Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma >
Téma: Pikosatelity CubeSAT
24.1.2004 - 14:36 - 
http://cubesat.calpoly.edu/

Jde o projekt řady amerických středních a vysokých škol.

První tři pikosatelity by měly startovat na podzim 2004 pomocí ruské rakety Dněpr.

Vážení přátelé kosmických letů: jestli nechceme pořád jen sledovat, jak ty zoufalci z NASA vyhazují miliardy oknem, tak bychom měli založit Českou Kosmickou Asociaci sami - a zkusit co bychom dokázali z takového pikosatelitu vymáčknout (např. s připojenou sluneční plachtou, či iontovýcm mini-motorkem...hmotnost takové tělesa bude okolo asi 1 kg...). Na rozdíl např. od tolik diskutované X-prize nebo projektu "české nosné rakety", pikosatelity v blízké budoucnosti nebudou mimo finanční možnosti např. dostatečně maisvního občanského sdružení: náklady se mají pohybovat v řádech desítek tisíc USD...

Určitě by se do projektu nadšeně zapojili např. radioamatéři, kdybychom jim o tom dali vědět.
 
24.1.2004 - 15:11 - 
http://cubesat.calpoly.edu/

The CubeSat standard specifies each satellite as a 10cm cube of 1kg maximum mass and provides additional guidelines for the location of a diagnostic port, remove-before-flight pin, and deployment switches. The purpose of the specification document is to ensure that each satellite will integrate properly with the deployer and neighboring satellites within the deployer and will not interfere with neighboring satellites or, more importantly, the primary payloads or launch vehicle.[Upraveno 26.1.2004 poslal mikes]
 
24.1.2004 - 15:12 - 
http://cubesat.calpoly.edu/

Jo, prosím, opravte někdo ten bug ve fóru, který se týká vkládání URL...
pak se na to nedá klikat..
[Upraveno 26.1.2004 poslal mikes]
 
24.1.2004 - 16:36 - 
Evidentne se mezinarodni ucasti meze nekladou - viditm tam Portugalce, Malajsii, Argentinu... 
25.1.2004 - 13:29 - 
quote:
Evidentne se mezinarodni ucasti meze nekladou - viditm tam Portugalce, Malajsii, Argentinu...


Jo jo, a navíc oprava: těch pikosatelitů bude startovat 12 najednou, ne tři, pořádně jsem si to prostudoval. Tři by nestačily k výraznému snížení nákladů.

Nic proti různým univerzitním experimentům, které jistě budou na palubách těch krychlodružic převažovat - ale podle mě je šance do toho 1 kg hmotnosti dostat dvě dejme tomu "nafukovací" sluneční plachty ve výsledném tvaru čehosi jako vrtule se stavitelnými listy, dva krokové motorky, digitální fotoaparát (jako navigační i "výzkumný" přístroj) a vysílačku v radioamatérském pásmu. Pouhý, otáčením dvou listů plachty vzhledem k sobě by mělo jít vyvolat prakticky libovolný manévr.

Pikosatelity budou navedeny na dráhy ve výškách asi 500-700 km; bylo by zajímavé zjistit jestli těch 700km by třeba pro solární pohon nebylo už dostačující (normálně se mluví o 1000 km ...)
 
29.1.2004 - 16:01 - 
Taky by to byla docela lakava testovaci zakladna pro ruzne navrhy kosmickych tetheru v malem (treba zrovna Slunecnice Mariana Vani). Nebo by se na tom dala testovat vzajemna komunikace "roje" satelitu - napr. aby dokazaly drzet formaci, automaticky zaplnovat mista nefunkcnich satelitu, pritom komunikovat se Zemi... Zkusenost s komunikaci a manevry velkeho mnozstvi satelitu na podobne draze by mohlo byt uzitecne pro ruzne vedecke experimenty typu mereni ionosfery ve vice bodech soucasne, kosmicka interferometrie, komunikace... V nekterych oblastech se to uz pouziva (druzice Cluster, Iridium, GPS, nektere spionazni druzice), ale pouziti pikosatelitu by to mohlo vyrazne zlevnit - vetsi sit malych satelitu by byla levnejsi a robustnejsi vuci vypadku nektereho z nich. Ale asi by potom mel mit kazdy pikosatelit schopnost se pred koncem zivotnosti navest do atmosfery, aby se nam moc nehromadilo kosmicke smeti 
29.1.2004 - 18:58 - 
Pikosatelity jsou pěkná věc a docela dobrý nápad, a samotnému se mi to i líbí. Má celá věc pak jeden veliký háček. Každým objektem se vytváří další nechtěný charakter-povaha takovéhoto tělesa-kosmické smetí. Pikosatelity nebude možné zachytit-opravit. Myslím si ,že už tak bez nich je kolem Země dost nepotřebného materiálu,který ohrožuje a také dost překáží. Pokud nebude vyvinuta technologie bezpečného záchytu a tím i recyklace zdá se mi myšlenka podobného rázu jako nedotažená do konce. Usuzuji,že do budoucna bude více jak aktuální mít bezpečné-čisté dráhy.
Daniel
 
29.1.2004 - 21:51 - 
Mikrodružice jsou určitě dobrá a nadějná myšlenka.

Osobně jsem tu chtěl nadnést něco podobného až po skončení "Marsománie", ale když už se to tu otevřelo, tak se přidám.

Takové ty klasické "pikosatelity" považuji za vhodné především pro univerzity, protože se mohou věnovat i "vědě" a "výzkumu".

Pro amatéry (kdy jde především o zábavu a sebevzdělávání) se mi zdá vhodnější mírně odlišný přístup. Za vůbec nejdůležitější považuji dát dohromady několik lidí, kteří mají dostatečné schopnosti a zkušenosti s výrobou a provozem zařízení, použitelných i v kosmu. Jsou to především radioamatéři, počítačoví nadšenci a modeláři (tedy nejen "kosmonautičtí nadšenci"). Pro získání vhodných zkušeností bych rád nalezl pozemské "projekty", které by měly smysl samy o sobě a navíc by používaly technologii, použitelnou i v kosmu.

Jedním z vhodných kandidátů je například velmi vysoko (nad 20 km) létající model letadla na solární pohon a dálkové ovládání. Inspiroval jsem se článkem Swiss scientists bid to fly plane on Mars , kde se píše o ověřování principu leteckého průzkumu Marsu na vysoko létajícím (pozemském) modelu letounu.

Amatéři by podle mne byli schopni takový model také postavit a přitom by se vyzkoušela řada použitelných "kosmických" zařízení jako např. ultralehké solární články, miniaturní servomechanismy, dálkové ovládání s velkým dosahem, a třeba i autonomní řídicí systém, telemetrický systém, nebo digitální snímací systém (foťák). Všechno v podmínkách už dost blízkých kosmickým (ve výšce nad 20 km na Zemí). Takovémuto přístupu se možná dá říkat "hi-tech modelařina". Kromě zábavy a získávání zkušeností by se takové letadélko možná dalo využít i prakticky (dálkový průzkum) a snad i komerčně (prodej snímků).

Po získání zkušeností (třeba i z několika pozemských projektů) by se daly plánovat i stále složitější kosmické mise (říkám tomu zatím "nanomise"), jako třeba radioamatérská družice, amatérská družice pro "dálkový průzkum", nanosondy se sluneční plachtou pro mise na GEO, k L1, k Měsíci, na Měsíc, k Marsu, na Mars atd....

"Nanomise" by se vyznačovaly tím, že by měly minimální rozpočet (max. řádově statisíce Kč), používaly by komerčně dostupné technologie a byly by kompletně soukromě financovány a řízeny (žádné "žebrání" o dotace).

Pro "první etapu nanomisí" (pozemské projekty ve stylu "hi-tech modelařiny") za hlavní problém považuji nalezení vhodných (zkušených, ochotných a nadšených) amatérů a nalezení vhodného způsobu jejich spolupráce (snad přes Internet).

Pro "druhou etapu nanomisí" (kosmické mise) za hlavní problém stále považuji dopravu na oběžnou dráhu (jednání o sekundárním nákladu, financování, integrace s nosičem, ...). Ideální by bylo ve stejném stylu vyvinout i kosmickou nosnou "nanoraketu" :-)

Tak co Véno, xChaosi, Archimede, Dane a všichni další, šli byste také do toho? Máte tipy na vhodné lidi? Máte nějaký lepší nebo další nápad? Dejte vědět :-)
 
29.1.2004 - 22:30 - 
Drzim palce vsem nadsencum, i kdyz jsem v tomto smeru trochu skepticky. Kazdopadne mohu nabidnout do sluzeb spolecne veci
slusne zkusenosti s programovanim nizke urovne (zejmena jednocipu a Atmelu )
 
30.1.2004 - 09:04 - 
quote:
Mikrodružice jsou určitě dobrá a nadějná myšlenka.

Jeden tip bych měl. Je to právě dvacet let, kdy jsem coby radioamatér vysílal přes radioamatérské družice (tehdy byla v činnosti řada družic RS3-RS8). V té době jste si museli postavit všechno sami, a ze součástek, které byly k dispozici. (V koncovém stupni mého vysílače byla elektronka QQE03/12 - většina lidí už dneska ani neví, co to je) Radioamatérů, kteří se věnovali družicovému vysílání moc nebylo, takže se všichni znali. A proto znám jednoho obzvláště nadaného konstruktéra, jímž je Ing Mirek Kasal Csc. Pokud si dobře vzpomínám, tak měl nejenom nejlepší vysílací zařízení pro družice u nás, (to si přirozeně postavil sám) ale později úzce spolupracoval s AMSATem (americká organizace, která staví radioamatérské družice) a pro jednu družici z takzvané třetí fáze - myslím že to byla P3D - dokonce stavěl jeden transpondér. Šlo mimochodem o dost pokročilou komunikační družici s mnoha transpondéry, která se pohybovala po silně eliptické dráze, na tzv. Molnija orbit, čili už žádný pikosatelit, ale pořádné těleso. Schopnosti takové družice dalece přesahovaly radioamatérskou úroveň a o AMSAT se dokonce zajímali i vojáci, neboť jim ty družice imponovaly svým komunikačním výkonem. Mirka jsem dokonce předevčírem zahlédl v televizi, ukazoval tam družicový projekt, který běží na VUT Brno.
Pokud byste se pouštěli do nějakého družicového projektu, těžko byste hledali lepšího odborníka na satelitní komunikaci. (Každá družice musí komunikovat se Zemí, i když není retranslační) Jiná věc ovšem je, že zatáhnout takového člověka do nějakého projektu znamená nabídnout mu práci na něčem opravdu zajímavém, originálním a také samozřejmě realizovatelném. Jinak by ho asi nemělo cenu ani kontaktovat.
Každopádně přeji všem odvážlivcům hodně zdaru.
 
