Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma ><<  1    2    3    4  >>
Téma: Politika, valceni, proutkareni a dalsi offtopic prispevky (odpadkovy kos) - uzavreno
16.12.2004 - 12:21 - 
Toto téma jsem založil jen jako odkladiště příspěvků, nesouvisejících s kosmonautikou.

Žádám všechny přispěvatele, aby o politice a jiných věcech mimo kosmonautiku, diskutovali na jiných serverech.
 
07.11.2006 - 19:50 - 
citace:
Tím pohrdáním jednotlivcem myslím hlavně to, že mám vybudovaný program pilotovaných letů s tisícem specialistů, a nevyužiju jejich potenciál,


No, ačkoliv Čínu po politické stránce moc "nemusím", tak zatím v rámci jejich pilotovaného programu nikdo nezahynul. Aspoň ne ve vesmíru. Takže to navenek nevypadá moc jako "pohrdání jednotlivcem"... otázka ale je, co se děje "mimo jeviště", že ano.
 
07.11.2006 - 20:28 - 
Ono po třech kosmických letech nezahynul nikdo ani v SSSR a USA. Na takové soudy je hodně brzo. Doufejme, že se klukům šikmovokejm bude držet štěstí i nadále.
Co se týše politické stránky věci, je dost složitý aplikovat do podobných kultur politické zvyklosti, které nám přijdou v Evropské civilizaci jako nejlepší. Čína je nejdynamičtěji se rozvíjející země na světě, takže asi něco musej dělat dobře. S tím porušováním lidských práv v číně se to u nás a v Americe dost přehání. Asi tam situace z našehom pohledu není stoprocentně ideální, ale řekněme si kde je.
 
07.11.2006 - 20:34 - 
citace:
Čína je nejdynamičtěji se rozvíjející země na světě, takže asi něco musej dělat dobře. S tím porušováním lidských práv v číně se to u nás a v Americe dost přehání. Asi tam situace z našehom pohledu není stoprocentně ideální, ale řekněme si kde je.

Dostal se ke me rozhovor Cinske delegace s nejakymi nasimi politiky kde nasi apelovali na svobodu v Cine. Cinsky zastupce odpovedel: "Dobre mi uvolnime politiku ale Vam sem prijde 20milionu cinanu a sem zvedavej co s nima budete delat".
 
07.11.2006 - 21:06 - 
citace:
S tím porušováním lidských práv v číně se to u nás a v Americe dost přehání. Asi tam situace z našehom pohledu není stoprocentně ideální, ale řekněme si kde je.


Tak co? Mám to hned smazat, nebo napsat, že to je poměrně(jak bych to řekl slušně) naivní názor?
Lidské práva jsou v Číně velmi masívně porušována. Pokud to nevíte, nebo mi nevěříte, tak si o tom něco zjistěte...
 
07.11.2006 - 21:14 - 
Tak si pane Kostero zkuste dát na ulici v Pekingu, Šanghaji, Lhase pivo, a pak to zkuste někde mimo Vegas v Americe. Pokud Vás rychleji seberou v Číně, tak se Vám omluvím. 
07.11.2006 - 21:16 - 
citace:
Tak si pane Kostero zkuste dát na ulici v Pekingu, Šanghaji, Lhase pivo, a pak to zkuste někde mimo Vegas v Americe. Pokud Vás rychleji seberou v Číně, tak se Vám omluvím.


Tohle opravdu, ale opravdu myslíte vážně?
Pít pivo na veřejnosti jako základní lidská práva?
Tak to je mi Vás opravdu líto...
 
07.11.2006 - 21:26 - 
Nemusí Vám mi být líto. .
Moci dělat svobodně to, co chci a čím nijak neomezuji druhé považuji za základ jakékoliv svobody.
 
07.11.2006 - 21:29 - 
citace:
Moci dělat svobodně to, co chci a čím nijak neomezuji druhé považuji za základ jakékoliv svobody.


