A je to ještě více s podivem, při vědomí, že pan Halousek pracuje v České kosmické kanceláři jako vedoucí vzdělávacího oddělení a vedoucí Centra studentských aktivit České kosmické kanceláře. Doufám, že moje děti zatím pan Halousek nijak neosvítil, ale raději se jich odpoledne zeptám po příchodu z práce.

Po chvilce hledání jsem našel dvě relevantní adresy, na které si může kdokoli napsat o podpis jihokorejské kosmonautky:

Space science dep.
Korea aerospace research institute (KARI)
P.O. Box 113, Yusung Post Office
Daejeon
305-600, Korea

Space science dep.
Korea aerospace research institute (KARI)
115 Gwahandgho
Yuseong Daejeon
305-333, Korea

 
21.7.2011 - 11:12 - 
klasická česká povaha - ta přelepka v adrese je dostatečně ilustrující 
21.7.2011 - 15:54 - 
to se fakt stalo? 
22.7.2011 - 12:09 - 
to se fakt stalo?

Jak je vidět, stalo. Je to smutné a hlavně ostudné. Jurkovi díky za adresy v jejich úplném znění a za přátelskou nezištnost. Tak by tomu na těchto stránkách mělo být.
 
26.7.2011 - 08:58 - 
Když už tady to vlákno je, tak proč ho aspoň nevyužít. Kdoví, zda časem nebude i sbírání podpisů kosmonautů vypadat jak je naznačováno v tomto článku na technetu - http://technet.idnes.cz/chcete-mit-autogram-v-elektronicke-knize-autor-vam-posle-kindlegraph-1jb-/tec_technika.aspx?c=A110722_120044_tec_technika_NYV

 

____________________
 
26.7.2011 - 22:26 - 
.....to je sběratelova smrt. Na straně jedné se to chápe, když se s autogramy různě kšeftuje. Na straně druhé tato věc silně potlačuje sběratelství v pravém slova smyslu. Co si z toho vybrat. Není problém si vygooglovat nejmodernější autopenové stroje. Jsou dokonalejší čím dál více a i rukopis je těžko rozpoznatelný.
www.spacedanmiel.blog.cz
 
28.7.2011 - 14:16 - 
stálo by za to založit blok, kam by každý kdo je přátelský a nezištný dal zajímavé adresy pro sběratele autogramů i sběratele informací a odpovědí na dotazy. Aby nedocházelo k trapnostem, jakou byla zmíněná obálka s "upravenou" adresou odesílatele. 
30.7.2011 - 12:22 - 
Dobrý den pane Šťoural,
Je to klasická česká povaha - ta přezdívka a ne jméno, nebo nějaký kontakt na Vás - dostatečně ilustrující.
Na těchto stránkách by mohli být adresy, které je možné bez problémů najít na internetu,nebo je sehnal jinak, když je sem někdo dá.
Jen trochu o sbírání autogramů. Sběratelé autogramů nedávají na své stránky adresy těch, od nichž autogramy získali. Pokud někdo má zájem o některou adresu, tak mu napíše a je jen na sběrateli jestli jim ji poskytne. Některé adresy zásadně neposkytují. Třeba proto, že s adresátem navázali přátelský kontakt a není korektní předat adresu dál. Někteří mají špatné zkušenosti v tomto směru.

Zdraví Jana Tomanová
 
30.7.2011 - 21:47 - 
To je pravda na polovic cesta.....jsou servery,kde ty adresy jsou.,a veřejně. At je to tak a nebo jinak vždy záleží na osobě zda poštu,která dojde v pytlích na kila bude vyřizovat a nebo nějakým způsobem recykluje v kotli, a nebo odevzdá ve sběru. Jak tak znám českou povahu ze setkání v zahraničí,pak se nedivím. Někdo se schová za kosmickou agenturu,někdo za nějakého experta a kdo ví co.  
30.7.2011 - 22:42 - 
citace:
Navštívil jsem ráno blog Milana Halouska (http://halmil.blog.cz/1107/soyeon-yi-dalsi-prirustek-do-me-sbirky) a nestačil jsem se divit. Pan Halousek se pochlubil novým přírůstkem do jeho sbírky od jihokorejské kosmonautky So-Yeon Yi. Na tom by vzhledem k tomu, že je pan Halousek sběratel podpisů nebylo vůbec nic divného. Na blogu uveřejnil také oskenovanou obálku se zakrytou adresou odesílatele, pravděpodobně proto, aby si nikdo nemohl o podpis také požádat. ...

Ine, uslachtilejsie vysvetlenie podala Jana Tomanová...

btw. najzaujimavejsie na tejto diskusii by mohli byt IP frflosov...

 
31.7.2011 - 02:42 - 
Paní Tomanová má jistě pravdu pokud jde o "přátelský vztah" s "nositelem adresy". Podstatou Jurkovy poznámky, a čtu ji pozorně, která diskusi odstartovala, je však zakrytá část konkrétní adresy, která je oficiální, a nejde tudíž o žádný "přátelský vztah". Jurka tedy upozornil na sobeckou směšnost mazání části oficiální adresy. "Ušlechtilé vysvětlení" (cit.Martin Jediný) od paní Tomanové ušlechtilými motivy sběratele je proto zobecněním, odvádějícím pozornost od Jurkovy konkrétní kritiky. K poznámce TRAXe: Máte pravdu. Někteří sběratelé autogramů dělají skutečně velkou ostudu. 
 


Stránka byla vygenerována za 0.102073 vteřiny.