30.1.2004 - 10:27 - 
quote:
Tak co Véno, xChaosi, Archimede, Dane a všichni další, šli byste také do toho? Máte tipy na vhodné lidi? Máte nějaký lepší nebo další nápad? Dejte vědět :-)


Dost mě to zajímá. Ale vůbec si nejsem jistý časem, který tomu mohu věnovat. Jinak k tomu zkoušení na letadýlkách - dobrý nápad, ale fakt je to hi*tech .. Nebylo by levnější zkoušet to na vypuštěných balónech? Zase je pravda, že by se asi ztratila kompletně celá aparatura, ale ...
kdysi jsem si plánoval takovouhle misi - šlo o radioamatérskou družici (analog ...) s tím, že řízení a vše související s datovou komunikací by šlo přes sít telefonů Iridium .. (vyšlo by to nakonec levněji než cokoliv jiného a hlavně máme pokrytou komunikaci s družicí 24hodin). Měl jsem záměr požádat společnost Iridium o podporu (finanční atd.). Celkově měl satelit vážit do 5kilo se vším všudy a chtěl jsem si na něm vyzkoušet všechny technologie. Ale máš pravdu v tom, že se to všechno dá vyzkoušet už na balónu nebo v letadle )
A co mě zajímá z amatérských projektů? Jednak sluneční plachetnice (slunečnice - název který jsem prosazoval, je nyní označením pro projekt Mariana Vani), jednak slunecnice, a halvne amaterský projekt robota na Měsíci ...
Tak tolik asi já )
 
30.1.2004 - 13:33 - 
quote:
Jedním z vhodných kandidátů je například velmi vysoko (nad 20 km) létající model letadla na solární pohon a dálkové ovládání. Inspiroval jsem se článkem


Ano, tohle je celkem dobré (na Marsu pochopitelně letadlo bude létat nad zemí, ne 20 km vysoko, to by nebylo moc zajímavé. Má to cenu jedině pokud by se zároveň zvládlo řízení toho letadla přes družici, resp. prozatím třeba sice pomocí běžně dostupných technologí (Wi-Fi už na tyhle vzdálenosti není moc dobré, ale třeba 5.8 Ghz technologie jo... teď bude uvolněné 802.11h...), ale ne v reálném čase, tzn. byl by to zcela autonomní systém, a dostávalo by to instrukce zpracovávané asynchroně.

Je to zábavné - ale je to spíš hra pro nějaký kroužek malých techniků a přírodovědců, řekl bych. Tedy, pokud se do toho někdo pustí, ne že bych mu nefandil, sám jsem v dětství leteckou modelařinou nějak přeskočil... ale nějak mi nepřijde to pravé s tím začínat teď ve třiceti ... :-)

To, co bych raději viděl já, je nestátní, nevojenský a nízkorozpočtový kosmický program - asi nejspíš spolupráce malých firem, kterým to potenciálně může přinést zakázky od velkých hráčů, a nadšeneckých ametérských sdržení. Nejvíc se mi líbí asi americká Planetary Society, která plánuje start kosmické plachty Cosmos-1, jisté legendy pro mě představují i Carl Sagan a jeho žena.

Měli bychom se dostat na podobný rozpočet, jaký mají k dispozici např. americké střední školy, které by si pikosatelity měly mít možnost dovolit vypouštět taky, podle toho co jsem četl. Jak toho dosáhnout, to nevím, ale představuju si to tak, že na rozdíl od týmu okolo družice MIMOSA budeme svoje aktivity od začátku populrazovat, a pokud dostaneme do kosmu pikosatelit s nějakým exotickým pohonem a dokážeme změnit jeho dráhu, nabídneme spolupráci např. českým vysokým školám, zejména informatického zaměření. na výpočtu nějaké zajímavé meziplanetární dráhy by mohl ledaskdo udělat diplomku (vzdušné zámky: třeba já, že jo S vlastní družicí by mě už sakra přece nějaká vysoká škola musela nechat dostudovat... když vlastní browser na to nestačil ;-)

No samozřejmě s mikrosatelitem nikam zvlášť daleko nedoletíme. Dostat se na GEO by byl úspěch. (vzdušné zámky: pokud bychom tam byli, tak už očekávám seriózní zakázky od kosmického průmyslu, kterému by to snížilo náklady na start telkomunikačních družic minimálně o polovinu, možná víc.)
 
30.1.2004 - 13:51 - 
Sorry, ještě shrnutí: nic proti stratosférickému letadlu, ale není to náš nápad - a hlavně je to už vlastně v praxi odzkoušené... Tenhle projekt vzbudí zájem českých specializovaných časopisů pro širokou veřejnost, jako ABC nebo L&L, ale to je asi tak všechno.

V Rusku nápady mají (nafukovací tepelný štít, tether, ...) občas je i testují, ale díky nízkému rozpočtu jim to většinou nevyjde. CubeSAT využije potenciál vyřazených ruských balistických střel (Dněpr) a zajistí stavitelům pikosatelitů právě všechno to papírování a byrokracii, které je při jednání s Rusy potřeba podstoupit.

Co má cenu dělat, je mít takový nápad, který vzbudí pozornost buď u odborné veřejnosti, nebo u lidí kteří rozhodují o tocích velkých peněz. O tether pohonu se mluví snad ještě míň než o solární plachtě. 600 km na rozvinutí solární plachty asi nestačí - kromě toho velmi lehké vlákno je už podle názvu jednodušší vyrobit a rozvinout, než velmi lehkou plachtu...

Zajímavé by bylo demonstrovat, že se s pikosatelitem dokážeme dostat na geostacionární dráhu: jednak je to zajímavá pozice třeba pro radioamatéry (nebo pro CZFree.Net :-) - ale hlavně je to prostě něco, co nikdo běžně neumí.

Kdo by dokázal s 1-kg satelitem vyšplhat z LEO na GEO, tak může počítat se zakázkou od NASA nebo ESA pro pohon meziplanetárních sond.

 
30.1.2004 - 23:17 - 
Můj názor na pikosatelity jsem již sdělil.,ikdyž je to myšlenka milionová. Pikosatelit bych viděl jako užitečné zatížení sluneční plachetnice-ostatně jsme o tom hovořili v Bohdaneči. Vzhledem k tomu ,že jsem přemýšlel nad touto eventualitou,již bych měl i jistou myšlenku jak plachtu rozvinout do potřebné velikosti a také tvaru s možností řídit směr letu takovéhoto pikosatelitu. Je toho tak trochu a mne moc protože se nyní zabývám X-Prize. Snad pokud si budu myslet ,že jsem v této věci udělal za své starny maximum-zapojím se i na tomto nápadu. Zatím se skutečně mohu jen omezit na nákresy a plánky v konstrukčním zadání.
Radioamatéry znám a myslím si ,že zdejší komunita dokonce i nějaké zkušennosti mají., a myslím si ,že by měli zájem. Je to jedna z velkých priorit radioamatérů mít svou družici. Pak pokud se jedná samotného významu,pak bych viděl pikosatelit s jednostranným zaměřením dost neefektivní-omezený jen pro užívání radioamaterů. Paluba-potažmo pikostalitu by mohla nést digikameru,a měřící zařízení dejme tomu MACKA ,ale v lepším vadání......asi myslím Aleši víš o čem hovořím.
Tak to je vše
Daniel
 
01.2.2004 - 13:03 - 
Ucast na projektu pikosatelitu je rozhodne nesrovnatelne realnejsi, nez uspesna konstrukce bezpecneho pilotovaneho stroje (i kdyby melo jit jen o letadlo, natoz kdyz jde o raketu) S trochou odstupu musim rict, ze ceskou ucast v X-prize, resp. mistni vyvoj suborbitalniho vehiklu vidim dost skepticky - leda bychom o ucelnosti investice presvedcili Vikiho Kozeneho Pikosatelity nejsou sice tak fantasticke, ale jsou bezpochyby uskutecnitelne.

Casu sice nemam zrovna na roxdavani, ale rozumny projekt rad podporim at uz sam nebo rozsirovanim clenske zakladny Myslim, ze osobne bych se mohl zapojit do vyvoje pohonne jednotky - ne, ze by to byl primo muj obor, ale maly arcjet nebo iontovy motorek by se mel dat postavit (i kdyz jsem na strankach CubeSat videl i nabidku firmy, ktera male motorky primo pro pikosatelity uz vyrabi).
 
02.2.2004 - 00:37 - 
Upresnuji: Nejde o firmu, ale o lidi z univerzity v Berkeley Vypada to zajimave, i kdyz po trose uvah bych se klonil k tomu se napoprve do velkych preletu napoustet a stabilizaci zajistit magneticky. 
04.2.2004 - 09:32 - 
Díky za názory, náměty a tipy. Nezdá se mi z nich sice, že by to bylo zrovna "na pořadu dne", ale přesto se pokusím některé náměty prověřit a za čas se ozvu s výsledky (co je jak reálné). 
14.2.2011 - 14:55 - 
Dne 2011-02-23 má být vypuštěn společně s družiicí GLORY mj. cubesat KySat-1, zhotovený studenty z University of Kentucky, College of Engineering.

Pro zájemce stránky o něm jsou na

http://ssl.engineering.uky.edu/kysat1/

 

____________________
Antonín Vítek
 
15.2.2011 - 07:04 - 
quote:
Dne 2011-02-23 má být vypuštěn společně s družiicí GLORY mj. cubesat KySat-1, zhotovený studenty z University of Kentucky, College of Engineering.

Pro zájemce stránky o něm jsou na

http://ssl.engineering.uky.edu/kysat1/


Je docela zajimaci. Obezna draha 650km. 10x10x11.35cm.
Prevadec ma uplink 145.850MHz FM a downlink (1W PA) je na 436.790MHz FM.