Tak k takovému chování máte neskonale větší možnosti v USA, nebo i jinde v tzv. "západním světě", i když je zhusta zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti(to není specialita USA, jen se to tak profláklo díky Hollywoodu). Asi nemáte děti, ale až je budete mít, tak pochopíte, proč takové zákazy existují. Snad.
 
07.11.2006 - 21:36 - 
citace:
Nemusí Vám mi být líto. .
Moci dělat svobodně to, co chci a čím nijak neomezuji druhé považuji za základ jakékoliv svobody.


Což o to- svoboda je svoboda, Ale psát o základních lidských právech v souvislosti s pitím piva, to je podle mě velmi divné nebo spíše až trapné ( já se omlouvám- ale nenapadl mě jiný výraz).

Připadá vám to normální?!
 
07.11.2006 - 21:36 - 
Děti ještě nemám a mám na to ještě nějakou dobu snad i čas ale nechápu, jakou to má souvislost. Kde eště s výjimkou některých arabských režimů je zákaz pití na veřejnosti to nevím. A o něm nevím z Holywoodu, ale z vlastní zkušenosti (ne nezavřeli mi, dával sem si pozor). 
07.11.2006 - 21:38 - 
Tomáši, chápu, že jsi na pivo příliš mladý. Ale pojalm sem tu věc jako takový jednoduchý příklad, může to bejt 100 jinejch věcí. 
07.11.2006 - 21:57 - 
Oldo, psal jsi, že jsi strávil nějaký čas v USA. A co osobní zkušenosti s Čínou (teď nemám na mysli "Potěmkinovy vesnice" ve velkých aglomeracích a ve zvláštních zónách)? Máš? A ty pilotované lety Číny byly zatím jen dva, ne tři :-) 
07.11.2006 - 22:11 - 
Ježiši kriste, s těmi třemi lety, to je teda trapas..., proboha, kde sem ten třetí sebral
Bohužel sem v Číně nebyl, žádný program pro studenty do Číny asi bohužel neexistuje a jinak jsou cesty mimo Evropu pro prostého Čecha nad možnosti.
No ono by stálo vyslechnout místo těch "intošů, co o Tibetu mudrujou, vůbec jim to nedá spát" (citace skupina Kabát), spíš lidi, který tam žijí, třeba kvůli obchodu..Prakticky každý potvrdí, že se situace v Číně od dob Maových změnila v nepoznání a situace ohledně tzv. lidských práv se zlepšuje. Všechno nejde uvolnit hned. Jsem si jistý, že kdyby se v tak velký zemi vše změnilo ze dne na den, jako u nás v roce 89, tak by tam zavládla naprostá anarchie a byla by to katastrofa. I ten dalajláma nedávno neoficiálně přiznal, že spojení s Čínou Tibeťanům nakonec v hodně věcech prospělo.
 
07.11.2006 - 22:16 - 
citace:
Tak si pane Kostero zkuste dát na ulici v Pekingu, Šanghaji, Lhase pivo, a pak to zkuste někde mimo Vegas v Americe. Pokud Vás rychleji seberou v Číně, tak se Vám omluvím.


Nevím proč srovnávat Čínu zrovna s USA... ale budiž.

Nemám potřebu pít pivo na veřejnosti: bohatě mi stačí dát si ho v hospodě nebo doma. Jsem rád, že u nás v ČR nejsou "papírové pytlíky" povinné - na druhou stranu, některým případům posedávajícím před Hlavním nádražím v Praze by možná prospěly. Nepokládám to ale za podstatné. A ani v tom USA jistě opilcům nehrozí takové postihy, jaké hrozí v Číně... za ledacos.

Zato jsem docela rád, že nežiji v zemi, kde se konají veřejné popravy na fotbalových stadionech. Přičemž k trestu smrti můžete být odsouzeni klidně i za drobnou krádež.

A nebo je to jen propaganda ? Samozřejmě: znám to jen z médií. Ale podivuhodné je, že informace z 80. let, které přinášely reálně-socialistická média a dnešní zprávy z Číny se od sebe příliš neliší. Kolonizace Tibetu, perzekuce Falun Gong, snahy o cenzuru Internetu, masové popravy na stadionech, totální ekologická katastrofa na obrovském území, ekonomický liberalismus bez politické svobody. Jasně - proti Severní Koreji je Čína zřejmě ráj na zemi. A asijské země jsou obecně pro Evropana cizí a obtížně srozumitelné...

