Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma >
Téma: TLE
08.8.2004 - 01:03 - 
Pro zábavu občas sleduju přelety ISS (jen vizuální pozorování). Pro aktualizaci parametrů dráhy stanice si stahuju tzv. soubory TLEs (NORAD two-line element sets) ze Celestrak.com (www.celestrak.com). Teď se tam objevilo upozornění z kterého nejsem moc moudrý. Neumím moc dobře anglicky a ten text je pro mě dost složitý k pochopení. Vyrozuměl jsem, že podle "nějakého" amerického zákona bude k 1. říjnu ukončeno poskytování těchto údajů veřejnosti. Nemohl by se na to někdo podívat, kdo dobře rozumí angličtině? Nebo nevíte o tom někdo něco? Bude možné po 1. říjnu získávat tato data?
Díky za info.
 
04.3.2005 - 21:36 - 
Po 31. březnu 2005 asi opravdu nebudou dostupná TLE data ze serveru Celestrak.com.
Ale i po konci března bude možno stahovat parametry drah v TLE datech z adresy space-track.org , ale jen pro registrované uživatele. Registrace je bezplatná (zatím) a vyžadují se při ní jen základní osobní údaje: jméno, adresa, e-mail (na který dostane uživatel vstupní heslo, které si při prvním připojení změní) a důvod stahování TLE. Tento server je vlastněný a řízený vládou USA a vyhrazuje si právo zrušit registraci, pokud zjistí nebo se bude domnívat, že uživatel porušuje podmínky použití, které se zavázal respektovat podáním žádosti o registraci. Za nejdůležitější považuji zákaz poskytování zde získaných dat třetím stranám, to jest neregistrovaným osobám.
Space-track.com se asi stane základním poskytovatelem TLE. Například vynikající program pro sledování satelitů Orbitron ( stoff.pl - mimochodem přeložený do více jak 25 jazyků včetně češtiny) od verze 3.50 podporuje stahování dat z Space-track.com.
 
07.1.2020 - 19:57 - 
Nová vizualizace Celestraku podle aktuálních TLE.

https://celestrak.com/cesium/orbit-viz.php?tle=/pub/TLE/catalog.txt&satcat=/pub/satcat.txt&referenceFrame=1

 
 


Stránka byla vygenerována za 0.208885 vteřiny.