Majak je pisou na downloadu 436.790MHz CW, dalsi majak je v paketu APRS 1k2 AFSK.
Snimky z palubni kamery se budou vysilat na pravdepodobne 2407.1MHz.

Mimo to je (snad je ma anglina dobra) pouzit i "profi" kmitocet na S bandu 2.2GHz.
 
15.2.2011 - 07:06 - 
W8ISS > SAT 10.02.11 15:31l 301 Radek 7705 Bytu #999 (0) @AMSAT
BID : WSR-041.S1
X-Flagy: Typ B Hold ! Prop ! Rep ! Cont ! Erase !
WSR 041 Part 1 02/10/2011
R:110210/1431z @:OK0NAG.#BOH.CZE.EU $:WSR-041.S1
R:110210/1431z @:OK0PPL.#BOH.CZE.EU $:WSR-041.S1
R:110210/1431z @:OK0PHL.#BOH.CZE.EU $:WSR-041.S1
R:110210/1431z @:OK0NHD.#BOH.CZE.EU $:WSR-041.S1
R:110210/1431z @:OK0NBR.SP.BRA.SA $:WSR-041.S1
R:110210/1430z @Y1AYH.RJ.BRA.SA $:WSR-041.S1
R:110210/1430Z @Y1AYH.RJ.BRA.SA #:2262 [Rio de Janeiro] $:WSR-041.S1
R:110210/1427Z @:CX2SA.LAV.URY.SA #:51509 [Minas] FBB7.00e $:WSR-041.S1

From: W8ISS@CX2SA.LAV.URY.SA
To : SAT@AMSAT


AMSAT NEWS SERVICE BULLETIN 041.S1
FROM AMSAT HQ SILVER SPRING, MD, February 10, 2011
TO ALL RADIO AMATEURS
BID: $WSR-041.S1

HO-68 HOPE-1 (CAS-1)(XW-1)
Catalog Number: 36122
Launch Date: December 15, 2009 0231z
Launch site: Taiyuan Space Center, PRC

Status: By schedule

Callsign:
Broadcast: BJ1SA-11
BBS: BJ1SA-12

Uplinks: 145.8250 MHz FM, PL 67.0 Hz.
145.9250 - 145.9750 MHz SSB/CW
145.8250 MHz AFSK 1200 BPS
Downlinks: 435.6750 MHz FM
435.7650 - 435.7150 MHz SSB/CW
435.6750 MHz AFSK 1200 BPS

Beacon: 435.7900 MHz CW

Mode and Antenna Polarization:
V: LHCP 2.0dBi max
U: RHCP 3.0dBi max

IARU coordination page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/formal_detail.asp?serial=108

For more information about XW-1 (CAS-1):
http://www.camsat.cn
[02092011]
=====
SO-67 SumbandilaSat
Catalog Number: 35870
Launch Date: September 17, 2009 1555z
Launch site: Baikonur, Kazakhstan

Status: By schedule

Callsign: ZS0SUM

Uplink: 145.875MHz FM tone 233.6 Hz
Downlink: 435.345MHz FM

Mode and Antenna Polarization:
V: Linear
U: Linear

For more information about SO-67:
http://www.amsatsa.org.za/
[02092011]
=====
DO-64 Delfi-C3
Catalog number: 32789
Launch Date: April 28, 2008 0354z
Launch site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: Operational
Current Mode: Science Mode - Beacon ONLY

Telemetry: 145.870 MHz

Downlink: 145.880 to 145.920 MHz
Uplink: 435.530 to 435.570 MHz

Delfi-C3 web page: http://www.delfic3.nl/

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=68
[02092011]
=====
VO-52 HAMSAT
Catalog number: 28650
Launch Date: May 05, 2005 0444z
Launch site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: Operational
Current Mode: U/v - Indian Transponder

Frequencies:
Indian Transponder:
Uplink: 435.220 to 435.280 MHz LSB/CW
Downlink: 145.930 to 145.870 MHz USB/CW

Dutch Transponder:
Uplink: 435.225 to 435.275 MHz LSB/CW
Downlink: 145.925 to 145.875 MHz USB/CW


Indian Beacon: 145.9360 MHZ CW
Dutch Beacon: 145.860 MHz 12WPM with CW message

Mode and Antenna Polarization:
V: LHCP
U: RHCP

Official Webpage: http://www.amsatindia.org/hamsat.htm

To know what transponder is switched on please listen for the beacon
that is active. Each transponder has a different beacon.
[02092011]
=====
AO-51 ECHO
Catalog number: 28375
Launch date: June 29, 2004 0745z
Launch site: Baikonur, Kazakhstan

Status: Operational

Current Mode(s):
Voice repeater: V/u
Uplink: 145.920 MHz FM
Downlink: 435.300 MHz FM

Telemetry: By Command ONLY
Downlink: 435.150MHz 9k6


Analog voice downlink: 435.300 MHz FM
435.150 MHz FM
2401.200 Mhz FM
Analog voice uplink: 145.860 MHZ FM
145.880 MHz USB
145.880 MHz FM
145.920 MHz FM
145.920 MHz FM - 67 Hz PL tone burst
1268.705 MHz FM
Digital Downlinks: 435.150 MHz FM 38k4 PBP, 1 watt output
435.150 MHz FM 9k6 Pacsat Broadcast Protocol
2401.200 MHz FM 38k4 bps, AX.25
Digital Uplink: 145.860 MHz FM 9k6 Pacsat Broadcast Protocol
1268.705 mhz FM 9k6 Pacsat Broadcast Protocol
Beacon: 435.150 MHz

Mode and Antenna Polarization:
T: Linear
V: Linear
U: TX A (usually digital)LHCP
TX B (usually analog) RHCP
L: Linear
S: Linear

Broadcast: PECHO-11
BBS: PECHO-12

Official Webpage: http://www.amsat.org/amsat-new/echo/CTNews.php

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=19
[02092011]
=====
SO-50 SAUDISAT-1C
Catalog number: 27607
Launch date: December 20, 2002 1700z
Launch site: Baikonur, Kazakhstan

Status: Operational

Current Mode: V/u

Uplink: 145.850 MHz FM - 67.0 Hz PL tone
Downlink: 436.795 MHz

Mode and Antenna Polarization:
V: Linear
U: Linear

Official Webpage: http://saudisat.kacst.edu.sa/index.shtml
(not up and running currently)

To switch the transmitter on, you need to send a CTCSS tone of 74.4
Hz. The order of operation is thus: (allow for Doppler as necessary):
1) Transmit on 145.850 MHz with a tone of 74.4 Hz to arm the 10 minute
timer on board the spacecraft.
2) Now transmit on 145.850 MHz (FM Voice) using 67.0 Hz to PT the re-
peater on and off within the 10 Minute window.
3) Sending the 74.4 tone again within the 10 minute window will reset
the 10 minute timer.
[02092011]
=====
AO-27 AMRAD
Catalog number: 22825
Launch date: September 26, 1993 0140z
Launch site: Kourou, French Guiana

Status: Operational

Current Mode: V/u

Uplink: 145.850 MHz FM
Downlink: 436.797 MHz FM

Mode and Antenna Polarization:
V: Linear
U: Linear

Official Webpage: http://www.ao27.org
[02092011]
=====
AO-7 AMSAT OSCAR 7
Catalog number: 07530
Launch Date: November 15, 1974
Launch site: Vandenberg AFB, California, USA

Status: Operational

Current Mode: Alternating between Mode A and B every 24 hours

Uplink: 145.850 to 145.950 MHz CW/USB Mode A
432.125 to 432.175 MHz CW/LSB Mode B
Downlink: 29.400 to 29.500 MHz CW/USB Mode A (1W PEP)
145.975 to 145.925 MHz CW/USB Mode B (8W PEP)
145.975 to 145.925 MHz CW/USB Mode C (2W PEP)
Beacons: 29.502 MHz CW
145.972 MHz CW
435.100 MHz CW
2304.100 MHz CW

Official Webpage:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/sat_summary/ao7.php

The AO-7 Logbook and Resource Website:
http://www.planetemily.com/ao7/
[02092011]
=====
INTERNATIONAL SPACE STATION (ISS) - ARISS
Catalog number: 25544
Launch date: November 20, 1998 0640z (ZARYA module)
Launch sites: Baikonur, Kazakhstan
Kourou, French Guiana
Uchinoura Space Center, Japan
Kennedy Space Center, Titusville, Florida, USA

Status: Operational

Current Active Modes: FM Repeater - OFF
Voice - V/v
BBS - OFF
APRS - OFF
SSTV - OFF


Expedition 26 Crew:
Commander: Scott Kelly
Flight Engineer: Alexander Kaleri U8MIR
Flight Engineer: Oleg Skripochka RN3FU
Flight Engineer: Dmitry Kondratyev
Flight Engineer: Catherine Coleman KC5ZTH
Flight Engineer: Paolo Nespoli IZ0JPA

Available Modes and Frequencies:
Digital/APRS:
Worldwide packet uplink: 145.825 MHz FM 1k2
Worldwide packet downlink: 145.825 Mhz FM 1k2

Voice:
Region 1 voice uplink: 145.200 MHz FM
Region 2/3 voice uplink: 144.490 MHz FM
Worldwide downlink: 145.800 MHz FM

Crossband Repeater:
Repeater Uplinks: 1269.650 MHz FM
437.800 MHz FM
145.990 MHz FM - 67.0 PL (Kenwood)
Repeater Downlink: 145.800 MHz FM
437.800 MHz FM (Kenwood)

SSTV Robot 36:
Downlink: 145.800 MHz FM

Mode and Antenna Polarization:
V: Linear
U: Linear

Callsigns:
Belgian: OR4ISS
German: DP0ISS
Russian: RS0ISS
RZ3DZR
United States: NA1SS
Packet Mailbox: RS0ISS-11
Digipeater callsign: ARISS

Official ARISS Webpage: http://www.rac.ca/ariss
ISS Fan Club Webpage: http://www.issfanclub.com
APRS tracking page: http://www.ariss.net/

ISS Daily Crew Schedule: http://spaceflight.nasa.gov/station/timelines
Remember that the crew operates on UTC time. Also, all of the time
line is NOT translated from Russian and posted.
[02092011]
 