Přesto si myslím, že "něco" na tom porušování lidských práv v Číně asi bude. Neřekl bych, že žijeme v až takové virtuální realitě.

Ad 20 miliónů Číňanů u nás: to je nesmysl. V Číně existuje jiný typ perzekuce, než v Husákovském Československu: přelidněná Čína zřejmě nikdy nepovažovala emigraci za tak vážný zločin, jako východoevropský blok, vracejícím se emigrantům neházela klacky pod nohy, apod. - přinášeli přece domů peníze a tolik potřebné know how. Totální kontrola se týká spíše domácího politického života: a nejen politického (viz popravy jako trest i za poměrně málo závažné kriminální činy, apod.)

Pokud mají čínští mocipáni pocit, že k získání respektu Západu bude stačit vypustit pár kosmonautů a uspořádat olympiádu, tak jde o zásadní nepochopení celého problému z jejich strany. Na druhou stranu, do značné míry jsme už zpacifikováni: sedíme u PC vyrobených z čínských součástek a koukáme na čínské LCD monitory... bude zajímavé sledovat, jak se to bude celé vyvíjet dál. Evropa si zatím zachovává vlastní hi-tech strojírenství: auta, letadla... elektroniku ale skupují Číňané všude, kde se dá...
 
07.11.2006 - 22:18 - 
Tedy měl jsem možnost být jak v USA tak číně a myslím, že postupně bude mít první Evrope a následně pak USA velký problém. Je to jiná kultůra (čína), nejvíc mě šokovala klanová (rodiná) sounáležitost a pokud to za 50 let bude země jedné miliardy konfuciánských ke vzdělání vypiplaných jedináčků tak končíme, a to myslím smrtelně vážně! Ani bych se nedivil kdyby byli první na Marsu. Pokud jde o národní cítění tak si může čína a usa podat ruku, sou stejní. V číně vás nezauřou za alkohol ale myslí si všichni kolemjdoucí, že je člověk pras..., v usa si nemyslí, že je člověk pras... a proto tam mají na to zákony, ale stejně to jsou drby, většinou na vás v usa kašlou.  
07.11.2006 - 22:40 - 
Byl jsem služebně i jako turista (na vlastní pěst) v USA i v Číně (několikrát), takže jsem si udělal obrázek nejen z měst, ale i z venkova. Od Maovy smrti uběhlo 20 let a nic se nedělo, až v posledním desetiletí to v říši středu začíná nabírat obrátky. Jen nevím, a kolega xChaos to popsal přesně, jestli správným směrem. Bylo by to na dlouhé povídání, mám obavu, že na jiné diskuzi a ne na této o SZ-7 
08.11.2006 - 00:50 - 
MODERATOR!!! Poslednich X prispevku chce presunout do Politiky... 
08.11.2006 - 07:41 - 
Obecně se soudí, že v Číně jsou už větší ekonomické svobody a svobodnější podnikatelské prostředí než na Západě. Pokud bude platit názor liberálních teoretiků že ekonomické svobody a občanské svobody spolu dlouhodobě korelují můžeme se dočkat stavu, když Čína bude svobodnější než Západ.
Západní společnost se skutečně míchá do života občanů více než je zdrávo. Moudrý stát diktuje jaké drogy můžeme brát a jaké ne, na to abychom směli užívat učité léky potřebujeme schválení úředníka v bílém, určuje kdy máme odcházet do důchodu a kolík na důchod musíme minimálně platit, kdy jsme povini nosit helmy a používat bezpečnostní pásy, v rámci boje proti terorismu dochazí k šikanám na letištích atd..
Souhrn předpisů a nařízení, podle kterých se mají občané a organizace na Západě řídit by možná vydal na malou knihovnu.
 
