Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma >
Téma: Hledám foto Von Brauna + jeho Tatry T87
22.9.2008 - 23:21 - 
S připravovanou retrovýrobou Tatrovek jsem se dozvěděl že existuje fotka von Brauna kterak stojí u své T87 a v pozadí je V2. Zajímavé ...

Máte někdo odkaz či přímo tento snímek?
 
24.9.2008 - 08:33 - 
Fotografií s Von Braunem jsem viděl hodně a nebo lépe řečeno dost. A to podotýkám i z jeho osobního života. Zdrojem jsou především knihy a i fotografie z archívu třeba MSFC a nebo po různu co se objeví na nějakém blogu. Fotografii co zde pane kolego popisujete zatím ne. Zdá se mi málo pravděpodobná kombinace této kompozice na fotce, ikdyž ...... pokud vlastníte třeba v počítači nějakou tuto fotografii jako malou a tedy náhled budu rád jak jí zašlete.
Děkuji za pochopení.
 
25.9.2008 - 12:02 - 
Kdo má obsesi na Von Brauna nebo V2, tomu doporučuju tuhle knihu: http://en.wikipedia.org/wiki/Gravity's_Rainbow - vyšla i česky pod názvem Duhová Gravitace (mě na tom zaujalo teda víc věcí - např. mě k tomu titulu dovedlo to, že se kromě raket snažím pochopit i sex, drogy, rocknroll ... postmodernismus... v roce 1973 jsem se narodil, atd. :-) ). Uvažuju o tom přeložit to dané Wiki heslo do češtiny, mimochodem.

Upozornění: pokud vám např. Hlava XXII přišla příliš jako "literatura", tak do toho nechoďte - toto je něco jako Hlava XXII na druhou (ale jsou takt tam sofistikované vědecké a technické narážky, parafráze a vtípky z mnoha oborů - bohužel vč. takových, o kterých vůbec nic nevím :-) ) [Upraveno 25.9.2008 poslal xChaos]
 
30.9.2008 - 01:03 - 
quote:
Fotografií s Von Braunem jsem viděl hodně a nebo lépe řečeno dost. A to podotýkám i z jeho osobního života. Zdrojem jsou především knihy a i fotografie z archívu třeba MSFC a nebo po různu co se objeví na nějakém blogu. Fotografii co zde pane kolego popisujete zatím ne. Zdá se mi málo pravděpodobná kombinace této kompozice na fotce, ikdyž ...... pokud vlastníte třeba v počítači nějakou tuto fotografii jako malou a tedy náhled budu rád jak jí zašlete.
Děkuji za pochopení.


Nevlastním nijakou fotografii. Jenom jsem narazil na zmínku o této fotce v jedné diskuzi pod článkem o zvovuzrození Tatrovek takže mě napadlo zkusit to tady. Taky mám jisté pochyby o její existenci, ale jeden nikdy neví. Asi se obrátím na ty druhé specialisty (tatrovkofily)
 
30.9.2008 - 06:20 - 
Vygooglil jsem dost nekvalitní záběr podobný zmiňované fotce. Je to sice záběr z filmu a jestli je tam Von Braun to není poznat, ale je tam V2 a auto, připomínající T87. Mohlo by to být ono?Záběr v plném rozlišení: http://www.geschichteinchronologie.ch/judentum-aktenlage/hol/das-unterirdische-reich-d/167-rakete-V2-boden-m-raketenfluegeln.JPG

Je to ze stránky http://www.geschichteinchronologie.ch/judentum-aktenlage/hol/bunkerbau-SpiegelTV2003_the-underground-reich-ENGL.html .
 
30.9.2008 - 08:55 - 
No vida! To vypadá dost zajímavě. Díky!
Koukám že si budu muset vylepšit googlovací schopnosti
To sou ale paradoxy - česká chlouba v rukou zkázotvůrce před německou chloubou... brr (pokud je to von)

Zkusim to DVD dohledat na netu.
 
30.9.2008 - 09:03 - 
možná to bude todle

http://thepiratebay.org/torrent/3614563/Discovery.Civilisation.The.Reich.Underground.PDTV.XviD-FTP
 
30.9.2008 - 09:17 - 
podobný dokument

http://docuwiki.net/index.php?title=The_Hunt_for_Hitlers_Scientists
 
01.10.2008 - 18:37 - 
Takže von Braun opravdu vlastnil T87 jak mi potvrdil kurátor Technického muzea Tatra pan Zátopek. Mají foto jeho Tatry i s osobním řidičem a pak ještě mají foto T111 s V2.

Zmíněný dokument prý nedávno běžel v televizi.
 
01.10.2008 - 19:59 - 
Blahopřeji k výzkumu ve směru Von Braun-Tatra87. Chtělo by to vydyndat-tu fotku-ky v lepším rozlišení na web
 
05.10.2008 - 12:08 - 
No nevím, jestli na to být nějak zvlášť hrdý, na tu fotku T87 s V2 :-)

Jinak totalitní režimy jsou skutečně zajímavé tím, že jsou schopné vydat obrovské prostředky na z krátkodobého hlediska zcela iracionální výzkum a vývoj - který ovšem dlouhodobě může lidstvo posunout někam jinam.

A tady je příklad jiného průkopníka ve svém oboru, který se nicméně nestal Von Braunem II, protože nacisty nepřesvědčil o užitečnosti svého výzkumu (zřejmě kybernetiku/informatiku považovali za "židozednářské spiknutí" - podobně jako stalinisti v Rusku ji pokládali za "buržoazní přežitek" - a prohráli pak mj. i kvůli tomu později závod o Měsíc):

Konrad Zuse
http://ei.cs.vt.edu/~history/Zuse.html

Fanoušci sci-fi (zejména žánru "paralelní historie" myslím tenhle fakt mohou směle využít v případných spekulacích "co by kdyby..." ... co kdyby se ČSR bránila, co kdyby 2. světová válka probíhala úplně jinak (zejména asi kratší dobu), a kdyby Von Braun a Konrad Zuse dostali od nacistů prostředky na to vysadit člověka na Měsíc třeba už někdy v 50. letů... (viz pilotované verze projektu A9/A10..).

Mimochodem, V2 byla naváděna na cíl relativně primitivním jednoúčelovým analogovým počítačem. Analogové počítače ve svých vojenských zařízeních taky dlouho preferovali Rusové...
 
 


Stránka byla vygenerována za 0.215851 vteřiny.