15.2.2011 - 07:06 - 
W8ISS > SAT 10.02.11 15:31l 154 Radek 2726 Bytu #999 (0) @AMSAT
BID : WSR-041.S4
X-Flagy: Typ B Hold ! Prop ! Rep ! Cont ! Erase !
WSR 041 Part 4 02/10/2011
R:110210/1431z @:OK0NAG.#BOH.CZE.EU $:WSR-041.S4
R:110210/1431z @:OK0PPL.#BOH.CZE.EU $:WSR-041.S4
R:110210/1438z @B0RES.#NRW.DEU.EU $:WSR-041.S4
R:110210/1431z @:IK2XDE.ILOM.ITA.EU $:WSR-041.S4
R:110210/1431z @Y1AYH.RJ.BRA.SA $:WSR-041.S4
R:110210/1430Z @Y1AYH.RJ.BRA.SA #:2265 [Rio de Janeiro] $:WSR-041.S4
R:110210/1427Z @:CX2SA.LAV.URY.SA #:51512 [Minas] FBB7.00e $:WSR-041.S4

From: W8ISS@CX2SA.LAV.URY.SA
To : SAT@AMSAT


AMSAT NEWS SERVICE BULLETIN 041.S4
FROM AMSAT HQ SILVER SPRING, MD, February 10, 2011
TO ALL RADIO AMATEURS
BID: $WSR-041.S4

THE FOLLOWING SATELLITES HAVE RE-ENTERED OR HAVE BEEN RETURNED SAFELY:

CO-56 CUTE-1.7 + APD
Catalog number: 28941
Launch date: February 21, 2006

Status: Re-entered
Re-entered: October 25, 2009

Uplink: 1268.5000 MHz GMSK 9600 BPS
Downlink: 437.4700 MHz 1200 FM ax25 or SRLL (ACTIVE only near Japan?)

Telemetry Beacon: 437.3850 CW
Callsign: JQ1YPC

Information webpage:
http://lss.mes.titech.ac.jp/ssp/spacerium/cute1blog/

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=56
[09062010]
=====
BEVO-1 (DRAGONSAT-1)
Catalog Number: 35690
Launch Date: May 19, 2009

Status: Re-entered
Re-entered:

Downlink: 437.325 MHz 9k6 GMSK
437.325 MHz CW 20wpm
[07312009]
=====
AggieSat2 (DRAGONSAT-2)
Catalog Number: 35690
Launch Date: May 19, 2009

Status: Re-entered
Re-entered:

Downlink: 436.250 MHz 9k6 FHSS
[11112009]
=====
Pollux
Catalog Number: 35693
Launch Date: July 31, 2009

Status: Re-entered
Re-entered:

Callsign: POLLUX-1

Downlink: 145.825MHz 1k2 AX.25
[09062010]
=====
Castor (ANDE-2)
Catalog Number: 35694
Launch Date: July 31, 2009

Status: Re-entered
Re-entered:

Callsign: KD4HBO-1

Downlink: 145.825 MHz 1k2 AX.25
[09062010]
=====
NO-62 FCAL
Catalog Number: 29667
Launch Date: December 21, 2006

Status: Re-Entered
Re-entered: July 28, 2008

Downlink: 437.385 Mhz APRS AX25

Downlink ID: KD4HBO

Website: http://eng.usna.navy.mil/~bruninga/fcal.html
[01012009]
=====
NO-61 ANDE
Catalog Number: 29664
Launch Date: December 21, 2006

Status: Re-Entered
Re-entered: December 25, 2007

Uplink/Downlink: 145.825 Mhz FM APRS AX25
[01032008]
=====
NO-60 RAFT-1
Catalog Number: 29661
Launch Date: December 21, 2006

Status: Re-Entered
Re-entered: May 30, 2007

Main Downlink: 145.825 Mhz FM APRS AX25
APRS Uplink: 145.825 MHz FM APRS AX25
Voice/PSK31 Uplink: 28.120 MHz

Packet to Voice ID: RAFT
[06112007]
=====
GENESAT-1
Catalog Number: 29655
Launch Date: December 16, 2006

Status: Re-Entered
Re-entered date: August 8, 2010

Current Mode: /u

Callsign: KE7EGC

Telemetry Beacon Downlink: 437.0695 MHz AFSK 1200 BPS

Official webpage: http://www.crestnrp.org/genesat1/ahc.html
[08082010]
=====
HO-59 HITSat
Catalog number: 29484
Launch date: September 22, 2006

Status: Re-Entered
Re-entered: June 18, 2008

Telemetry Downlink: 437.4250 MHz AFSK 1200 BPS
Beacon: 437.2750 MHz CW

Callsign: JR8YJT
[01012009]
=====
SO-43 Starshine 3
Catalog Number: 26929
Launch Date: September 30, 2001

Status: Re-Entered
Re-entered: January 21, 2003

Beacon: 145.825Mhz
[02212009]
 
15.2.2011 - 07:07 - 
W8ISS > SAT 10.02.11 15:31l 741 Radek 15641 Bytu #999 (0) @AMSAT
BID : WSR-041.S3
X-Flagy: Typ B Hold ! Prop ! Rep ! Cont ! Erase !
WSR 041 Part 3 02/10/2011
R:110210/1431z @:OK0NAG.#BOH.CZE.EU $:WSR-041.S3
R:110210/1431z @:OK0PPL.#BOH.CZE.EU $:WSR-041.S3
R:110210/1438z @B0RES.#NRW.DEU.EU $:WSR-041.S3
R:110210/1431z @:IK2XDE.ILOM.ITA.EU $:WSR-041.S3
R:110210/1431z @Y1AYH.RJ.BRA.SA $:WSR-041.S3
R:110210/1430Z @Y1AYH.RJ.BRA.SA #:2264 [Rio de Janeiro] $:WSR-041.S3
R:110210/1427Z @:CX2SA.LAV.URY.SA #:51511 [Minas] FBB7.00e $:WSR-041.S3

From: W8ISS@CX2SA.LAV.URY.SA
To : SAT@AMSAT


AMSAT NEWS SERVICE BULLETIN 041.S3
FROM AMSAT HQ SILVER SPRING, MD, February 10, 2011
TO ALL RADIO AMATEURS
BID: $WSR-041.S3

THE FOLLOWING ARE IN ORBIT BUT ARE NON-OPERATIONAL AT THIS TIME:

NANOSAIL-D
Catalog Number:
Ejection Date: January 17, 2011

Status: On orbit

Downlink: 437.270 MHz AX.25

URL: http://nanosaild.engr.scu.edu/dashboard.htm
[01272011]
=====
CP4
Catalog Number: 31132
Launch Date: April 17, 2007

Status: Non-Operational

Current Mode: /u

TLM Downlink: 437.325 MHz 1200 bps FSK AX.25
CW Beacon: 437.325 MHz CW

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=79
[09062010]
=====
LIBERTAD-1
Catalog Number: 31128
Launch Date: April 17, 2007

Status: Non-Operational

Current Mode: V/u APRS Packet ax25

Callsign: 5K3L

Uplink: 145.825 MHz 1200 AFSK ax25 APRS
Downlink: 437.399 MHz 1200 AFSK ax25 APRS

Telemetry Beacon: 437.4050 MHz 1200 AFSK ax25
[09062010]
=====
PO-63 PEHUENSAT-1
Catalog Number: 29712
Launch Date: January 10, 2007

Status: Non-Operational

Current Mode: V/v

Uplink/Downlink: 145.825 Mhz FM
Voice Recorder: 145.825 Mhz FM
[09062010]
=====
NCUBE-2
Catalog number: 28897
Launch Date: October 27, 2005

Status: Still attached to XO-53 (SSETI)?

Proposed Callsign: TBA
Proposed Transmit Frequency: 437.305
2407.250

Official Website: http://www.ncube.no
[09062010]
=====
XO-53 SSETI
Catalog number: 28894
Launch Date: October 27, 2005

Status: Non-operational

Voice Uplink: 437.250 MHz FM 67Hz CTCSS
Voice Downlink: 2401.835 MHz FM
Packet Up/Downlink: 437.250 MHz 9k6 packet
Packet Downlink 2401.835 MHz 38k4 packet

Official webpage: http://sseti.gte.tuwien.ac.at/WSW4/
Latest news: http://sseti.gte.tuwien.ac.at/WSW4/MOPWS/news.php
[09062010]
=====
UWE-1
Catalog Number: 28892
Launch Date: October 27, 2005

Status: Non-Operational

Mode U Telemetry
Downlink: 437.5050 MHz 9600 AFSK
[09062010]
=====
CANX-1
Catalog Number: 27847
Launch Date: June 30, 2003

Status: Non-Operational

Downlink: 437.8800 MHz AFSK 1k2bps
[06052009]
=====
DTUSAT
Catalog Number: 27842
Launch Date: June 30, 2003

Status: Non-Operational

Current Mode: 2k4 AFSK Packet last reported

Downlink: 437.475MHz

Officail webpage: http://dtusat1.dtusat.dtu.dk/

AMSAT-NA webpage:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=101&retURL
=satellites/all_oscars.php
[02212009]
=====
AO-49 AATiS OSCAR-49 (SAFIR-M)
Catalog number: 27605
Launch Date: December 20, 2002

Status: Non-operational.

Uplink: 435.275 MHz 1200-baud AFSK
Downlink: 145.825 MHz 9600-baud FSK
(optional voice message)

Broadcast callsign: DP0AIS

Official webpage: http://amend.gmxhome.de
[01222007]
=====
MO-46 TIUNGSAT-1
Catalog number: 26548
Launch date: September 26, 2000

Status: Telemetry only

Uplinks: 145.850 MHz
145.925 MHz 9600-baud FSK
Downlink: 437.325 MHz

Broadcast callsign: MYSAT3-11
BBS: MYSAT3-12

TiungSat-1 is Malaysia's first micro-satellite and in addition to
commercial land and weather imaging payloads offers FM and FSK
Amateur Radio communication.