08.11.2006 - 10:11 - 
Pravda... už se polemizuje o nesmyslech, to je asi tím, že se v kosmonautice nic přelomovýho neděje
Už aby doletěl New Horizon k Plutu a už konečně odstartoval CEV !
 
09.11.2006 - 21:00 - 
citace:
Pravda... už se polemizuje o nesmyslech, to je asi tím, že se v kosmonautice nic přelomovýho neděje
Už aby doletěl New Horizon k Plutu a už konečně odstartoval CEV !

To si ještě počkáme
Ale prosincový (doufejmeeeee!!!)let Discovery STS-116 taky nebude k zahození
 
09.11.2006 - 21:41 - 

To si ještě počkáme
Ale prosincový (doufejmeeeee!!!)let Discovery STS-116 taky nebude k zahození


ŽÁDNÝ let raketoplánu není k zahození- jen podle toho z které stránky. Ten start by nebyl k zahození, ani kdyby raketoplán nedejbože vybuchl- jenomže to by zajímal hlavně média.
 
09.11.2006 - 21:46 - 
na kosmo.cz jsem se zase dočetl věci... Třeba, že svoboda dané země se dá měřit podle toho, jestli se může pít (alkohol) na ulicích. Dle tohoto kritéria byl Svaz sovětských socialistických republik nejsvobodnější zemí v historii lidstva...//

No SSSR určitě nebyl nejsvobodnější zemí v historii lidstva, ale ruští studenti, které jsem potkal v Americe mi do jednoho potvdili, že dnešní Rusko je daleko svobodnější než USA. Sám nemohu porovnat, v Rusku sem nebyl, snad to do 60 let stihnu (času dost), abych pak moh radit

A USA samozřejmě nejsou také tou nejnesvobodnější zemí, ale nesmyslných a svobodný život komplikujících zákonů a cenzury je tam až až a nejhorší je na tom to, že celý svět o svobodách poučují.

Alespoň, že teď v USA vyhráli demokrati, to je docela pozitivní zpráva. Spousta věcí se sice moc nezmění, ale alespoň snad něco.....
 
09.11.2006 - 21:46 - 
citace:

ŽÁDNÝ let raketoplánu není k zahození- jen podle toho z které stránky. Ten start by nebyl k zahození, ani kdyby raketoplán nedejbože vybuchl- jenomže to by zajímal hlavně média.


Je, ten co poletí k Hablu, kdyby raděj tu miliardu investovali do nově vyvíjenýho teleskopu v důsletku to má větší smysl. Dnes už je Habl postradatelný díky adaptivní optice.
 
09.11.2006 - 21:49 - 
citace:
A USA samozřejmě nejsou také tou nejnesvobodnější zemí, ale nesmyslných a svobodný život komplikujících zákonů a cenzury je tam až až a nejhorší je na tom to, že celý svět o svobodách poučují.


Pokud v USA je "komplikujících zákonů a cenzury" až až, tak kolik toho pak je tady u nás? BTW, jakou cenzuru máte na mysli?


citace:
Alespoň, že teď v USA vyhráli demokrati, to je docela pozitivní zpráva. Spousta věcí se sice moc nezmění, ale alespoň snad něco.....


To jste hodně naivní. Nezmění se prakticky nic. Možná se zvedne minimální mzda a asi se zase budou muset zvýšit daně(kvůliva některým nápadům Demokratů).
 
09.11.2006 - 21:56 - 
ani kdyby raketoplán nedejbože vybuchl- jenomže to by zajímal hlavně média.

Tohle je "zákon", kterému já říkám zákon Železného ( pro později nerozené podle legendárního ředitle jedné komerční televize, který nám pokaždé k sobotnímu obědu vysvětloval, jak je možné, že JR v Dallasu po celý den pije whisky a potom řídí auto -ten pořad fak měl jisté zvrácené kouzlo). Ten "zákon" zní ČÍM SE NĚCO STANE DÁL, TÍM VÍC TAM MUSÍ BEJT MRTVEJCH, ABY O TOM MÉDIA INFORMOVALA. Katastrof jsou vždy plné noviny. Úspěsný kosmický let skoro žádné sdělovací prostředky nepořitáhne. Smutné, ale bohužel je to tak.
 
