Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Aktuality > Zprávy > NASA vyšetřuje ztrátu důležitých dokumentů
NASA vyšetřuje ztrátu důležitých dokumentů
Poslal:: admin - Pondělí, 12.Srpen 2002 - 13:56 CEST
Vytisknout stránku
Kosmické agentury Dokumenty, které se týkají vývoje vesmírných vozidel, která by mohla být opakovaně použita k projížďkám astronautů po planetách, se však neztratily ze zamčené skříně, ale z počítačů NASA.

Informace, které by jako strategický materiál neměly nikdy opustit území USA, se dostaly do rukou redaktorům amerického Computerworldu. Hacker, který je získal však pochází prý nejspíš z latinsko-americké oblasti a říká si RaFa.

Navíc se celkem 43 MB dat, jejichž původ není díky mlčení NASA přesně známý, objevilo na webových stránkách organizace World of Hell Hacker Gang a i zde se k jejich získáníhlásí člověk s přezdívkou RaFa. Každý, kdo se na stránky dostane, si tak může data libovolně prohlížet, včetně například 15-ti stránkové prezentace, která osahuje podrobné nákresy všech projektů, jež jsou u sub-dodavatelů i samotného Boeingu (který za projektem z konstrukčního hlediska stojí) vedena jako důvěrná.

RaFa se pochlubil i tím, jak se do systému vlámal. Podrobné informace jsou k dispozici na http://www.idg.net/ic_933044_1794_9-10000.html. Incident teď vyšetřuje nejen interní komise NASA, ale i americká zpravodajská služba CIA.

Jan Bačkovský

Převzato z www.linuxworld.cz
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Stránka byla vygenerována za 0.074023 vteřiny.