TiungSat-1, named after the mynah bird of Malaysia, was developed as
a collaborative effort between the Malaysian government and Surrey
Satellite Technology Ltd.
[03302009]
=====
NO-45 SAPPHIRE
Catalog number: 26932
Launch Date: September 30, 2001

Status: Non-Operational

Downlink: 437.095 MHz 1200 baud AX-25 AFSK
Uplink: 145.945 MHz UI Digipeater
Digi Callsign: KE6QMD

Everyone is welcome to use the digipeating/APRS features of Sapphire,
as per the user service agreement located at the following URL:
http://web.usna.navy.mil/~bruninga/pcsat/contract.txt
[03132005]
=====
SO-42 SAUDISAT-1B
Catalog number: 26549
Launch date: September 26, 2000

Status: Non-Operational

Downlink: 437.075 MHz

Broadcast Callsign: SASAT2-11
BBS: SASAT2-12

Further information is available at:
http://www.amsat.org/amsat/sats/n7hpr/so42.html
[01222007]
=====
SO-41 SAUDISAT-1A
Catalog number: 26545
Launch Date: September 26, 2000

Status: Non-Operational

Uplink: 145.850 MHz
Downlink: 436.775 MHz

Broadcast Callsign: SASAT1-11
BBS: SASAT1-12

Further information is available at:
http://www.amsat.org/amsat/sats/n7hpr/so41.html
[01222007]
=====
AO-40 AMSAT OSCAR 40
Catalog number: 26609
Launch Date: November 16, 2000

Status: Non-Operational

Uplinks
-------
V-band: 145.840 - 145.990 MHz CW/LSB
U-band: 435.550 - 435.800 MHz CW/LSB
L1-band: 1269.250 - 1269.500 MHz CW/LSB
L2-band: 1268.325 - 1268.575 MHz CW/LSB

Downlinks
---------
S2-band: 2401.225 - 2401.475 MHz CW/USB
K-band: 24048.010 - 24048.060 MHz CW/USB
Beacon: 2401.323 MHz
24048.035 MHz

P3-D Telemetry Beacons (IHU)
----------------------------
BEACON General Beacon(GB) Middle Beacon(MB) Engineering Beacon(EB)
2 m none 145.898 MHz none
70cm 435.438 MHz 435.588 MHz 435.838 MHz
13cm(1) 2400.188 MHz 2400.338 MHz 2400.588 MHz
13cm(2) 2401.173 MHz 2401.323 MHz 2401.573 MHz
3cm 10450.975 MHz 10451.125 MHz 10451.375 MHz
1.5cm 24047.885 MHz 24048.035 MHz 24048.285 MHz
[07162007]
=====
OO-38 OPAL
Catalog Number: 26063
Launch Date: January 27, 2000

Status: Non-Operational

Mode U TLM Beacon
Downlink: 437.1000 MHz 9600 FSK
[08132007]
=====
UO-36 UoSAT-12
Catalog number: 25693
Launch date: April 21, 1999

Status: Unknown

Uplink: 145.960 MHz (9600-baud FSK)
Downlinks: 437.025 MHz
437.400 MHz

Broadcast Callsign: UO121-11
BBS: UO121-12

The VK5HI viewer shareware for UO-36 is available on the AMSAT-NA web
site at the following URL:
ftp://ftp.amsat.org/amsat/software/win32/display/ccddsp97-119.zip
[01222007]
=====
SO-35 SUNSAT
Catalog Number: 25636
Launch date:February 23, 1999

Status: Non-Operational

Downlink: Mode B Repeater: 436.291 MHz
Mode J Digipeater: 436.250 MHz

Uplinks: Mode B Repeater: 145.825 MHz
Mode J Digipeater: 145.825 MHz
145.900 MHz

For more information of SUNSAT vist the satellite web site:
http://esl.ee.sun.ac.za/projects/sunsat/
[01222007]
=====
PO-34 PANSAT
Catalog number: 25520
Launch date: October 30, 1998

Status: Telemetry downloads only

Uplink/downlink: 436.500 MHz

Official Webpage: http://www.sp.nps.navy.mil/pansat/
[05092004]
=====
SO-33 SEDSAT-1
Catalog number: 25509
Launch date: October 24, 1998

Status: Semi-operational

Downlink: 437.910 MHz FM (9600-baud FSK)

The satellite is not currently available for uplink transmissions and
the image and transponder recovery efforts have been unsuccessful.

For more information on SedSat-1 visit the satellite web site:
http://seds.uah.edu/projects/sedsat/sedsat.htm
[09042006]
=====
GO-32 Gurwin TechSat-1B
Catalog number: 25397
Launch Date: July 10, 1998

Status: Non-Operational

Current Modes:
Telemetry : /u

Downlink: 435.225 MHz FM (9600-baud FSK)
435.325 Mhz - Not Available - temperature problems
Uplinks: 145.850 FM
145.890 FM
145.930 FM
1269.700 FM
1269.800 FM
1269.900 FM

Broadcast Callsign: 4XTECH-11
BBS Callsign: 4XTECH-12

More information of GO-32 can be found at:
http://asri.technion.ac.il/techsat/

AMSAT-NA webpage:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=14&retURL
=/satellites/status.php
[07172010]
=====
TO-31 TMSAT-1
Catalog number: 25396
Launch Date: July 10, 1998

Status: Non-operational

Uplink: 145.925 MHz 9600 baud FSK
Downlink: 436.925 MHz 9600 baud FSK

Broadcast callsign: TMSAT1-11
BBS: TMSAT1-12
[05012006]
=====
MO-30 UNAMSAT-2
Catalog Number: 24305
Launch Date: September 5, 1996

Status: Non-operational

Downlink: 435.1380 MHz AFSK 1200 BPS
Downlink: 435.2060 MHz AFSK 1200 BPS
Uplink: 145.8150 MHz AFSK 1200 BPS
Uplink: 145.8350 MHz AFSK 1200 BPS
Uplink: 145.8550 MHz AFSK 1200 BPS
Uplink: 145.8750 MHz AFSK 1200 BPS
[06042009]
=====
FO-29 JAS-2
Catalog number: 24278
Launch Date: August 17, 1996

Status: Non-operational
Current Mode: V/u (Mode JA)

Voice/CW (Mode JA)
Uplink: 145.90 to 146.00 MHz CW/LSB
Downlink: 435.80 to 435.90 MHz CW/USB
Beacon: 435.795 MHz

Digital Mode JD
Uplinks: 145.850 MHz FM
145.870 MHz FM
145.910 MHz FM
Downlink: 435.910 MHz 1200-baud BPSK or 9600-baud FSK
Callsign: 8J1JCS
Digitalker: 435.910 MHz

Mode and Antenna Polarization:
V: RHCP
U: RHCP

For current operational schedule for FO-29:
http://www.ne.jp/asahi/m-arai/gkz/satinfo/fo29e.htm

JARL English webpage:
http://www.jarl.or.jp/English/5_Fuji/ejasmenu.htm

AMSAT-NA Webpage:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID
=5&retURL=/satellites/status.php

Mineo Wakita, JE9PEL, has created a simple decoder program for FO29's
CW telemetry downlink: http://www.ne.jp/asahi/hamradio/je9pel/
fo29cwts.htm
[11062010]
=====
PO-28 POSAT-1
Catalog number: 22829
Launch Date: September 25, 1993

Status: Non-operational

Downlink: 429.950
Uplink: Not until handover back to Amatuer usage

Broadcast callsign: POSAT1-11
BBS callsign: POSAT1-12

AMSAT Webpage: http://www.amsat.org/amsat/sats/n7hpr/po28.html
POSAT-1 webpage:
http://www.ee.surrey.ac.uk/SSC/CSER/UOSAT/missions/posat1.html
[01012009]
=====
IO-26 ITAMSAT
Catalog number: 22826
Launch Date: September 26, 1993

Status: PSK carrier only

Current Mode:

Uplinks: 145.875 MHz FM 1200-baud
145.900 MHz FM 1200-baud
145.925 MHz FM 1200-baud
145.950 MHz FM 1200-baud

Downlink: 435.808 MHz PSK

Broadcast Callsign: ITMSAT-11
BBS: ITMSAT-12

Official webpage: http://www.itamsat.org
AMSAT Webpage: http://www.amsat.org/amsat/sats/n7hpr/io26.html
[01212007]
=====
KO-25 KITSAT
Catalog number: 22828
Launch date: September 26, 1993

Status: Non-operational

Uplink: 145.980 MHz FM 9600-baud FSK
Downlink: 436.500 MHz FM

Broadcast Callsign: HL02-11
BBS: HL02-12
[05092004]
=====
AO-24 ARSENE
Catalog Number: 22654
Launch Date: May 13, 1993

Status: Non-operational

Uplink: 435.0625 MHz FM 1k2bps AFSK
435.1125 MHz FM 1k2bps AFSK
435.1375 MHz FM 1k2bps AFSK
Downlink: 145.9750 MHz FM 1k2bps AFSK
2446.5025 MHz FM 1k2bps AFSK

Beacon: 2446.4700 MHz CW

Broadcast callsign:
BBS:
[12162009]
=====
KO-23 KITSAT
Catalog number: 22077
Launch date: August 10, 1992

Status: Non-operational

Uplink: 145.900 MHz FM (9600-baud FSK)
Downlink: 435.170 MHz FM

Broadcast Callsign: HLO1-11
BBS: HLO1-12
[01222007]
=====
UO-22 UOSAT
Catalog number: 21575
Launch date: July 17, 1991

Status: Non-Operational

Uplink: 145.900 FM 9600-baud FSK
Downlink: 435.120 MHz FM

Broadcast Callsign: UOSAT5-11
BBS: UOSAT5-12
[01222007]
=====
AO-21 AMSAT-OSCAR 21
Catalog Number: 21087
Launch Date: January 29, 1991

Status: Non-Operational

Uplink: 435.041 MHz FM DSP
Downlink: 145.983 MHz FM DSP
[01222007]
=====
FO-20 JAS-1b
Catalog number: 20480
Launch Date: February 07, 1990

Status: Non-Operational

Beacons: 435.795 MHz CW
435.910 MHz AX25

Voice Transponder:
Uplink: 145.900 to 146.000 MHz CW/LSB
Downlink: 435.800 to 435.900 MHz CW/USB

Digital Transponder:
Uplinks: 145.850 MHz
145.870 MHz
145.890 MHz
145.910 MHz
Downlink: 435.910 MHz

More FO-20 info can be found at:
http://www.amsat.org/amsat/sats/n7hpr/fo20.html
[01152007]
=====
WO-18 WEBERSAT
Catalog Number: 20441
Launch Date: January 22, 1990

Status: Non-Operational

Downlink: 437.104 MHz SSB 1200 Baud PSK AX.25
[05012006]
=====
DO-17 Dove
Catalog Number: 20440
Launch Date: January 22, 1990

Status: Non-operational.

