Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Aktuality > Články > KNP2002 > Dopis od Daniela Lazeckého
tisk 

VŠEM Z BOHDANEČE

Vážení přátelé…..

Na úvod dopisu a to ať již ze zdvořilosti a nebo naučené zvyklosti si vás všechny dovoluji pozdravit.

Neubránil jsem se prostě a jednoduše situaci, která u mne nastala. Dlouho jsem se těšil a to doslova jako malý kluk na skutečný odvaz, mezi svými. Těšil jsem se a plánoval si dny, které dá se říci považuji za svůj svátek, který se opakuje jen jednou do roka. Tímto svátkem mělo být další setkaní příznivců kosmonautiky. Ano to KOSMOS NEWS PARTY, jehož zchystání a zorganizování se ujal velmi ochotně vám všemi dobře známý Milan Halousků. Sám vím jak mohlo být, protože jsem měl tu čest být na prvním setkání tohoto druhu v roce minulém. Co čert chtěl a ne já, příroda si poněkud u mne postavila hlavu a nebo dokonce a to rázně prosadila svou. Mé zdravotní problémy, které těsně před vypuknutím nastaly, mi nedovolily se zúčastnit druhého setkání v Bohdaneči. Přemlouval jsem doktora, a zbytek toliko váženého člověčenstva pohybujících se výhradně v bílých pláštích, ale marně. Nezbývalo něž popřát kolegovi šťastnou cestu a čekat až se vrátí.

Co se dělo v Bohdaneči vím jen z kusých zpráv a zase díky Milanovi, a pevně věřím, že to vše stálo za to. Zvláště, když jsem se dověděl, že přítomni byli i pánové Pelčák a Toufarů. Co naplat, a tak jsem se zařekl, že už si dopředu nic nebudu plánovat, a snad začnu být i pověrčivý. Jsem však velice rád, že jste se sešli v tak hojném počtu, a svým způsobem i za to děkuji. Jsem přesvědčen, že kosmonautika u nás zase až tak zle na tom není.

Dnes, 5.6.2002 jsem otevřel schránku na dopisy, a doslova se mi zlepšila nálada. Co nevidím pohlednice a dopis z Ruska. Čtu první pohlednici a je mi fajn - kluci vy jste si na mne vzpomněli - huráááá no to je paráda. Mooooc vám všem děkuji - jsem polichocen a rád. Musím vám tedy takto a zde na tomto místě vyseknout svou poklonu - a veliké díky. Rád bych poděkoval všem, kteří jsou podepsaní, ale vlastně všem, kteří v Bohdaneči byli. Nechtěl bych zapomenout také na Polské kolegy - taky mám z nich radost a doufám, že se naše setkaní do budoucna rozšíří a mnoho dalších.

Drodzi prziacziele bardzo vam dzienkuje za te ochote i przibyczie tutaj do nas do Czech. Bardzo sobe cenie ochote a sprzijazn - jescze raz bardzo dzienkuje.

Tak a to je tedy ode mne vše co jsem musel sdělit.

Logo DLS pozdravem Daniel Lazecký

Daniel Lazecký
Dlouhá ulice 61/1044
73601 Havířov-město
Česká Republika

spacedaniel@post.cz
spaceorbit@atlas.cz


Aktualizováno: 06.06.2002

[ Obsah | Novinky v kosmonautice | Články | KOSMOS-NEWS PARTY 2002 ]


Pokud není uvedeno jinak, jsou použité fotografie z NASA (viz. Using NASA Imagery) a dalších volně přístupných zdrojů.


(originál je na https://mek.kosmo.cz/novinky/clanky/knp2002/dl.htm)

Stránka byla vygenerována za 0.144671 vteřiny.