09.11.2006 - 22:16 - 
citace:
citace:

ŽÁDNÝ let raketoplánu není k zahození- jen podle toho z které stránky. Ten start by nebyl k zahození, ani kdyby raketoplán nedejbože vybuchl- jenomže to by zajímal hlavně média.


Je, ten co poletí k Hablu, kdyby raděj tu miliardu investovali do nově vyvíjenýho teleskopu v důsletku to má větší smysl. Dnes už je Habl postradatelný díky adaptivní optice. [/quote

COŽE?! HST je hodně užitečný teleskop a ještě určitě dlouho bude. Četl jsem něco o tom, že chtějí do vesmíru vypustit nový vesmírný teleskop--- jenomže ten už nebude "vnímat" v tolika světelných pásmech jako HST!
 
09.11.2006 - 22:18 - 
Pokud v USA je "komplikujících zákonů a cenzury" až až, tak kolik toho pak je tady u nás? BTW, jakou cenzuru máte na mysli? //

O honu na čarodějnice v podobě obyčeného piva a jiného alkoholu jsem už mluvil.
Pak třeba mají dnes v USA problémy některé metalové kapely, zejména ty, ktaré hrají protikřesťansky orientovanou muziku. Třeba britští CRADLE OF FILTH měli problémy vystoupit v USA a pořadatel koncertu měl oplétačky ze soudem, že kapela v USA bude šířit "dábelskou muziku
, mnoho takových kapel má problémy s vízy a prac. povolením. Zatím většinou ďábelská muzika vítězí, ale je to čím dál horší. Booklety CD jsou často zakázany a musí být nahrazeny "méně závadnými, nebo musí být zakryté pod neutrálním obalem.
Práva zaměstnanců proti zaměstnavatelům jsou na velmi nízké úrovni (No pravda že kultura chování zaměstnavatelů je ve vetšině případů lepší než u nás, ale stejně). Už se těším na nový film Michaela Moora o americkém zdravotnictví.
Zákony o vnitřní pravidla firem ohledně sexuálního harašení - fakt nářez, schovávám si ho a každej, kdo to čet se tím baví nomy můžem, ale tam to neni vůbec sranda.
STAČÍ?
 
09.11.2006 - 22:19 - 
Cože, let k HST zbytečný, to snad NEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!! 
09.11.2006 - 22:49 - 
// Práva zaměstnanců proti zaměstnavatelům jsou na velmi nízké úrovni (No pravda že kultura chování zaměstnavatelů je ve vetšině případů lepší než u nás, ale stejně).

Jaká práva zaměstnanců vůči zaměstnavatelům máte na mysli? 8hod směnu, dovolenou, minimální mzdu adt.? Jakým právem má stát podnikateli nařizovat za jakých podmínek má ve SVÉM podniku zaměstnávat lidi?
Pracovní smlouva je vyjádřením svobodné vůle zaměstnance a zaměstnavatele, ani jedna strana přeci není nucena na ni přistoupit pokud s ní není spokojena. Nechápu proč by do ni měl stát ochranářsky zasahovat.

Spojené státy bezpochyby nejsou tou svobodnou zemí jakou bývaly třeba na přelomu 18/19 st. Počátky regulace začaly tažením proti monopolům, dále vznikem Ferderálního rezervního systému ,který reguloval bankovní sektor a vyvolal první světovou hospodářskou krizi, následované řadou dalších nesmyslných socialistických zákonů za Roosveltovi administrativy. Po druhé světové válce můžeme sledovat v USA i excesy ,které jsou typické spíše pro totalitní státy.Nejlépe to lze charakterizovat na období MCcarthismu(http://www.multiweb.cz/hawkmoon/toinet.htm ) anebo současném tažení proti terorismu, kdy jsou lidé dlouhodobě vězněni bez rezhodnutí soudu. Inu cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.
 
<<  1    2    3    4  >>  


Stránka byla vygenerována za 0.128299 vteřiny.