Downlink: 145.825 MHz FM 1200 Baud AFSK
Beacon: 2401.220 MHz
[05012006]
=====
AO-16 PACSAT
Catalog number: 20439
Launch Date: January 22, 1990

Status: non-operational

Current Mode: V/u

Uplink: 145.900 MHz FM 1200-baud Manchester FSK (reserved)
145.920 MHz FM VOICE
145.940 MHz FM 1200-baud Manchester FSK (reserved)
145.960 MHz FM 1200-baud Manchester FSK (reserved)

Downlink: 437.026 MHz USB VOICE
(1200-baud PSK - MBL Telemetry Only)

Mode-S Beacon: 2401.1428 MHz [NO FUTURE OPERATIONS PLANNED]

Mode and Antenna Polarization:
U: RC 437.050 MHz RHCP
PSK 437.026 MHz LHCP
V: Linear

Broadcast Callsign: PACSAT-11
BBS: PACSAT-12

AO-16 AMSAT Webpage: http://www.amsat.org/amsat/sats/n7hpr/ao16.html
[07242009]
=====
UO-15 UoSAT-4
Catalog Number: 20438
Launch Date: January 22, 1990

Status: Non-operational

Uplink: ?
Downlink: 435.1250MHz (?)
435.1200MHz (?)
[06042009]
=====
UO-14 UoSAT-3
Catalog number: 20437
Launch date: January 22, 1990

Status: Non-operational

Uplink: 145.975 MHz FM
Downlink: 435.070 MHz FM
[05092004]
=====
FO-12 Fuji-OSCAR 12
Catalog Number: 16909
Launch Date: August 12, 1986

Status: Non-Operational

Mode V/U (J) Linear Transponder (Inverting):
Uplink: 145.9000 - 146.0000 MHz SSB/CW
Downlink 435.8000 - 435.9000 MHz SSB/CW

Mode V/U (J) Packet:
Uplink: 145.8500 MHz MFSK 1200 BPS
Uplink: 145.8700 MHz MFSK 1200 BPS
Uplink: 145.8900 MHz MFSK 1200 BPS
Uplink: 145.9100 MHz MFSK 1200 BPS

Downlink 435.9100 MHz PSK 1200 BPS

Telemetry Beacon: 435.7950 MHz SSB/CW
[01152007]
=====
AO-10 OSCAR 10
Catalog number: 14129
Launch Date: June 16, 1983

Status: Non-operational

Uplink: 435.030 to 435.180 MHz CW/LSB
Downlink: 145.975 to 145.825 MHz CW/USB

Beacon: 145.810 MHz (unmodulated carrier)

W4SM has more information about the satellite at the following URL:
http://www.cstone.net/~w4sm/AO-10.html
[05092004]
=====
AO-8 AMSAT-OSCAR 8
Catalog Number: 10703
Launch Date: March 3, 1978

Status: Non-Operational

Mode V/U (J) Linear Transponder (Non-Inverting): Non-Operational
Uplink: 145.9000 - 146.0000 MHz SSB/CW
Downlink 435.1990 - 435.2000 MHz SSB/CW

Mode V/U (J) TLM Beacon: Non-Operational
Downlink 435.0950 MHz CW

Mode V/A (A) Linear Transponder (Non-Inverting): Non-Operational
Uplink: 145.8500 - 145.9000 MHz SSB/CW
Downlink 29.4000 - 29.5000 MHz SSB/CW

Mode V/A (A) TLM Beacon: Non-Operational
Downlink 29.4020 MHz CW
[01152007]
=====
AO-6 AMSAT-OSCAR 6
Catalog Number: 06236
Launch Date: October 15, 1972

Status: Non-Operational

Uplink: 145.9000 - 146.0000 MHz SSB/CW
Downlink: 29.4500 - 29.5500 MHz SSB/CW
Beacons: 29.450 MHz
435.100 MHz
[01312008]
=====
AO-5 Australis-OSCAR 5
Catalog Number: 04321
Launch Date: January 23, 1970

Status: Non-Operational

Telemetry Beacons: 144.0500 MHz CW
29.4500 MHz CW
[01152007]
=====
OSCAR III
Catalog Number: 01293
Launch Date: March 09, 1965

Status: Non-Operational

Uplink: 145.9750 - 146.0250 MHz SSB/CW
Downlink: 144.3250 - 144.3750 MHz SSB/CW
[01012007]
=====
RS-15 RADIO SPORT RS-15
Catalog number: 23439
Launch Date: December 26, 1994

Status: Non-operational

Uplink: 145.858 to 145.898 MHz CW/USB
Downlink: 29.354 to 29.394 MHz CW/USB

Beacon 1: 29.352 MHz (intermittent)
Beacon 2: 29.398 MHz

SSB meeting frequency: 29.380 MHz (unofficial)
[06202004]
=====
RS-13 RADIO SPORT RS-13
Catalog number: 21089
Launch date: February 5, 1991

Status: Non-operational

Uplink: 21.260 to 21.300 MHz CW/USB
Downlink: 145.860 to 145.900 MHz CW/USB

Beacon: 145.860 MHz

Robot: 145.908 MHz
[05232004]
=====
RS-12 RADIO SPORT RS-12
Catalog number: 21089
Launch date: February 5, 1991

Status: Non-operational

Uplink: 21.210 to 21.250 MHz CW/USB
Downlink: 29.410 to 29.450 MHz CW/USB

Beacon: 29.408 MHz

Robot: 29.454 MHz
[05232004]
 
15.2.2011 - 07:08 - 
W8ISS > SAT 10.02.11 15:31l 759 Radek 17036 Bytu #999 (0) @AMSAT
BID : WSR-041.S2
X-Flagy: Typ B Hold ! Prop ! Rep ! Cont ! Erase !
WSR 041 Part 2 02/10/2011
R:110210/1431z @:OK0NAG.#BOH.CZE.EU $:WSR-041.S2
R:110210/1431z @:OK0PPL.#BOH.CZE.EU $:WSR-041.S2
R:110210/1438z @B0RES.#NRW.DEU.EU $:WSR-041.S2
R:110210/1431z @:IK2XDE.ILOM.ITA.EU $:WSR-041.S2
R:110210/1431z @Y1AYH.RJ.BRA.SA $:WSR-041.S2
R:110210/1430Z @Y1AYH.RJ.BRA.SA #:2263 [Rio de Janeiro] $:WSR-041.S2
R:110210/1427Z @:CX2SA.LAV.URY.SA #:51510 [Minas] FBB7.00e $:WSR-041.S2

From: W8ISS@CX2SA.LAV.URY.SA
To : SAT@AMSAT


AMSAT NEWS SERVICE BULLETIN 041.S2
FROM AMSAT HQ SILVER SPRING, MD, February 10, 2011
TO ALL RADIO AMATEURS
BID: $WSR-041.S2

O/OREOS
Catalog Number: 37224
Launch Date: November 20, 2010
Launch site: Kodiak Launch Complex, Alaska, USA

Status: On Orbit

Uplink:
Downlink: 437.035 MHZ AX.25

Beacon:

Callsign:

URL: http://www.ooreos.org/
[02092011]
=====
Rax-1 Radio Aurora Explorer
Catalog Number: 37223
Launch Date: November 20, 2010
Launch site: Kodiak Launch Complex, Alaska, USA

Status: On Orbit

Uplink:
Downlink: 437.505 MHz 9k6 GMSK

Beacon:

Callsign: RAX-1

URL: http://rax.engin.umich.edu/
[02092011]
=====
Fastrac-1 Sara Lily
Catalog Number: 37225
Launch Date: November 20, 2010
Launch site: Kodiak Launch Complex, Alaska, USA

Status: On orbit

Uplink 1: 145.980 MHz 1k2 baud
Uplink 2: 145.825 MHz 1k2 baud
Downlink: 437.345 MHz 1k2 and 8k6 baud

Beacon: 437.435 MHz 1k2 AX.25

Callsign: Fast1

URL: http://fastrac.ae.utexas.edu/index.php
[02092011]
=====
Fastrac-2 Emma
Catalog Number: 37227
Launch Date: November 20, 2010
Launch site: Kodiak Launch Complex, Alaska, USA

Status: On Orbit

Uplink 1: 435.025 MHz 1k2 baud
Uplink 2: 437.435 MHz 9k6 baud
Downlink: 145.825 MHz

Beacon: 145.825 MHz 1k2 AX.25

Callsign: Fast2

URL: http://fastrac.ae.utexas.edu/index.php
[02092011]
=====
StudSat
Catalog Number: 36796
Launch Date: July 12, 2010 0352z
Launch site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: On Orbit

Uplink: 437.505MHz, 9600bps FSK
Downlink: 437.505MHz, 9600bps FSK
Beacon : 437.505MHz, 20bps ASK
[02092011]
=====
TIsat-1
Catalog Number: 36799
Launch Date: July 12, 2010 0352z
Launch site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: On orbit

Callsign: HB9DE

Uplink: 145.980MHz FM, AFSK
Downlink: 437.305MHz FM, AFSK
Beacon: 437.305MHz CW
[02092011]
=====
HO-68 HOPE-1 (CAS-1)(XW-1)
Catalog Number: 36122
Launch Date: December 15, 2009 0231z
Launch site: Taiyuan Space Center, PRC

Status: By schedule

Callsign:
Broadcast: BJ1SA-11
BBS: BJ1SA-12

Uplinks: 145.8250 MHz FM, PL 67.0 Hz.
145.9250 - 145.9750 MHz SSB/CW
145.8250 MHz AFSK 1200 BPS
Downlinks: 435.6750 MHz FM
435.7650 - 435.7150 MHz SSB/CW
435.6750 MHz AFSK 1200 BPS

Beacon: 435.7900 MHz CW

IARU coordination page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/formal_detail.asp?serial=108

For more information about XW-1 (CAS-1):
http://www.camsat.cn
[02092011]
=====
SwissCube
Catalog Number: 35932
Launch Date: September 23, 2009 0621z
Launch site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: Operational

Callsign: HB9EG

Beacon(100mw): 437.5050MHz CW
Beacon(1w): 437.5050MHz FSK 1k2bps
[02092011]
=====
UWE-2
Catalog Number: 35934
Launch Date: September 23, 2009 0621z
Launch site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: In Orbit

Beacon(500mw): 437.3850 MHz AFSK 1k2bps
437.3850 MHz FSK 9k6bps
[02092011]
=====
ITUpsAT1
Catalog Number: 35935
Launch Date: September 23, 2009 0621z
Launch site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: Operational

Beacon(100mw): 437.325MHz CW
Beacon(1w): 437.325MHz 19k2bps
[02092011]
=====
BEESAT
Catalog Number: 35933
Launch Date: September 23, 2009 0621z
Launch site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: Operational

Callsign: DP0BEE

Beacon(100mw): 436.000MHz CW
Beacon(500mw): 436.000MHz GMSK 4k8bps
Beacon(500mw): 436.000MHz GMSK 9k6bps
[02092011]
=====
CP-6
Catalog Number: 35003
Launch Date: May 19, 2009 2355z
Launch site: Wallops Island, Virginia, USA

Status: Operational

Downlink: 437.365 MHz 1k2 AFSK
[02092011]
=====
HAWKSAT 1
Catalog number: 35004
Launch Date: May 19, 2009 2355z
Launch site: Wallops Island, Virginia, USA

Status: operational

Downlink: 437.345 MHz ?
[02092011]
=====
Pharmasat
Catalog Number: 35002
Launch Date: May 19, 2009 2355z
Launch site: Wallops Island, Virginia, USA

Status: Operational

Downlink: 437.465 MHz 1k2 AFSK
[02092011]
=====
ANUSAT
Catalog Number: 34808
Launch Date: April 20, 2009 0115z
Launch Site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: ?

Downlink: 435.000 MHz
Uplink: 145.800 MHz

Telemetry: 137.400 MHz
[02092011]
=====
SOHLA-1 (ASTRO TECH.)
Catalog Number: 33496
Launch Date: January 23, 2009 0354z
Launch site: Tanegashima Space Center, Japan

Status: Operational

Proposed Frequencies and Modes:
Downlink: 437.505 MHz AFSK/CW
Beacon: 437.505 MHz AFSK/CW

Callsign:

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/formal_detail.asp?serial=101
[02092011]
=====
KAGAYAKI (Solan Co.)
Catalog Number: 33495
Launch Date: January 23, 2009 0354z
Launch site: Tanegashima Space Center, Japan

Status: In Orbit

Downlink: 437.375 MHZ FSK9k6/CW
Beacon: 437.375 MHz FSK9k6/CW

IARU coordination status page:

AMSAT-NA webpage:

[02092011]
=====
STARS (Kagawa Univ.) (Twin Satellites)
Catalog Number: 33498
Launch Date: January 23, 2009 0354z
Launch site: Tanegashima Space Center, Japan

Status: Operational ?

Downlinks: 437.485 MHz FM/CW
437.465 MHz FM/CW
Beacons: 437.305 MHz FM/CW
437.275 MHz FM/CW

Callsigns: JR5YBN
JR5YBO

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=99

AMSAT-NA webpage:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=121&retURL
=/satellites/status.php
[02092011]
=====
KKS-1 (Tokyo MCIT)
Catalog Number: 33499
Launch Date: January 23, 2009 0354z
Launch site: Tanegashima Space Center, Japan

Status: Operational

Downlink: 437.455 MHz AFSK/CW
Beacon: 437.385 MHz AFSK/CW

Callsign: JQ1YYY

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=107

AMSAT-NA webapge:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=120&retURL
=/satellites/status.php
[20092011]
=====
PRISM (Tokyo Univ.)
Catalog Number: 33493
Launch Date: January 23, 2009 0354z
Launch site: Tanegashima Space Center, Japan

Status: Operational ?

Downlink: 437.425 MHz AFSK/GMSK/CW
Beacon: 437.250 MHz AFSK/GMSK/CW

Callsign: JQ1YCX

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=97

AMSAT-NA webpage:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=119&retURL
=/satellites/status.php
[02092011]
=====
RS-30 Radio Sputnik 30 (Yubileiny)
Catalog Number: 32953
Launch Date: May 23, 2008 1520z
Launch site: Plesetsk Missile and Space Complex, Russia

Status: Operational

Curent Modes: Telemetry
Audio
Images

Downlinks: 435.315 MHz
435.215 MHz

AMSAT-NA website:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=115&ret
URL=/satellites/status.php

Official website:
http://www.npopm.com/?cid=leoca&caid=43
[02092011]
=====
CanX-2
Catalog number: 32790
Launch Date: April 28, 2008 0354z
Launch site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: Operational in range of ground station only

Downlink: 437.478 MHz GFSK

For the latest project status update please visit the Can X-2 web
page: http://www.utias-sfl.net/nanosatellites/CanX2/

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=46
[02092011]
=====
AAUSAT-II
Catalog number: 32788
Launch Date: April 28, 2008 0354z
Launch site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: Operational

Downlink: 437.425 MHz 1k2 baud packet

For the latest project status update please visit the AAUSAT-II web
page:
http://www.aausatii.aau.dk/homepage/index.php?language=en&page=home

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=60
[02092011]
=====
CO-65 CUTE-1.7+APD II
Catalog number: 32785
Launch Date: April 28, 2008 0354z
Launch site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: Digipeater

Downlink: 437.475 MHz 9k6 Packet
Uplink: 1267.600 Mhz

Telemetry Beacon:
Downlink: 437.2750 MHz CW

For the latest project status update please visit the Cute-1.7+APD II
web page: http://lss.mes.titech.ac.jp/ssp/cute1.7/index_e.html

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=78

Command Station blog website:
http://lss.mes.titech.ac.jp/ssp/cute1.7/blog/

AMSAT-NA webpage:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=112&retURL
=/satellites/status.php
[02092011]
=====
Compass-1
Catalog number: 32787
Launch Date: April 28, 2008 0354z
Launch site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: Operational

Current Mode: 4k8 MSK packet

Uplink: 145.980 MHz FM
Downlink: 437.275 Mhz CW
437.405 MHz Packet

For the latest project status update please visit the Compass 1 web
page: http://www.raumfahrt.fh-aachen.de/

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=52

AMSAT-NA webpage:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=114&retURL
=/satellites/status.php
[02092011]
=====
CO-66 Seeds II
Catalog number:
Launch Date: April 28, 2008 0354z
Launch site: Satish Dhawan Space Centre, India

Status: Operational

Downlink: 437.485 MHz

Callsign: JQ1YGU

For the latest project status update please visit the Seeds 2 web
page: http://cubesat.aero.cst.nihon-u.ac.jp/english/seeds_2_e.html

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=36

AMSAT-NA webpage:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=113&retURL
=/satellites/status.php
[02092011]
=====
CAPE-1
Catalog Number: 31130
Launch Date: April 17,2007 0702z
Launch site: Baikonur, Kazakhstan

Status: Intermittent

Current Mode: /u

TLM Downlink: 435.245 MHz 9600 bs FSK AX.25
CW Beacon: 435.245 MHz CW

Callsign: K5USL

TLM and CW interchange every 30 seconds.

AMSAT-NA webpage:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=94&retURL=
/satellites/status.php

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=72
[02092011]
=====
CP3
Catalog Number: 31129
Launch Date: April 17,2007 0702z
Launch site: Baikonur, Kazakhstan

Status: Operational

Current Mode: /u

Downlink: 436.845 MHz 1200 bps AFSK AX.25
[02092011]
=====
CO-58 CubeSat XI-V
Catalog number: 28895
Launch Date: October 27, 2005 0652z
Launch site: Plesetsk Missile and Space Complex, Russia

Status: Operational - CW Beacon only

Current Mode: /u

Telemetry Downlink: 437.4250 MHz AFSK 1200bps using AFK protocol
Beacon: 437.2750 MHz CW

Callsign: JQ1YGW

Official Webpage: http://www.space.t.u-tokyo.ac.jp/cubesat/mission/V/

Pictures received by Mineo Wakita - JE9PEL:
http://www.ne.jp/asahi/hamradio/je9pel/xivpicte.htm
[02092011]
=====
CO-57 CubeSat XI-IV
Catalog number: 27848
Launch date: June 30, 2003 1415z
Launch site: Plesetsk Missile and Space Complex, Russia

Status: ?????

Current Mode: /u

Beacon: 436.8475 MHz CW
Telemetry : 437.4900 MHz AFSK 1200 BPS

Callsign: JQ1YGW

AMSAT-NA webpage:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=96&retURL
=/satellites/status.php

Official Webpage: http://www.space.t.u-tokyo.ac.jp/cubesat/mission/V/
[02092011]
=====
AO-51 ECHO
Catalog number: 28375
Launch date: June 29, 2004 0745z
Launch site: Baikonur, Kazakhstan

Status: Operational

Current Mode(s):
Voice repeater: V/u
Uplink: 145.920 MHz FM
Downlink: 435.300 MHz FM

Telemetry:
Downlink: 435.150MHz 9k6


Analog voice downlink: 435.300 MHz FM
435.150 MHz FM
2401.200 Mhz FM
Analog voice uplink: 145.860 MHZ FM
145.880 MHz USB
145.880 MHz FM
145.920 MHz FM
145.920 MHz FM - 67 Hz PL tone burst
1268.700 MHz FM
Digital Downlinks: 435.150 MHz FM 38k4 PBP, 1 watt output
435.150 MHz FM 9k6 Pacsat Broadcast Protocol
2401.200 MHz FM 38k4 bps, AX.25
Digital Uplink: 145.860 MHz FM 9k6 Pacsat Broadcast Protocol
1268.708 mhz FM 9k6 Pacsat Broadcast Protocol
Beacon: 435.150 MHz

Mode and Antenna Polarization:
T: Linear
V: Linear
U: TX A (usually digital)LHCP
TX B (usually analog) RHCP
L: Linear
S: Linear

Broadcast: PECHO-11
BBS: PECHO-12

Official Webpage: http://www.amsat.org/amsat-new/echo/CTNews.php

IARU coordination status page:
http://www.amsat.org.uk/iaru/finished_detail.asp?serial=19
[02092011]
=====
QuakeSat
Catalog Number: 27845
Launch Date: June 30, 2003 1415z
Launch site: Plesetsk Missile and Space Complex, Russia

Status: Telemetry only

Current Mode: 9600 baud data packet

Mode U packet
Downlink: 436.675 MHz 9k6 BPS

Quakesat webpage:
http://www.quakefinder.com/services/quakesat-ssite/
[02092011]
=====
CO-55 CUTE-1
Catalog Number: 27844
Launch date: June 30, 2003 1415z
Launch site: Plesetsk Missile and Space Complex, Russia

Status: Operational

Current Mode: CW downlink worldwide
AX25 Packet with uplink command over Japan only

Mode U Telemetry
Downlink: 437.4000 MHz AFSK 1200 BPS

Mode U TLM Beacon
Downlink: 436.8375 MHz CW

AMSAT-NA webpage:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=69&retURL
=/satellites/status.php
[02092011]
=====
NO-44 PCSAT
Catalog number: 26931
Launch Date: September 30, 2001 0240z
Launch site: Kodiak Launch Complex, Alaska, USA

Status: Telemetry only

Current Mode: V/v

General Usage Uplink/Downlink: 145.827 MHz 1200 Baud
Special Usage Downlink: 144.390 Mhz 1200 Baud

PCSAT APRS page: http://pcsat.aprs.org

aprstlm Telemetry Decoder program:
http://www.xciv.org/~iain/aprstlm/v1.2/
[02092011]
=====
RS-22 RADIO SPORT 22 (MOZHAYETS 4)
Catalog number: 27939
Launch Date: September 27, 2003 0612z
Launch site: Plesetsk Missile and Space Complex, Russia

Status: Operational - 70cm cw only

Current Mode: /u

CW Beacon - 435.352 MHz
145.818 MHz

AMSAT-NA webpage:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=76&retURL
=/satellites/status.php
[02092011]
=====
LO-19 LUSAT
Catalog number: 20442
Launch date: January 22, 1990
Launch site: Kourou, French Guiana

Status: CW Beacon only

Uplinks: 145.840 MHz 1200-baud Manchester FSK
145.860 MHz 1200-baud Manchester FSK
145.880 MHz 1200-baud Manchester FSK
145.900 MHz 1200-baud Manchester FSK

CW downlink: 437.125 MHz

Digital downlink: 437.150 MHz SSB (RC-BPSK 1200-baud PSK)

Broadcast Callsign: LUSAT-11
BBS: LUSAT-12

General information and telemetry samples can be found at:
www.telecable.es/personales/ea1bcu
[02092011]
=====
UO-11 OSCAR-11
Catalog number: 14781
Launch Date: March 1, 1984
Launch site: Vandenburg AFB, California, USA

Status: Operational

Current Mode: /v

Telemetry Downlink: 145.825 MHz FM 1200 AFSK
UHFBeacon: 435.025 MHz
Mode-S Beacon: 2401.500 MHz

Mode and Antenna Polarization:
V: RHCP
S: LHCP

Webpage: http://www.users.zetnet.co.uk/clivew/
MPEG3 files: http://www.ne.jp/asahi/hamradio/je9pel/uo11tlme.htm
[02092011]
=====
INTERNATIONAL SPACE STATION (ISS) - ARISS
Catalog number: 25544
Launch date: November 20, 1998 0640z (ZARYA module)
Launch sites: Baikonur, Kazakhstan
Kourou, French Guiana
Uchinoura Space Center, Japan
Kennedy Space Center, Titusville, Florida, USA

Status: Operational

Current Active Modes: FM Repeater - OFF
Voice - V/v
BBS - OFF
APRS - OFF
SSTV - OFF


Expedition 26 Crew:
Commander: Scott Kelly
Flight Engineer: Alexander Kaleri U8MIR
Flight Engineer: Oleg Skripochka RN3FU
Flight Engineer: Dmitry Kondratyev
Flight Engineer: Catherine Coleman KC5ZTH
Flight Engineer: Paolo Nespoli IZ0JPA


Available Modes and Frequencies:
Digital/APRS:
Worldwide packet uplink: 145.825 MHz FM 1k2
Worldwide packet downlink: 145.825 Mhz FM 1k2

Voice:
Region 1 voice uplink: 145.200 MHz FM
Region 2/3 voice uplink: 144.490 MHz FM
Worldwide downlink: 145.800 MHz FM

Crossband Repeater:
Repeater Uplinks: 1269.650 MHz FM
437.800 MHz FM
145.990 MHz FM - 67.0 PL (Kenwood)
Repeater Downlink: 145.800 MHz FM
437.800 MHz FM (Kenwood)

SSTV Robot 36:
Downlink: 145.800 MHz FM

Mode and Antenna Polarization:
V: Linear
U: Linear

Callsigns:
Belgian: OR4ISS
German: DP0ISS
Russian: RS0ISS
RZ3DZR
United States: NA1SS
Packet Mailbox: RS0ISS-11
Digipeater callsign: ARISS

Official ARISS Webpage: http://www.rac.ca/ariss
ISS Fan Club Webpage: http://www.issfanclub.com
APRS tracking page: http://www.ariss.net/

ISS Daily Crew Schedule: http://spaceflight.nasa.gov/station/timelines
Remember that the crew operates on UTC time. Also, all of the time
line is NOT translated from Russian and posted.
[02092011]
 
24.2.2011 - 17:40 - 
Informace o CubeSat Hermes CO3SAT, KySat-1 a Explorer1-PRIME.

http://spacegrant.colorado.edu/COSGC_Projects/co3sat/index.htm

http://www.satnews.com/cgi-bin/story.cgi?number=2024397796&method=print

CubeSat Hermes CO3SAT:


Hlavni tym Hermesu (uprostred Nicole Doylová):


Spolu s Hermesem startuje jeste jeden CubeSat a to KySat-1.
Oba CubeSaty budou vypusteny z vypousteciho zarizeni PPOD (tato verze Taurusu-XL ma 1 PPOD az po 3 CubeSaty), ktery je umisten na vypoustecim prstenci, ktery drzi PPOD a hlavni satelit Glory na poslednim stupni).

Jako treti CubeSat v PPODu je druzice EXPLORER1-PRIME.
http://ssel.montana.edu/e1p/


KySat-1 ma SD kameru a fotky bude zasilat v ISM S pasmu dolu (HAM segment ISM S pasma...cili asi typicky 2401 az 2407MHz).

Hermes bude hlavne testovat vysokorychlostni datove prenosy (vysokorychlostni v ramci vsech CubeSatu, nikoliv velkych druzic) a sekundarne bude merit magneticke pole Zeme pomoci magnetometru.

Explorer1-PRIME (vedoucim komunikacniho tymu je K7MSU) ma primarne merit vesmirnou radiaci a merit vysokoenergeticke castice.Hermes ma primarni downlink kmitocet 437.425MHz FM 9k6FSK 0.2W PA (majak AX25 1k2AFSK kazdych 5s), uplink je na 145.825MHz FM 9k6FSK. System je duplexni s majakovym kmitoctem pro palubni BBS.
Satelit je rizen PIC MCU (PIC24HJ256GP610) s 64MB na palubni SD karte a s 16MB palubni RAMky.
Jako vedeckou cast nese satelit vysokorychlostni oboustrany radiovy modul pro HAM usek ISM pasma 2400-2483MHz a to konkretne 2400-2450MHz. Spickove umi modul (MicroHard MHX2400 modem, http://spacegrant.colorado.edu/COSGC_Projects/co3sat/downloads/MHX2400ManualRev1.56.pdf) vykon 8W PA. Prenosova rychlost je 115-120kbps (High Speed Communications - HSCOM).

CubeSat KySat-1 ma majak morse-FM (FM nosna a do ni generovan 600Hz zvukovy telegrafni ton, aby to bylo mozno slyset i na obycejne HAM rucni radiostanici nebo nejlevnejsim prehledovem prijimaci) na kmitoctu 436.790MHz FM. MAjak se strida s packetradiem AX25 1k2 AFSK a to takto: zvukovy majak je 32wpm, ktery bezi 5minut, pak je vystridan paketem (v podstate APRS tracker), ktery vysila 2.5minuty a pak opet zvukovy CW atd..Explorer1-PRIME byl pojmenovan na pocest prvniho satelitu USA pred 50 lety. Jeho majak je na kmitoctu 437.505MHz Non-Coherent FSK/LSB opet digitalni AX25 packetradio rychlosti 1k2 kazdych 15s, ktery je podobny APRS trackeru.[Upraveno 24.2.2011 -=RYS=-]
 
21.11.2013 - 06:22 - 
NASA Helps Launch Student-Built Satellites as Part of CubeSat Launch Initiative.

http://www.nasa.gov/press/2013/november/nasa-helps-launch-student-built-satellites-as-part-of-cubesat-launch-initiative/#.Uo2OO9JWz6g

NASA Launches Next Generation PhoneSat, Ames-Developed Launch Adapter.

http://www.nasa.gov/content/nasa-launches-next-generation-phonesat-ames-developed-launch-adapter/#.Uo2QodJWz6g
 
21.11.2013 - 08:28 - 
rusky nosic dnepr uspesne vyniesol na orbitu okrem hlavneho nakladu (dubaisat-2) aj 31 cubesatov (a pod.) [Edited on 21.11.2013 Agamemnon]

 

____________________
Per aspera ad astra - 42
 
04.12.2013 - 22:49 - 
NASA's Latest Space Technology Small Satellite Phones Home.http://www.nasa.gov/content/nasas-latest-space-technology-small-satellite-phones-home/
 
06.1.2014 - 10:56 - 
http://vtm.e15.cz/era-sledovani-zeme-pomoci-malych-satelitu-zacina 
14.3.2014 - 07:42 - 
http://www.nasa.gov/content/nasas-latest-smartphone-satellite-ready-for-launch/ 
06.8.2014 - 14:45 - 
Cubesats Headed For The Moon.http://aviationweek.com/space/cubesats-headed-moon?NL=AW-05&Issue=AW-05_20140806_AW-05_528&YM_RID=%27email%27&YM_MID=%27mmid%27&sfvc4enews=42&cl=article_3&elq=~~eloqua..type--emailfield..syntax--recipientid~~&elqCampaignId=~~eloqua..type--campaign..campaignid--0..fieldname--id~~
 
 


Stránka byla vygenerována za 0.368691 vteřiny.